Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Monika Borzym zaśpiewa w MOK Pasym – piątek, 10 czerwca


W piątek, 10 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu odbędzie się koncert Moniki Borzym. Początek godz. 17:30. Wstęp wolny.


Koncert cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polska artystka jazzowa młodego pokolenia wystąpi w Pasymiu z programem „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”.

 

Będzie towarzyszyło jej trio jazzowe: Krzysztof Dys - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Michał Bryndal - perkusja

 

Podczas koncertu usłyszymy wybór standardów i evergreenów muzyki rozrywkowej XX wieku oraz utwory z dotychczasowych albumów.

 

Monika Borzym, jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia, urodziła się w Warszawie, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach jazz, interpretacja i aranżacja. Na swoim koncie ma sześć solowych albumów.

Wstęp bezpłatny.

 

Wejściówki do odebrania w Miejskim Ośrodku Kultury od poniedziałku 06/06/22 do piątku w godzinach 10.00 – 19.00. Tel. 89 621 20 79.

 

 

Przed koncertem, o godz. 17, uroczyście zostanie otwarta wystawa fotograficzna Waldemara Bzury.

Będzie można zobaczyć wystawę czarno-białej fotografii ukazującej codzienne życie mieszkańców Mazur na przestrzeni kilku minionych dekad. Wiele z tych widoków odeszło lub odchodzi bezpowrotnie z naszego krajobrazu i otoczenia, co obok walorów estetycznych i artystycznych stanowi cenny wymiar dokumentacyjny prezentowanych prac.

 

Waldemar Bzura to mieszka w Krutyni i pracuje w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Od wielu lat utrwala na zdjęciach polską przyrodę. Jest laureatem wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

 

 

Monika Borzym:

Charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie w 1990r. Wydała pięć płyt.

 

Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową przyjaciół i nauczycieli brała udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając nagrody i ważne doświadczenia zawodowe.

 

Przełomowym momentem w jej edukacji było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Dwa lata później otrzymała kolejne stypendium w LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show).

 

Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music).

 

Monika jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.

 

Studiuje psychoseksuologię, co obok muzyki stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

 

W marcu 2018 roku odbył się koncert premierowy jej nowego projektu Radioheadycznie zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka, wypełniając dwukrotnie Teatr Syrena. Trwają przygotowania do wydania albumu z tym materiałem.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama