Karate to więcej niż sport – to sposób na życie. W Szczytnie, w Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej Nogore, młodzi wojownicy kształtują swoje charaktery i osiągają imponujące sukcesy. Jedną z nich jest Barbara Bałdyga, dziewięcioletnia uczennica, której determinacja i talent zachwycają nie tylko trenerów, ale także lokalną społeczność.
Barbara Bałdyga – sportowa pasja od najmłodszych lat
Barbara, uczennica III klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie, już w wieku 6 lat rozpoczęła swoją przygodę z karate, idąc w ślady starszego brata. Zafascynowana technikami kata, które uczą precyzji i cierpliwości, systematycznie rozwija swoje umiejętności pod okiem trenerów Nogore.
– Karate pozwala mi nie tylko ćwiczyć ciało, ale także rozwijać umysł i ducha – mówi młoda zawodniczka.
Barbara nie ogranicza się jednak tylko do jednego sportu – z równym zaangażowaniem trenuje pływanie i siatkówkę, które odkryła w szkole sportowej. Sport w połączeniu z pasją do muzyki i rysowania tworzy harmonijną równowagę w jej życiu.
Sukcesy młodej wojowniczki
W ciągu czterech lat Barbara zdobyła aż sześć certyfikatów karate, które dokumentują jej postępy, oraz liczne nagrody. Największym sukcesem było zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin – osiągnięcie, które przyniosło jej uznanie i nagrodę od burmistrza Szczytna, Stefana Ochmana.
– Jestem dumna z tego, że moje wysiłki zostały docenione, i mam nadzieję, że to dopiero początek mojej sportowej drogi – podkreśla Barbara.
Nogore – miejsce, gdzie rodzą się mistrzowie
Akademia Nogore w Szczytnie to przestrzeń, w której pasja i dyscyplina idą w parze. Klub oferuje zajęcia dla dzieci już od 4. roku życia, a także dla młodzieży i dorosłych. Dzięki wsparciu wykwalifikowanych trenerów, młodzi sportowcy rozwijają swoje umiejętności i budują pewność siebie.
– Naszym celem jest nie tylko nauka karate, ale także rozwijanie w młodych ludziach wartości takich jak wytrwałość, szacunek i samodyscyplina – podkreślają przedstawiciele klubu.
Marzenia i inspiracje
Barbara, pełna energii i ambicji, snuje plany na przyszłość. Jej marzeniem jest osiągnięcie poziomu najlepszych zawodników i dalszy rozwój w karate. Z entuzjazmem zachęca rówieśników do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie.
– Karate to coś więcej niż sport – to sposób na życie, który rozwija ciało, umysł i ducha – przekonuje młoda wojowniczka.
Zaproszenie do Nogore
Każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z karate, może skontaktować się z Akademią Nogore pod numerem telefonu 539-927-344. To miejsce, gdzie młodzi sportowcy mogą spełniać swoje marzenia i rozwijać się pod okiem profesjonalistów.

Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33