Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy Szczytna zapłacą mniej za ciepło i podgrzewanie wody


Od 1 lipca mieszkańcy Szczytna korzystający z miejskiej sieci ciepłowniczej zapłacą o 27,29% mniej za ciepło i podgrzewanie wody. Tę dobrą wiadomość ogłosili przedstawiciele Veolii wraz z burmistrzem miasta Szczytno, Stefanem Ochmanem, podczas poniedziałkowej konferencji.Zmniejszenie opłat jest efektem spadku kosztów surowców, co pozwala na realne oszczędności dla mieszkańców – to główny powód niższej ceny.

 

- Ale nie jedyny – mówi Adam Cudak, dziś już miejski radny, a wcześniej też jeden z mieszkańców i członków wspólnoty mieszkaniowej, która walczyła z Veolią i miastem o obniżenie rachunków. - Myślę, że na decyzję władz miasta i samej spółki wpływ miała też wyższa świadomość mieszkańców, którzy niejednokrotnie wskazywali, że Veolia zbyt dużo zarabia na mieszkańcach, tym bardziej, że 40 procent udziałów ma w niej nasze miasto. Cieszę się, że i miasto, i spółka nie zignorowały mieszkańców tym razem.

 

- Bezpieczeństwo i komfort naszych mieszkańców są dla nas priorytetem. Dzięki współpracy z Veolią możemy zaoferować mieszkańcom bardziej przystępne ceny za ciepło i podgrzewanie wody - mówi burmistrz Stefan Ochman.


Reklama

 

Reklama

Podczas konferencji przedstawiciele Veolii zaprezentowali także efekty dotychczasowej działalności, wdrożone zmiany oraz plany na przyszłość. Między innymi spółka podpisała umowę z lokalną wspólnotą mieszkaniową na instalację systemu podgrzewania ciepłej wody użytkowej za pomocą pomp ciepła, zasilanych energią z paneli fotowoltaicznych.

 

- Veolia od wielu lat jest sprawdzonym partnerem dla naszego miasta, nie tylko w obszarze dostaw ciepła, lecz także we wspólnej realizacji projektów dla mieszkańców. Oddanie do użytku nowoczesnej instalacji podgrzewania ciepłej wody opierającej się o pompy ciepła to dowód, że nasza współpraca rozwija się, obejmując kolejne obszary - ocenia burmistrz Ochman.

 

- Dla samorządów chcemy być partnerem energetycznym pierwszego wyboru - mówi Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolii term.

 

Veolia nie tylko dostarcza ciepło, ale także rozwija kompleksowe projekty, uwzględniające odnawialne źródła energii. Angażuje się także w życie lokalnej społeczności, między innymi przez sponsoring wydarzeń kulturalnych.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama