Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Budżet się nie spina, brakuje... 16 mln zł


Skarbnik miasta Alina Gajkowska próbuje skonstruować budżet Szczytna na 2023 rok. - Będzie to chyba jeden z najtrudniejszych budżetów w moim życiu – mówi.Po koncercie życzeń od jednostek podległych wydatki bieżące są wyższe od dochodów aż o 19 mln zł. Po pierwszych cięciach tę dziurę udało się zmniejszyć do 16 mln zł.


Reklama

 

Reklama

- Zakres wydatków bieżących jest na tym samym poziomie od lat, ale ich koszty wzrosły gigantycznie – mówi wprost Alina Gajkowska, skarbnik miasta. - Dochody, niestety, nie. Na wydatki bieżące miasto nie może posiłkować się kredytem, bo muszą się one po prostu bilansować, innej możliwości nie ma. Wciąż wszystko liczymy na nowo i szukamy oszczędności – dodaje pani skarbnik.

 

- Inwestycje, które są realizowane nie są zagrożone – zapewnia burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Bo sprawa dotyczy nie środków inwestycyjnych, a pieniędzy na bieżące utrzymanie. Wpływy z podatków, opłat lokalnych są od lat na podobnym poziomie, bo stawki podatkowe nie były ruszane przez trzy ostatnie lata. Dotacje państwowe bywają niższe, a koszty płacowe, prądu, gazu, ciepła... stale rosną. Z takimi problemami będą musiały zmierzyć się chyba wszystkie samorządy – dodaje.

 

Średni roczny budżet miasta po stronie dochodów to 127 mln zł.Komentarze do artykułu

Wojtek

Proponuję, aby Burmistrz Mańkowski zrzekł się części pensji, bo otrzymuje ponad 15 tys. a budżet się nie spina

lek

Sz. P. Radni, może obniżymy opłaty za śmieci, a różnicę pokryjemy z waszych diet. Myślę że to dobry pomysł. Ale wy macie chyba lepszy ... niech miasto upadnie.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama