W sobotę, 23 września, o godzinie 12, miłośnicy jesieni, kulinariów i regionalnych smaków spotkają się Olszynach. Gmina Szczytno zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie - Festiwal Dyni. To święto dyni, smaku i kreatywności, które nie może umknąć żadnemu mieszkańcowi regionu. Gotowi na wyjątkową ucztę dla zmysłów? Przekonajmy się, co czeka na uczestników tego wyjątkowego festiwalu!
Jesień nadchodzi pełna kolorów i smaków, a nic tak nie kojarzy się z tą porą roku jak dynia. To właśnie jej jest poświęcony Festiwal Dyni, organizowany przez Gminę Szczytno, który odbędzie się w Olszynach w najbliższą sobotę, 23 września, o godzinie 12.
To niezwykłe wydarzenie przyciągnie nie tylko miłośników dyni, ale także pasjonatów kuchni. W programie festiwalu znajduje się konkurs kulinarny, w którym Koła Gospodyń Wiejskich zmierzą się w przygotowywaniu najsmaczniejszych potraw z dynią. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje umiejętności kulinarno-artystyczne i zdobyć tytuł Króla Dyni. Kto zdobędzie koronę króla czy królowej smaku dyni? Okaże się na Festiwalu Dyni!
Festiwal Dyni to również święto dla najmłodszych. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym występy artystyczne, konkursy plastyczne i wiele innych niespodzianek. To doskonała okazja, by spędzić miło czas z rodziną i cieszyć się atmosferą jesiennej zabawy.
Nie zabraknie także wyjątkowych smaków regionu. Podczas Festiwalu Dyni będzie można skosztować potraw przygotowanych przez lokalnych producentów. Smakowite przysmaki z dynią, tradycyjne dania regionalne oraz pyszne wypieki - to wszystko czeka na miłośników dobrego jedzenia.
Festiwal Dyni to także okazja do nauki i rozwoju. Dlatego organizatorzy zadbali o warsztaty dietetyczne, na których dowiemy się, jak zdrowo i smacznie gotować z wykorzystaniem dyni oraz innych sezonowych produktów. Ponadto, na stoiskach ekologicznych będzie można poznać zasady ekologicznego życia i dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę.
Na zakończenie dnia na uczestników czeka ognisko z kiełbaskami. To doskonała okazja, by podsumować festiwal i spędzić wspólnie czas przy ognisku, przy dźwiękach muzyki ludowej i w doborowym towarzystwie.
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29