Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Artur Chojecki zrezygnował z Urzędu Wojewody. Kto go zastąpi?


Artur Chojecki zrezygnował z urzędu wojewody – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Decyzja wojewody warmińsko-mazurskiego ma związek z otrzymaniem przez niego mandatu poselskiego. Kto zastąpi wojewodę? Tego na razie nie podano. Być może obowiązki przejmie jego zastępca Piotr Opaczewski.Artur Chojecki był wojewodą warmińsko-mazurskim od grudnia 2015 roku. W ostatnich wyborach do Sejmu startował z drugiego miejsca listy PiS w tzw. okręgu olsztyńskim. Otrzymał 17 418 głosów.

 

W ostatnich wyborach mandat poselski zdobyło też pięciu innych wojewodów: lubuski Władysław Dajczak, małopolski Łukasz Kmita, podkarpacki Ewa Leniart, śląski Jarosław Wieczorek, zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Wszyscy złożyli rezygnację, bo przepisy nie pozwalają łączyć go z funkcją wojewody.

 

Artur Chojecki: Ur. 19.04.1974 r. w Elblągu. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, od 20 lat pozostaje związany z Olsztynem.

 

Absolwent Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ukończył także studia podyplomowe Public relations i marketing polityczny na Uniwersytecie Warszawskim.

 

8 grudnia 2015 r. odebrał nominację z rąk Premier Beaty Szydło na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego. Jest szóstym wojewodą od czasu reformy administracji kraju, która miała miejsce w 1998 r. i ósmym od transformacji ustrojowej w 1989 r.


Reklama

 

Pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Pasymiu. Pracował w Warmińsko-Mazurskiej Komendzie OHP m.in. na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego. W latach 2005-2007 był dyrektorem biura senatorskiego, a następnie w latach 2011-2015 biura poselskiego byłego wiceministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita.

 

W latach 2006-2015 był radnym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a przez dwie ostatnie kadencje wiceprzewodniczący Sejmiku i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego. Uczestniczył również w pracach Komisji Rewizyjnej i Strategii Rozwoju. Z ramienia Sejmiku zasiadał w Radzie Społecznej Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Medycyny Pracy. Był przedstawicielem Sejmiku w Kapitule Nagrody im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Kapituły Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości. Zasiadał w Radach Programowych Radia Olsztyn i Oddziału Telewizji Polskiej; w tej ostatniej jako wiceprzewodniczący.

Reklama

 

Od 2003 r. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pełnił funkcję sekretarza Zarządu Okręgowego partii i członka Krajowej Rady Politycznej PiS.

 

To polityk i samorządowiec, który w pracy zawodowej i działalności społecznej zawsze stara się być blisko ludzi. Jako wojewoda jest otwarty na problemy wszystkich mieszkańców regionu. Swoją pracę na tym stanowisku postrzega jako służbę na rzecz społeczeństwa i regionu.

 

Wraz z żoną Agnieszką, lektorką języka angielskiego, wychowują trzech synów: Wojciecha, Stanisława i Lesława oraz córkę Helenę.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama