Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

W Spychowie zabrzmiały myśliwskie rogi (zdjęcia)


W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła.Od 11do 12 sierpnia w Spychowie można było usłyszeć po raz kolejny zmagania sygnalistów myśliwskich z całego kraju. Był to już 13. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, którego organizatorami są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie.

 

W tym roku udział wzięło 57 solistów zgrupowanych w 16 zespołach. Pierwszego dnia trwały przesłuchania solistów. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Wojciech Niezgódka, w klasie początkującej C najlepsza okazała się Aleksandra Modrzejewska, a w klasie zaawansowanej B- Natan Wojtyła. W najwyższej klasie mistrzowskiej A, I miejsce uzyskała Magdalena Czerwonka. Drugiego dnia konkursu, swoje umiejętności przedstawiały zespoły. Wyniki zespołów były następujące: w klasie D- Zespół Trębaczy reprezentujący Rodzinę Wituckich; w klasie dla początkujących (klasa C) zwyciężył Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Drygały, a w klasie B dla zaawansowanych Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Iława. W klasie mistrzowskiej na rogi jednolite (klasa A) I miejsce zajął Zespół Hejnalistów Myśliwskich z N-ctwa Pisz Sylwanowe Echo, a w klasie mistrzowskiej na rogi mieszane (klasa G) i w klasie muzyki myśliwskiej MB- Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa.


Reklama

Dla widzów organizatorzy przygotowali ponadto dodatkowe atrakcje. Odbyły się regaty dłubanek- jednopiennych łodzi wykonanych tuż przed konkursem, podczas „Święta Mazurskiej Dłubanki”, czy otwarcie wystawy obrazów powstałych podczas tegorocznego pleneru malarskiego w Nadleśnictwie Spychowo pn. „Las- droga do wolności” w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Można było również zwiedzić stoisko edukacyjne Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”, na którym promowano m.in. projekt rozwojowy Lasów Państwowych, dotyczący zdrowej żywności pochodzącej z lasu. Swoje stoisko miała również grupa ratownicza Autrimpus, pokazująca zasady udzielania pierwszej pomocy.

Tradycyjnie podczas konkursu, na scenie amfiteatru odbyła się również aukcja obrazów poplenerowych. Ciekawostką tegorocznego konkursu był wykład w ośrodku edukacyjnym na temat historii zegarów wieżowych w Europie oraz uroczyste uruchomienie odrestaurowanego, zabytkowego zegara na wieży kościoła w Spychowie. Odnowienie zegara udało się dzięki społecznej kampanii i zbiórce funduszy prowadzonej przez miejscowego księdza proboszcza oraz pracowników Nadleśnictwa Spychowo. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: poseł Urszula Pasławska, poseł Jerzy Antoni Gosiewski, senator Bogusława Orzechowska, senator Jerzy Wcisła oraz Piotr Czyżyk- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Reklama

Tym samym zakończył się kolejny, jeden z największych konkursów sygnalistów myśliwskich w Polsce. Oby równie dobre nastroje i pogoda jak w tym roku, dopisały uczestnikom w przyszłorocznej edycji.

 

Tekst Adam Gełdon, Nadleśnictwo SpychowoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama