Już po raz siódmy amatorzy ekstremalnej rywalizacji sportowej spotkali się, aby wziąć udział w Cross Triathlon Szczytno. Jak co roku rywalizacja odbywała się wyłącznie na dystansach terenowych. Partnerem wydarzenia był między innymi Bank Spółdzielczy w Szczytnie.
Frekwencja tegorocznych zawodów dopisała, a chętnych było więcej niż miejsc na starcie. Do Szczytna ponownie zjechało prawie 300 osób z całej Polski. Największym zainteresowaniem cieszył się tym razem dystans 1/8 Ironman oraz coraz liczniejszy Duathlon Rodzinny.
Najlepszy na dystansie ¼ IM okazał się Maciej Wiśniewski z Ostródy, który pokonał 950 metrów w wodzie, 40 km na rowerze i 10 km biegiem w niespełna 2,5 godziny. W gronie zawodników z powiatu szczycieńskiego na dystansie ¼ IM najlepiej spisał się Cezary Zbrzeźny ze Szczytna. Kolejnym reprezentantem regionu był Mateusz Frąckowiak z Rekownicy. Amelia Mariańska ze Szczytna, najszybsza kobieta w tej kategorii, zakończyła rywalizację na 21. pozycji w klasyfikacji generalnej.
Na dystansie o połowę krótszym od głównego, zwyciężył Piotr Witkowski z Kętrzyna z czasem 01:19:19. Michał Ruszczyk i Konrad Lisewski byli pierwszymi zawodnikami z powiatu szczycieńskiego na mecie w tej kategorii. W rywalizacji kobiet na krótszym dystansie, Marta Baran z Warszawy była najszybsza. Z powiatu szczycieńskiego pierwsze na mecie były Anna Orzoł ze Szczytna i Agata Frąckowiak z Rekownicy.
– Pogoda w tym roku, niestety, nie była zbyt gościnna, ale jak już wiemy z poprzednich edycji, dla triathlonistów jest to jedynie dodatkowa atrakcja – relacjonuje Anna Jesień, organizatorka wydarzenia, prezes stowarzyszenia Sportowe Mazury. – Rywalizacja o zwycięstwo na wszystkich dystansach była bardzo zacięta, dzięki czemu nie brakło emocji do samego końca. Na trasie można było kibicować zarówno bardzo młodym uczestnikom, jak zawodnikom 60+. Warto również dodać, że w przeciwieństwie do tradycyjnych zawodów szosowych, na imprezie w Szczytnie można było wystartować na każdym typie roweru, nie inwestując w drogi sprzęt – dodaje.
Niestety, pod koniec rywalizacji na dystansie 1/16 zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy musieli uznać wyższość natury nad człowiekiem. Huraganowy wiatr i ulewny deszcz uniemożliwiły rozegranie ostatniej konkurencji jaką był Duathlon Rodzinny. Pakiety z tej konkurencji zostały przełożone na następną edycję.
Cross 1/4 IM.
Kobiety.
1. Mariańska Amelia (Akademia Marynarki Wojennej), Szczytno – 3:18:01 godz.
2. Kwiatkowska Joanna (Iława Biega), Iława – 3:22:45 godz.
3. Stolarczyk Ewa (UKS 5 OKA), Lelis – 3:23:34 godz.
Mężczyźni.
1. Wiśniewski Maciej (OST OstródaSport Team), Ostróda – 2:29:44 godz.
2. Radzikowski Łukasz (KS Posnania), Poznań – 2:43:00 godz.
3. Tumiel Marcin (Chorzelska Moc Triathlonu), Chorzele – 2:43:01 godz.
Sztafety:
1. Kieres Michał, Nesterowicz Artur, Dziwiszek Katarzyna (MIX) – 2:27:44 godz.
2. Haesthikke Marcin, Florczak Maciej, Renkel-Bucha Ewa (MIX) – 2:49:49 godz.
3. Gołota Krzysztof, Śledzik Daniel, anonim (MEN) - 2:51:57 godz.
Cross 1/8 IM.
Kobiety.
1. Baran Marta (Tarchomin Triathlon Team), Warszawa – 1:33:15 godz.
2. Cicha Małgorzata (Błażeja/Sebajk.cc), Poznań – 1:33:30 godz.
3. Kolaszewska Dagna – 1:35:42 godz.
Mężczyźni.
1. Witkowski Piotr (Centrum Szkolenia SG), Kętrzyn – 1:19:19 godz.
2. Kubajewski Paweł (IRON TRUCKER), Świercze – 1:19:42 godz.
3. Abramczyk Daniel, Warszawa – 1:19:54 godz.
Sztafety:
1. Wąsowski Rafał, Wąsowski Andrzej, Wąsowski Jędrzej (MEN) – 1:28:38 godz.
2. Ligocki Maciej, Semperska Blanka, Zdunek Grzegorz (MIX) – 1:34:11 godz.
3. Nakielski Hubert, Łada Dariusz, Łada Marta (MIX) - 1:37:01 godz.
Cross 1/16 IM.
Kobiety.
1. Machaj Katarzyna, Warszawa – 0:54:52 godz.
2. Szymańska Karolina – 0:55:26 godz.
3. Jaworska Justyna, Warszawa – 0:56:43 godz.
Mężczyźni.
1. Gurzęda Ryszard, Ostrołęka – 0:41:58 godz.
2. Ignatowicz Andrzej, Warszawa – 0:43:59 godz.
3. Rudziński Andrzej, Chorzele – 0:45:48 godz.
Sztafety:
1. Szymański Adam, Damski Adam, Szymański Adam (MEN – 0:44:32 godz.
2. Kędzior Daniel, Łączyński Mariusz, Kowal Justyna (MIX) – 0:49:20 godz.
3. Wachtelberg Irena, Dziubała Janusz, Szczepankowski Bogdan (MIX) - 0:50:19 godz.
Organizacja takiej imprezy w naszym regionie nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie samorządów: wojewódzkiego, powiatowego oraz lokalnych: gminy Szczytno i miasta Szczytno, które było głównym sponsorem. - Do grona licznych sponsorów, którym dziękujemy, należeli też: Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Firma Chantal, Hotel Natura Mazur, FLORA GARDEN, SKALIK, Zelbo, Nadleśnictwo Spychowo, FACEMODELING JUSTYNA KRAJEWSKA, ZIELONY ŚLEDZIK, AP AUTO SERWIS, SZABELSKI, BAMBOSZ, Artur Trochimowicz, HERBATOWNIA, LAWETA, UNILINK, WYSOWIANKA S.A. SOKOŁÓW S.A. NIEBIESKA RYBKA – informują organizatorzy. – Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez których nie byłoby mowy o zrobieniu tak dużej imprezy. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiadała niezawodna grupa Autrimpus, a także ZOZ Szczytno oraz OSP: Olszyny, Szymany, Płozy, Gawrzyjałki, Trelkowo, Lipowiec, Dźwierzuty, Linowo, Szczytno, Jedwabno, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33