Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Matura z angielskiego – ucz się mądrze, nie ciężko! (Rozmowa "Tygodnika Szczytno")


Promocja. Książka pod poduszką, bielizna ze studniówki czy kopniak na szczęście? Co zapewni powodzenie w czasie matury z języka angielskiego? O egzaminie dojrzałości i zupełnie innych egzaminach rozmawiamy dziś z Kamilą Przychodko – nauczycielką języka angielskiego i właścicielką Let’s GO - największej szkoły języka angielskiego w naszym mieście.Zbliża się maj. Za chwilę zakwitną kasztany, a maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Zdecydowana większość jako język obcy wybierze angielski. Czy ma Pani dla nich jakąś radę?

Tegorocznym maturzystom chciałoby się powiedzieć: Keep calm and do your best! Na naukę już trochę późno. Teraz warto skupić się na powtórzeniu materiału i opanowaniu stresu. Jako nauczycielka z ponad 20-letnim doświadczeniem wiem, że stres to największy wróg uczniów. Natomiast tych, którzy do matury planują podejść w przyszłym roku, zachęcam, aby już zaczęli przygotowania do egzaminu.

 

Rok wcześniej? Nie za szybko?

Zdecydowanie nie. Nauka języka obcego to proces. Z jednej strony uczeń musi opanować określone umiejętności językowe, z drugiej – musi poznać strukturę egzaminu. Uczeń powinien wiedzieć, jakie zadania czekają na niego na maturze pisemnej i ustnej. Musi wypracować sobie swój własny przepis na każde zadanie – wiedzieć, jak do niego podejść, od czego zacząć, na czym się skoncentrować. Sam angielski – słówka, gramatykę, struktury językowe musi znać na odpowiednim poziomie – w zależności od tego, czy podchodzi do egzaminu na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym. Uczeń, który ma niezbędne umiejętności, wiedzę, zna arkusz, wie, czego się spodziewać na maturze, w czasie egzaminu będzie pewny siebie. Jeśli do tego dodamy umiejętności radzenia sobie ze stresem – mamy przepis na doskonały wynik!

 

Kamila Przychodko – nauczycielka języka angielskiego i właścicielka Let’s GO.

 


Szkoła Języka Angielskiego Let's GO
Szczytno, ul. Odrodzenia 25
tel.: +48 519 161 313
mail: kontakt@angielski.szczytno.pl


 

Nauka w szkole publicznej – systemowej nie wystarczy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są uczniowie, którzy potrzebują indywidualnego podejścia, wytłumaczenia pewnych zagadnień w mniejszym gronie, w luźniejszej niż szkolna klasa atmosferze i w inny sposób. Uczniowie, którzy potrzebują więcej czasu i dodatkowej pracy, zdecydowanie zyskają, jeśli zdecydują się na kurs przygotowujący do matury z języka angielskiego. Są też pasjonaci tego języka, którzy swoim poziomem przewyższają rówieśników. Dla nich szkolny angielski to zwyczajnie za mało. Potrzebują zajęć, które będą rozwijać ich wiedzę i umiejętności, i które będą dla nich wyzwaniem.

 

Jak wygląda taki kurs przygotowujący do matury?

Zarówno na poziomie matury podstawowej, jak i ustnej przygotowaliśmy trzy pakiety kursów – Standard, Premium i Platinum. W każdym pakiecie są zajęcia 2 razy w tygodniu po 90 minut, 2 symulacje egzaminu w formie pisemnej i ustnej oraz warsztat z nauki opanowania stresu przed egzaminem. Pakiet Premium zawiera dodatkowo dwie indywidualne 120-minutowe konsultacje podczas ferii zimowych, a pakiet Platinum – jeszcze dodatkowo dwa dwudniowe (weekendowe) warsztaty maturalne. Dzięki temu uczniowie mogą wybrać, czego tak naprawdę potrzebują i dopasować kurs do swoich potrzeb.

 

12 miesięcy nauki oznacza naukę w wakacje i w ferie?

A w przypadku uczestników kursów Platinum także w dwa weekendy, tak! Pamiętajmy jednak, że dni wolne od nauki w szkole systemowej pozwalają na ułożenie planu zajęć kursu tak, aby uczestnicy mieli dość czasu na naukę z innych przedmiotów, dość czasu dla siebie i na swoje pasje. Kurs zakłada systematyczną pracę, a ta pozwala na przestrzeń zarówno na naukę, jak i na relaks.

 

A bardziej pragmatycznie – jak można dołączyć do kursów przygotowujących do matury?

Wystarczy do nas napisać na kontakt@angielski.szczytno.pl lub zatelefonować pod numer 519-161-313. Warto mieć na uwadze, że Let’s GO! jest szkołą języka angielskiego, w której nauka to nie tylko siedzenie w ławkach i rozwiązywanie zadań. Poza oczywistą ogromną dawką merytoryki, trzeba podkreślić, że my bardzo lubimy młodych ludzi i stawiamy na budowanie relacji zarówno między uczniami, jak i między uczniami a lektorkami. Nasza szkoła to społeczność, nie tylko kursy języka angielskiego.


Szkoła Języka Angielskiego Let's GO
Szczytno, ul. Odrodzenia 25
tel.: +48 519 161 313
mail: kontakt@angielski.szczytno.pl


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama