Czwartek, 8 Maj
Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry -

Reklama


Reklama

Międzynarodowo w „trójce”


Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli języków przygotowali specjalne prezentacje. - Głównie chodziło nam o to, aby zaszczepić naukę języków obcych u naszych dzieci – mówi Anna Płoska, germanistka. - Pokazać, że języki obce to klucz do swobody i wolności w poruszaniu się po Europie, a właściwie całym św...


  • Data:

Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli języków przygotowali specjalne prezentacje. - Głównie chodziło nam o to, aby zaszczepić naukę języków obcych u naszych dzieci – mówi Anna Płoska, germanistka. - Pokazać, że języki obce to klucz do swobody i wolności w poruszaniu się po Europie, a właściwie całym świecie. To też forma przygotowania do przyjazdu gości do naszego kraju z Jeny w Niemczech.

W akcję zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie oraz nauczyciele językowcy: Anna Płoska, Lidia Zaborowska, Julita Matyszak oraz Marta Kowalczyk.


Reklama

 

Ciekawostki

 

* W UE językiem europejskim, którego jako ojczystego używa największa ilość osób, jest język niemiecki. Poza granicami Niemiec, Austrii i Szwajcarii nie jest on jednak szeroko rozpowszechniony.

 

* Z unijnych języków najbardziej rozpowszechnione na świecie są języki: angielski i hiszpański, ale większość osób, które się nimi posługują, nie mieszka w Europie.

Reklama

 

* Językiem, którym posługuje się w Europie najwięcej rodzimych użytkowników, jest język rosyjski, ale z roku na rok zmniejsza się ilość osób uczących się go jako obcego.

 

* Najbardziej wielojęzycznym państwem UE jest Luksemburg, gdzie 99% obywateli opanowało co najmniej jeden język obcy.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama