Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

ONI powalczą o zaufanie mieszkańców Szczytna. Rośnie liczba „burmistrzów” Szczytna


Wybory samorządowe już niespełna za dwa miesiące. Tym razem o fotel burmistrza prawdopodobnie powalczy sześciu kandydatów. Przynajmniej o tylu mówi się już. O reelekcje ubiegać się będzie Krzysztof Mańkowski. Wszystko wskazuje na to, że zmierzą się z nim: Paweł Krassowski, Beata Januszczyk, Tomasz Miller, Stefan Ochman i Elżbieta Czaplicka.Wygląda na to, że w wyborach na burmistrza Szczytna może powalczyć sporo kandydatów. Czy tak duży wybór nie namąci Szczytnianom w głowach? Postanowiliśmy zaprezentować sylwetki kandydatów. Odpowiedzi na pytania udzieliło sześcioro pytanych.Chętnych do zapewnienia Szczytnu świetlanej przyszłości nie brakuje.

 

Czy to zamknięta już lista? Trudno powiedzieć. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów. Burmistrzów i prezydentów upływa dopiero 14 marca, listy kandydatów na radnych muszą zostać zgłoszone w PKW do 4 marca. Teoretycznie w powiecie i w każdej z gmin mogą być ich setki, czy nawet tysiące.

 

 

Do środy, 14 lutego, g. 12.00 Państwowa Komisja Wyborcza podaje, że zgłoszonych zostało 159 komitetów wyborczych (w tym KWW), które mogą rejestrować swoje listy kandydatów na obszarze całego kraju (34 komitety) bądź na terenie województwa warmińsko-mazurskiego (reszta), a więc także w naszym powiecie i poszczególnych miastach czy gminach.

 

 

Oczywiście, trudno oczekiwać, że np. komitety o nazwie Nowy Elbląg czy też Płoskinia Razem przyślą ludzi, by potencjalnie władali w naszych samorządach, ale dopiero zgłoszone listy kandydatów dadzą jasny obraz tego, kto, gdzie i z jakiego ramienia będzie o kawałek samorządowej władzy się ubiegał.

 

 

Możemy więc na razie opierać się na jasnych deklaracjach tych, którzy już wiedzą, że ich nazwiska na listach wyborczych się pojawią. Oto kolejna trójka chętnych do tego, by rządzić Szczytnem przez następne pięć lat.

 

 

KRZYSZTOF MAŃKOWSKI

Razem dla Mieszkańców”

Wiek: 62 lata.

Wykształcenie: wyższe (studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie).

Praca: burmistrz Miasta Szczytno.

Rodzina: żona, trzech dorosłych synów.

Ze Szczytnem związany: od 1969 roku. Urodził się w Rusku Małym w powiecie szczycieńskim.

 

 

Dlaczego kandyduje?

Naturalną rzeczą jest to, że urzędujący burmistrz ubiega się o reelekcję. Poza tym stoją za mną namacalne działania, które przyszło mi realizować w trudnej kadencji. Przypomnę, że trwała pandemia covid-19 i wybuchła wojna na Ukrainie. Myślę, że przeprowadziłem miasto przez ten trudny okres suchą nogą. Chcę kontynuować i dokończyć to, co zostało rozpoczęte, bo warto. Sytuacja w naszym kraju dotyka samorządów i wydaje mi się, że na czele Szczytna powinien stać doświadczony samorządowiec. Myślę, że jestem najbardziej doświadczonym kandydatem spośród wszystkich kandydujących.

 

Plan na Szczytno:

Jako urzędujący burmistrz zostanę rozliczony z tego, co do tej pory zostało zrobione. To jest naturalne i ważne. W 2018 roku zawarłem kontrakt społeczny z mieszkańcami, którzy wybrali mnie na burmistrza i pokazałem, co chcę zrobić i konsekwentnie to realizuję. Pewnych rzeczy, z różnych względów, nie udało się zrealizować. W kolejnej kadencji chcę dokończyć to, co zacząłem. Głównym punktem będzie koncentracja na naszych jeziorach. Niedługo przekażę szczegóły o programie działań na najbliższą kadencję.

 

 

STEFAN OCHMAN

Platforma Obywatelska

Wiek: 39 lat.

Wykształcenie: wyższe (studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej oraz studia MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie).


Reklama

Praca: dyrektor operacyjny Portu Lotniczego Olsztyn Mazury.

Rodzina: żona, dwójka dzieci.

Ze Szczytnem związany: od 9 lat głównie przez pracę. Na co dzień mieszka poza powiatem szczycieńskim.

 

Dlaczego kandyduje?

Szczytno to miasto, które wybrałem i pokochałem. Realizuję się tu zawodowo. Uważam, że miasto ma potencjał i mieszkańcy zasługują, by go mądrze wykorzystać. Stawianie na miejscowych liderów nie sprawdziło się. Więc czas postawić na człowieka jak ja, który chce pracować dla Szczytna z wyboru. A to, że tu nie mieszkam, jest moją zaletą ponieważ jestem niezależny, nie łączą mnie żadne układy.

 

Jaki ma plan na Szczytno?

Miasto, w którym będą lepsze zarobki dla mieszkańców i postawimy na współpracę z gminą. Rozwiniemy turystykę i infrastrukturę potrzebną mieszkańcom. Będziemy inwestować w czystą i tańszą energię. Musimy skupić się na realnym wsparciu seniorów i młodzieży. Miasto będzie zarządzane nowocześnie. Wykorzystam również fundusze unijne na rozwój miasta.

 

 

BEATA JANUSZCZYK

Wspólnie dla Szczytna”

Wiek: 49 lat.

Wykształcenie: wyższe (inżynierskie: technologia żywności, magisterskie na kierunku marketing i zarządzanie Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz uzyskała ten sam tytuł na amerykańskiej uczelni)

Rodzina: mąż i 16-letnia córka Daria

Praca: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

 

Ze Szczytnem związana:

Od urodzenia. Tu ukończyła szkołę podstawową i średnią. Rozpoczęła pracę zawodową i przez wiele lat mieszkała. Obecnie mieszka w gminie Szczytno.

 

Dlaczego kandyduje?

Bo chcę być dumna z miejsca, które jest dla mnie szczególnie ważne. W Szczytnie zostałam świadomie, bo zawsze uważałam, że ma ogromny potencjał. Dzisiaj wiele rzeczy wymaga zmiany. Potrzebna jest ciężka praca, a tej się nie boję. Mieszkańcy Szczytna zasługują na to, aby usłyszeć o ich potrzebach i budować miasto przyjazne dla nich i atrakcyjne dla młodych ludzi. Kandyduję bo wierzę, że wspólnie możemy je odmienić.

 

Mój plan na Szczytno?

Inwestycje w infrastrukturę, m.in. modernizacja oczyszczalni ścieków, rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, modernizacja dróg. Zadbanie o oświatę, w tym o odpowiednie zaplecze w szkołach i przedszkolach. Realne wsparcie przedsiębiorców. Rozwój kultury, wsparcie organizacji pozarządowych, modernizacja schroniska dla zwierząt. Działania na rzecz promocji Szczytna poza granicami województwa i rozwój turystyki. Skuteczne sięganie po środki zewnętrzne. Tworzenie przestrzeni do rozwoju dla wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Musimy zawalczyć o nasze jeziora i miasto wykorzystujące zieloną energię.

 

 

Paweł Kamil Krassowski

Aktywne Szczytno

Wiek: 45 lat

Rodzina: żona, dwie córki.

 

Wykształcenie: wyższe (magister politolog + podyplomowe specjalizacje, m.in.: audyt wewnętrzny w administracji i w przedsiębiorstwach, Executive Master of Business Administration (EMBA), organizacja pomocy społecznej, pedagogika nauczycielska)

 

Praca: ekspert ds. Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych w Krajowym Zasobie Nieruchomości w Warszawie.

Reklama

 

Dlaczego kandyduję?

Stanowisko burmistrza to nie władza, lecz zaangażowanie na rzecz mieszkańców Szczytna. Jako sprawny i wszechstronnie wykształcony menadżer, kierując się zasadami uczciwości i miłości do miasta, zamierzam sprawić, że nasze miasto znów rozkwitnie. Wierzę, że nasza współpraca, wiara w możliwości i trudna praca mogą przekształcić Szczytno w jeszcze bardziej przyjazne, dynamiczne i otwarte miejsce dla każdego. Jestem gotów przełamać dotychczasowe bariery i układy, które hamują rozwój naszego miasta. Nasze wspólne działania, oparte na transparentności, współpracy i wzajemnym szacunku, mają szansę zbudować społeczność, gdzie każdy ma głos, a dobro wspólne jest priorytetem.

 

Plan na Szczytno?

Plan zakłada zacieśnienie więzi społecznych poprzez między innymi utworzenie Centrum Aktywizacji, poprawę jakości życia przy pomocy stołówki miejskiej dla dzieci i seniorów oraz wsparcia dla przedsiębiorczości. Zwiększenie dostępności i otwartości miasta, promowanie zdrowego stylu życia i wsparcie dla talentów. Rozwój turystyki, ekologii i mieszkalnictwa ma przekształcić Szczytno w atrakcyjne miejsce do życia, zachowując równowagę między nowoczesnością a tradycją. Nasz program „Szczytno Domem dla Wszystkich” to nie zestaw obietnic wyborczych, ale zobowiązanie do podjęcia konkretnych działań.

 

 

Tomasz Miller

Wiek - 52 lata.
Wykształcenie - wyższe, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Prawa i Administracji.
Rodzina - żonaty, dwoje dzieci.
Ze Szczytnem związany od urodzenia.

Dlaczego kandyduję?
Ponieważ jestem przekonany, że moje miasto wymaga pilnych zmian. Chcę doprowadzić do tego, aby Szczytno zaczęło rozwijać się w tempie tak dobrym jak inne miasta w naszym województwie. Nie stać nas w mojej ocenie na kolejne lata marazmu i pozorowanych działań. Szczytno potrzebuje zmiany zarządzania od zaraz, a ja jestem gwarantem, że tak się stanie.

Plan na Szczytno:
Mam kilka strategicznych rozwiązań, dotyczących lepszej przyszłości naszego miasta, między innymi: miasto odpowiadające oczekiwaniom mieszkańców, przyjazne dla inwestorów, otwarte na turystów.

 

Elżbieta Czaplicka

Prawo i Sprawiedliwość

Wiek: 43 lata

Wykształcenie: ekonomista i magister socjologii

Rodzina: mąż, pies i dwa koty

 

Ze Szczytnem związana: od urodzenia.

 

Dlaczego kandyduję?

Uważam, że moja energia i moje pomysły będą potrafiły zmienić Szczytno, bo to miasto ma ogromny potencjał. Jest on jednak stale marnowany. Jestem przekonana, że mogę zrobić coś dobrego dla tego miasta i jego niezwykłych mieszkańców. Stąd decyzja o kandydowaniu. Program przedstawię podczas spotkań z mieszkańcami i kampanii.

 

Plan na Szczytno:

Pomysłów mam wiele, bo słucham mieszkańców i ich potrzeb. Chciałabym, aby ludzie nie wjeżdżali ze Szczytna. Chcę stworzyć im takie warunki, aby byli dumni z tego miasta i byli tu szczęśliwi. Aby przestali nazywać Szczytno „martwym miastem”. Aby nie musieli jeździć po sąsiednich powiatach w poszukiwaniu pracy, czy atrakcji. To Szczytno ma być na tyle atrakcyjne, aby i sami mieszkańcy, i turyści chcieli tu zamieszkać, być, przebywać...Komentarze do artykułu

Szczycienianin

Moim zdaniem Szczytno potrzebuje na stanowisku burmistrza osoby młodej, energicznej ze świeżą głową pełną pomysłów i gotowej do działania, która ma doświadczenie w zarządzaniu. Dlatego tym razem zmieniam podejście i nie będę głosował na swoich, którzy udowodnili, że są nieskuteczni w rządzeniu miastem.

Ogon

Aby nie na Januszczyk wredną baba zabiera zasiłki a pracy nie proponuję

aa

Czy wie ktoś kto sponsoruje P. Januszczyk ? Boję się już otwierać lodówkę?

dr

Jednak brak kandydata z wizją na rozwój naszego miasta. Kompletną porażką jest kandydatura Pani Januszczyk. PUP pod jej kierownictwem to parodia urzędu jakim powinien być z założenia. Znajdż sobie pracę a my to sobie przypiszemy jako sukces.

Piotr

Długo się zastawiałem nad tym co napisać i czy w ogóle coś pisać po przeczytaniu krótkich informacji o kandydatach i tak myślę że krytykować i atakować z mojej perspektywy nie jest trudno dlatego nie będę tego robił ale jeszcze trudniejsza jest szczerość kochani kandydaci

Adam

PiS bez pomysłu dla Szczytno, totalne farmazony opowiadane przez osobę, która nie ma pojęcia o zarządzaniu dużą organizacją. Taki wybór prowadziłby do totalnej zapaści gospodarczej miasta.

Mieszkaniec

Co do urzedu pracy to prawda . Pracownicy lansuja sie po korytarzach, a doradcy zawodowi każą samsmu szukać pracy i roznosic cv . Urzędy pracy przecież powinni szukać od tego są. Nic nie robią tylko zrzucaja wszystko na bezrobotnych . Brakuje doradcow zawodowych z powołania wszyscy tylko nos w biurko i nie zalezy na pomocy bezrobotnemu . Brak jest wspolpracy miedzy irzedami pracy w naszym wojewodztwie. Ogolnie tragedia

Dariusz Krasiński

Proszę napisać dlaczego nie opublikowaliscie wcześniejszego wpisu w którym napisałem że p. Januszczyk lansuję się na stołku dyrektorskim pobierając ponad 10 000 zł wynagrodzenia a w urzędzie pracy hula wiatr. Zatrudnionych jest kilkadziesiąt osób a pracy jak nie było tak nie ma. Miliardy z pieniędzy podatników kosztuje utrzymanie takiego urzędu

Dariusz Krasiński

Co cenzura jak za komuny? Nie podobał się wpis co.:)

Romek

A pani Beatą na tym zdjęciu to ni huhu nie jest w zgodzie z plakatami na mieście. Które zdjęcie jest prawdziwe? Oj ktoś ją podrasował na plakatach na budynkach...

Jan

Czym na codzień zajmuje, się mało co burmistrz Elżbieta Czaplicka gdyż zapomniano napisać.

Rafi

Charyzmy to nie ma z kandydatów nikt! Czy to miasto stać na kogoś z charakterem? Opowiadają o rzeczach, których sami nie rozumieją i każdy z nich w zasadzie to samo . Zapowiadają się kolejne stracone lata .

aa

Same farmazony, żaden kandydat nie oferuje nic nowego, sztuka polega na tym, czy nie zepsują tego pozytywnego co już się dzieje.

Mieszkaniec

Dla mnie przerażające jest, jak pani Januszczyk robi kampanię za państwowe pieniądze. Wszędzie jej pełno, nawet na Babskim Wieczorze w kinie się lansowała jako sponsor (za pieniądze PUP). Żałosne!

XXX

Nikt z kandydatów nie ma nic ciekawego do zaoferowania, wszyscy mówią to samo, żadnych konkretnych rozwiązań.

Hiob

Nie ma nadziei dla tego miasta

Jajo

Panie Miler, odejdź pan i wstydu oszczędź.

ja

Najlepszy jest ten z Łodzi, mieszkający w Myszyńcu, od zawsze związany ze Szczytnem.

ha ha

Czyli PIS wystawia trzech.

Daniel

Żeby w mieście było super i żeby można było korzystać z mnóstwa atrakcji i sklepów to czego potrzeba? Pieniędzy...a tych nam wlodarze niestety nie zapewnia.

Romek

Stolowka miejska??? A to nie mamy stołówek kilku, w których można zjeść zupę za kilka zł? I znowu ta biedna zielona energia i hasła o zbarnowsnym potencjale. Proszę wskazać miasta pokroju Szczytna w naszym wojewodztwie, w których żyje się z uśmiechem na twarzy od rana do wieczora? I Szczytno też już ba coś do zaoferowania turystom. Powoli coś się dzieje. Nie wszedzie jest tak naprawdę różowo. Polecam objazdówkę po województwie i ocene

Po krótkich wypowiedziach kandydatów mam wrażenie że żaden z obecnych kandydatów nie ma pomysłu na rozwój miasta. Mowa tylko o młodzieży i seniorach, ludzie w wieku 20-65 lat dalej będą się wyprowadzali z miasta.

Tutejsza

Wszyscy kandydaci maja cos ciekawego w programach. Moze najlepiej byłoby wybrać 1 burmistrza i 5 zastępców i połączyć wszystkie plany i pomysły???

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama