Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Pierwszy etap budowy strefy gospodarczej zakończony


Zakończył się pierwszy etap uzbrajania strefy gospodarczej przy lotnisku w Szymanach. - Przygotowujemy pierwszą płatność, dla firmy realizującej to zadanie – mówi wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - To ponad 7,4 mln zł. Wartość całej inwestycji to ponad 63 mln zł – dodaje.Uzbrojeniem terenów zajmuje się firma UNIBEP. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Przygotowywane działki dedykowane są pod przemysł i usługi. Pierwszy etap prac polegał na budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

 

- Czyli głównie pracach ziemnych, których tak naprawdę nie widać – śmieje się wójt Wojciechowski. - Ale przedsięwzięcie jest znacznie większe. Jeżeli ten projekt się powiedzie, to gmina Szczytno, miasto, cały nasz powiat, a być może i województwo, zyskają gospodarczo, ekonomicznie – przekonuje. - To nadzieja na pracę dla młodych, którzy nie będą musieli uciekać stąd za chlebem, lepszym życiem.

 


Reklama

Tak wójt, ale nie tylko on ocenia tworzoną w okolicy lotniska strefę ekonomiczną. Ma ponad 100 hektarów.

Reklama

 

Terenami inwestycyjnymi przy lotnisku interesuje się wiele poważnych firm. Były zapytania od Amazon, czy grupy Volkswagen. Pojawił się też tajemniczy inwestor, który chciał kupić cały 100-hektarowy teren.

 

- W ramach planowanej inwestycji uzbrojony zostanie teren o powierzchni około 100 ha – mówi Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa. - Tereny inwestycyjne posiadają miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Cały teren składa się z następujących działek o różnym przeznaczeniu: zabudowa przemysłowo-usługowa (działki o pow.: 7,55 ha, 10,02 ha, 3,61 ha, 2,57 ha, 9,72 ha, 7,88 ha, 17,74 ha - łącznie 59,09 ha), usługi turystyczne: 7,9 ha, zabudowa usługowa: 1,24 ha, lasy: 9,94 ha. Obecnie jesteśmy na etapie wygaszania trwałego zarządu na 2 działkach, które zostaną przeznaczone do zbycia. Planowane ogłoszenie postępowania przetargowego to czwarty kwartał tego roku – dodaje wicemarszałek.

 

Gmina Szczytno na uzbrojenie terenów, czyli budowę dróg, sieci kanalizacyjnych, wodnych, telekomunikacyjnych, czy energetycznych, wyda ponad 63 mln zł. Gros tych środków szczycieńskim samorządowcom udało się pozyskać z Polskiego Ładu, czy z Urzędu Marszałkowskiego właśnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama