Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Patryk Borucki wicemistrzem Polski


Od wtorku do piątku, 14-19 czerwca, blisko 220 bokserów zawalczyło w 29 edycji Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Bytomiu. Wśród roczników 2004/5 zameldował się szczycieński bokser - Patryk Borucki, który wyjazd zakończył z tytułem wicemistrza Polski.- Ciesze się z występu Patryka, bo wiem, że od dłuższego czasu był w znakomitej formie, głównie przez cotygodniowe boje na ringach krajowych oraz międzynarodowych, a formę, jaką zaprezentował na mistrzostwach, była optymalna - komentuje trener Zenon Jagiełło.

 

Wychowanek sekcji bokserskiej Gwardii Szczytno przeszedł przez wszystkie walki jak burza, a pierwsze trudności, jakie napotkał, pojawiły się dopiero w finale. Patryk uległ przeciwnikowi 4:1, przegrywając po niejednogłośnej decyzji „na punkty”.

 

- Moim zdaniem wszystkie walki poszły mi dobrze, nastawienie mentalne było znakomite. Przed finałem nie czułem żadnej presji, walczyłem z Nikodemem Kozakiem, z którym boksowałem w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski. Była to dobra okazja na zrewanżowanie się. Myślę, że dałem z siebie wszystko, a po takim wyniku czuję spory niedosyt – relacjonuje Patryk Borucki. - Nie byłoby mnie w tym miejscu, gdyby nie trenerzy BKS Skorpion Szczecin - Marcin Stankiewicz, Karol Chabros i Patryk Tkaczyk oraz mój trener klubowy Zenon Jagiełło. Chciałbym podziękować również rodzinie, przyjaciołom, dziewczynie, oraz wszystkim osobom, które wspierają mnie w dążeniu do celu. Dziękuje też za nieocenioną pomoc w karierze mojemu sponsorowi Novum Pomoce Edukacyjne, który wspiera mnie od dłuższego czasu – dodaje bokser.


Reklama

 

Obecnie Patryk Borucki trenuje pod skrzydłami klubu BKS Skorpion Szczecin.

- W Szczecinie trenuję od trzech lat. Przez cały ten okres uczyłem się w Centrum Mistrzostwa Sportowego, które po napisaniu matury, skończyłem w tym roku. Teraz czas na studia i wyjście na swoje – w Szczecinie. Co do kierunku studiów dtalej planuję „krążyć” wokół sportu: wybiorę dietetykę lub fizjoterapię.

 

Mistrzostwa były ostatnim startem przed wakacjami.

- Jestem w trakcie dłuższego odpoczynku. Przede mną zgrupowania, które rozpoczną się z końcem lipca, początkiem sierpnia. Starty rozpoczną się zapewne tak jak co roku – we wrześniu.

 

Plany na przyszły rok.

- Bardzo ważne będzie najbliższe półrocze, w którym będę miał okazję wywalczyć miejsce na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Na pewno będę chciał utrzymywać czołowe miejsce w kadrze, wywalczyć awans na Mistrzostwa Europy, a także osiągnąć złoto na Mistrzostwach Polski. To pierwsze, większe imprezy, jakie przychodzą mi do głowy.

Reklama

 

Przerwa, ale nie od treningów...

- W wakacje nie mam stricte rozplanowanych treningów. Należę jednak do osób bardziej ambitnych i pracowitych, a trening stał się częścią mojego życia. Nie mógłbym stać w miejscu, dlatego cały czas się ruszam. Szlifuję motorykę, siłę – kładę większy nacisk na cechy bazowe. Jak tylko rozpoczną się zgrupowania, wraz z trenerami zaczniemy pracować nad boksem. Teraz mam okres, aby od niego odpocząć i nabrać tego „głodu”.

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama