Piątek, 4 Lipiec
Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy -

Reklama


Reklama

W Spychowie zabrzmiały myśliwskie rogi (zdjęcia)


W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła.


  • Data:

Od 11do 12 sierpnia w Spychowie można było usłyszeć po raz kolejny zmagania sygnalistów myśliwskich z całego kraju. Był to już 13. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, którego organizatorami są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie.

 

W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła. W najwyższej klasie mistrzowskiej A, I miejsce uzyskała Magdalena Czerwonka. Drugiego dnia konkursu, swoje umiejętności przedstawiały zespoły. Wyniki zespołów były następujące: w klasie D- Zespół Trębaczy reprezentujący Rodzinę Wituckich; w klasie dla początkujących (klasa C) zwyciężył Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Drygały, a w klasie B dla zaawansowanych Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Iława. W klasie mistrzowskiej na rogi jednolite (klasa A) I miejsce zajął Zespół Hejnalistów Myśliwskich z N-ctwa Pisz Sylwanowe Echo, a w klasie mistrzowskiej na rogi mieszane (klasa G) i w klasie muzyki myśliwskiej MB- Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa.


Reklama

Dla widzów organizatorzy przygotowali ponadto dodatkowe atrakcje. Odbyły się regaty dłubanek- jednopiennych łodzi wykonanych tuż przed konkursem, podczas „Święta Mazurskiej Dłubanki”, czy otwarcie wystawy obrazów powstałych podczas tegorocznego pleneru malarskiego w Nadleśnictwie Spychowo pn. „Las- droga do wolności” w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Można było również zwiedzić stoisko edukacyjne Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”, na którym promowano m.in. projekt rozwojowy Lasów Państwowych, dotyczący zdrowej żywności pochodzącej z lasu. Swoje stoisko miała również grupa ratownicza Autrimpus, pokazująca zasady udzielania pierwszej pomocy.

Tradycyjnie podczas konkursu, na scenie amfiteatru odbyła się również aukcja obrazów poplenerowych. Ciekawostką tegorocznego konkursu był wykład w ośrodku edukacyjnym na temat historii zegarów wieżowych w Europie oraz uroczyste uruchomienie odrestaurowanego, zabytkowego zegara na wieży kościoła w Spychowie. Odnowienie zegara udało się dzięki społecznej kampanii i zbiórce funduszy prowadzonej przez miejscowego księdza proboszcza oraz pracowników Nadleśnictwa Spychowo. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: poseł Urszula Pasławska, poseł Jerzy Antoni Gosiewski, senator Bogusława Orzechowska, senator Jerzy Wcisła oraz Piotr Czyżyk- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Reklama

Tym samym zakończył się kolejny, jeden z największych konkursów sygnalistów myśliwskich w Polsce. Oby równie dobre nastroje i pogoda jak w tym roku, dopisały uczestnikom w przyszłorocznej edycji.

 

Tekst Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

  • „Chciwość nie zna granic. Nawet tych przyzwoitości” – mocny felieton Jerzego Niemczuka
    Panie autorze, widzę że nie umie Pan napisać felietonu bez wzmianki o pewnej prawicowej partii. No w tym felietonie to nawet o dwóch prawicowych partiach. Czas się zastanowić czy to nie jest jakaś forma obsesji...a odnośnie chciwości to jest Pan raczej zamożnym człowiekiem. Mam nadzieję że hojnie wspiera Pan potrzebujących. Tak odnośnie chciwości tylko pisze...

    Kamil


    2025-07-03 22:04:59
  • „Pędził” przez Rekownicę 103 km/h. 44-latek stracił prawo jazdy
    O! To znaczy, że jest tam nowa droga! Kilka la temu jechałem tamtą drogo Strach było jecjąć wyżej 40

    Rak Szlachetny


    2025-07-03 20:30:49
  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    Taki wszechwiedzący Połukord a nie znał tak prostej i słusznej zasady jaką stosuje U M. Wstyd Panie Krzysztofie i to wielki.

    senior


    2025-07-03 18:55:26
  • Świętajno nie burzy. Radni ratują budynek GOK za 20 milionów (zdjęcie)
    Brawo! Popieram

    Robert Częścik


    2025-07-03 18:45:55
  • Szczytno zbroi się na muzyczne uderzenie. Hunter, Smolasty, Lady Pank i Pidżama Porno na jednej scenie!
    Bez dnia poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi, który był dla mieszkańców Szczytna (i nie tylko) patronem Dni i Nocy Szczytna, to będzie tylko kulawa i mało znacząca imprezka. Dziękujemy panie Burmistrzu za zniszczenie tej jakże pięknej tradycji.

    Polak


    2025-07-03 18:13:21
  • Szczytno bierze śmieci we własne ręce. ZKM zamiast Remondisu, ma być taniej!
    Zobaczymy co z tego wyniknie. Dawniej kobity zajmowały się darciem pierza, przędzeniem, tkaniem. Od czasu segregacji odpadów też się segregacją najczęściej zajmują. Ludzie! Czy nie można tego jakoś normalnie ustawić?! Miasto o dość dużej powierzchni nie może ustanowić miejsc, gdzie można różnego typu odpady donieść!? Bo nie dowieźć. Co to PSZOK na Nowym Gizewie - kto bez samochodu tam dotrze?! Rynek - może i tak, ale nie każdy na ten rynek dotrze, bo albo nie ma jak, albo nie jest w stanie. Wobec ludzi z domów jednorodzinnych - dlaczego na osiedlach nie ma tzw. dzwonów. Dlaczego przez 2,3, albo i 4 tygodnie muszą trzymać odpady selektywne w jakichś - na własny koszt skombinowanych, pojemnikach, pomieszczeniach. To jeden wielki bałagan, który polega na tym, że ty społecznie (czyli za darmo) selekcjonujesz odpady, a firma, które je odbiera na tym fajnie zarabia. Więc - jak już coś - to polecam zająć się sposobem gromadzenia odpadów. Bo od Obywateli wymaga się odpowiedzialności za ekologię, ale w niczym się im nie ułatwia, aby tę odpowiedzialność mogli realizować.

    Śmieszek


    2025-07-03 13:26:15
  • Szczytno bierze śmieci we własne ręce. ZKM zamiast Remondisu, ma być taniej!
    Jak na razie to miasto nie radzi sobie ze zmianami które musiało wprowadzić po tym jak UE sobie wymyśliła segregację tekstylii to jest bomba czerwony krzyż zabiera swoje kontenery z osiedli dla potrzebujących bo ludzie nie mogli pozbyć się szmat bo albo PSZOK albo rynek co nie zadowoliło zajętych mieszkańców Szczytna.

    Phi


    2025-07-02 11:50:52
  • „Chciwość nie zna granic. Nawet tych przyzwoitości” – mocny felieton Jerzego Niemczuka
    No jak żyć? Hołota nie słucha elyt!

    Szczery demokrata


    2025-07-02 06:23:58
  • Recepta na zdrowie: Prostota i natura – zaprasza Radosław Niksa
    Pani Aniu, to jak ludzkość bez tej \"medycyny opartej na dowodach\" żyli, gdy nie istniała jeszcze big pharma!?...aż dziw bierze, że wystarczały im rosnące w lasach, całkiem za darmo, ZIOŁA. W przyrodzie rośną leki na każdą znaną ludzkości chorobę, mało tego, jedynym skutkiem ubocznym stosowania tychże darmowych leków, jest zdrowie.

    Polak


    2025-07-01 12:42:54
  • Marzy o prawdziwym domu
    Pani Karolino skoro ma pani partnera budowlanca dlaczego on nie stworzy pani warunków pani oraz dzieciom tylko liczy pani na komunalne mieszkanie jestescie młodzi wszystko przed wami Wy młodzi tylko liczycie na pomoc państwa

    zły


    2025-07-01 07:37:53

Reklama