Piątek, 29 Marca
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -

Reklama


Reklama

W Spychowie zabrzmiały myśliwskie rogi (zdjęcia)


W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła.


  • Data:

Od 11do 12 sierpnia w Spychowie można było usłyszeć po raz kolejny zmagania sygnalistów myśliwskich z całego kraju. Był to już 13. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, którego organizatorami są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie.

 

W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła. W najwyższej klasie mistrzowskiej A, I miejsce uzyskała Magdalena Czerwonka. Drugiego dnia konkursu, swoje umiejętności przedstawiały zespoły. Wyniki zespołów były następujące: w klasie D- Zespół Trębaczy reprezentujący Rodzinę Wituckich; w klasie dla początkujących (klasa C) zwyciężył Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Drygały, a w klasie B dla zaawansowanych Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Iława. W klasie mistrzowskiej na rogi jednolite (klasa A) I miejsce zajął Zespół Hejnalistów Myśliwskich z N-ctwa Pisz Sylwanowe Echo, a w klasie mistrzowskiej na rogi mieszane (klasa G) i w klasie muzyki myśliwskiej MB- Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa.


Reklama

Dla widzów organizatorzy przygotowali ponadto dodatkowe atrakcje. Odbyły się regaty dłubanek- jednopiennych łodzi wykonanych tuż przed konkursem, podczas „Święta Mazurskiej Dłubanki”, czy otwarcie wystawy obrazów powstałych podczas tegorocznego pleneru malarskiego w Nadleśnictwie Spychowo pn. „Las- droga do wolności” w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Można było również zwiedzić stoisko edukacyjne Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”, na którym promowano m.in. projekt rozwojowy Lasów Państwowych, dotyczący zdrowej żywności pochodzącej z lasu. Swoje stoisko miała również grupa ratownicza Autrimpus, pokazująca zasady udzielania pierwszej pomocy.

Tradycyjnie podczas konkursu, na scenie amfiteatru odbyła się również aukcja obrazów poplenerowych. Ciekawostką tegorocznego konkursu był wykład w ośrodku edukacyjnym na temat historii zegarów wieżowych w Europie oraz uroczyste uruchomienie odrestaurowanego, zabytkowego zegara na wieży kościoła w Spychowie. Odnowienie zegara udało się dzięki społecznej kampanii i zbiórce funduszy prowadzonej przez miejscowego księdza proboszcza oraz pracowników Nadleśnictwa Spychowo. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: poseł Urszula Pasławska, poseł Jerzy Antoni Gosiewski, senator Bogusława Orzechowska, senator Jerzy Wcisła oraz Piotr Czyżyk- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Reklama

Tym samym zakończył się kolejny, jeden z największych konkursów sygnalistów myśliwskich w Polsce. Oby równie dobre nastroje i pogoda jak w tym roku, dopisały uczestnikom w przyszłorocznej edycji.

 

Tekst Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama