Piątek, 12 Lipiec
Imieniny: Brunona, Jana, Wery -

Reklama


Reklama

Festiwal Dyni w Olszynach. Smakuj jesień z Gminą Szczytno


W sobotę, 23 września, o godzinie 12, miłośnicy jesieni, kulinariów i regionalnych smaków spotkają się Olszynach. Gmina Szczytno zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie - Festiwal Dyni. To święto dyni, smaku i kreatywności, które nie może umknąć żadnemu mieszkańcowi regionu. Gotowi na wyjątkową ucztę dla zmysłów? Przekonajmy się, co czeka na uczestników tego wyjątkowego festiwalu!

 Jesień nadchodzi pełna kolorów i smaków, a nic tak nie kojarzy się z tą porą roku jak dynia. To właśnie jej jest poświęcony Festiwal Dyni, organizowany przez Gminę Szczytno, który odbędzie się w Olszynach w najbliższą sobotę, 23 września, o godzinie 12.

 

To niezwykłe wydarzenie przyciągnie nie tylko miłośników dyni, ale także pasjonatów kuchni. W programie festiwalu znajduje się konkurs kulinarny, w którym Koła Gospodyń Wiejskich zmierzą się w przygotowywaniu najsmaczniejszych potraw z dynią. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje umiejętności kulinarno-artystyczne i zdobyć tytuł Króla Dyni. Kto zdobędzie koronę króla czy królowej smaku dyni? Okaże się na Festiwalu Dyni!


Reklama

 

Festiwal Dyni to również święto dla najmłodszych. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym występy artystyczne, konkursy plastyczne i wiele innych niespodzianek. To doskonała okazja, by spędzić miło czas z rodziną i cieszyć się atmosferą jesiennej zabawy.

 

Nie zabraknie także wyjątkowych smaków regionu. Podczas Festiwalu Dyni będzie można skosztować potraw przygotowanych przez lokalnych producentów. Smakowite przysmaki z dynią, tradycyjne dania regionalne oraz pyszne wypieki - to wszystko czeka na miłośników dobrego jedzenia.

 

 

Reklama

Festiwal Dyni to także okazja do nauki i rozwoju. Dlatego organizatorzy zadbali o warsztaty dietetyczne, na których dowiemy się, jak zdrowo i smacznie gotować z wykorzystaniem dyni oraz innych sezonowych produktów. Ponadto, na stoiskach ekologicznych będzie można poznać zasady ekologicznego życia i dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę.

 

Na zakończenie dnia na uczestników czeka ognisko z kiełbaskami. To doskonała okazja, by podsumować festiwal i spędzić wspólnie czas przy ognisku, przy dźwiękach muzyki ludowej i w doborowym towarzystwie.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama