Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Mistrzowie powiatowego zdrowia


Hanna Krasula (SP Pasym), Anna Sadłowska (SP nr 6), Amelia Kruczyk (SP Tylkowo), Rafał Piotrowski (ZS nr 1), Igor Klimek (ZS nr 3) oraz Oskar Gogolewski (ZS nr 1) to uczniowie, którzy będą reprezentowali powiat szczycieński podczas wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.W gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, odbył się etap rejonowy Olimpiady, którego organizatorem był miejscowy Zarząd Rejonowy PCK. W konkursie udział wzięło 34 uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu szczycieńskiego. Swoje reprezentacje wystawiło 10 szkół podstawowych i 3 szkoły średnie.

 

Główny cel Olimpiady to wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród.


Reklama

 

W kategorii szkół podstawowych (klasy 4, 5) trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Gabriela Eustrat (SP nr 6), 2. Julian Kruczyk (SP Tylkowo), 3. Grzegorz Kowalski (SP Pasym).

 

Klasy (6, 7, 8) – 1. Hanna Krasula (SP Pasym), 2. Anna Sadłowska (SP nr 6), 3. Amelia Kruczyk (SP Tylkowo). W kategorii szkół średnich trzy czołowe miejsca zajęli: 1. Rafał Piotrowski (ZS nr 1), 2. Igor Klimek (ZS nr 3), 3. Oskar Gogolewski (ZS nr 1).

 

Zwycięzcy z kategorii szkoły podstawowe (klasy 6,7,8) i szkoły średnie uzyskali przepustki do udziału w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady, które zostaną przeprowadzone w kwietniu 2020 r.

Reklama

 

- W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim nie uczestniczą uczniowie klas młodszych, niemniej od lat w etapie powiatowym dopuszczamy też tę kategorię, czyli dzieci z klas 4-5 – wyjaśnia Zbigniew Stasiłojć, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie. - W końcu na to, by poznawać zasady zdrowego stylu życia i go promować nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, a im wcześniej, tym lepiej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama