W niedzielę, 18 sierpnia, czterech kreatywnych mieszkańców miasta i gminy Szczytno wzięło udział w Red Bull Konkursie Lotów 2024, który odbył się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W tegorocznej edycji tego spektakularnego wydarzenia uczestniczyły łącznie 37 zespoły z całej Polski, wybrane spośród 200 zgłoszeń. Ekipa ze Szczytna, będąca jedyną drużyną reprezentującą Warmię i Mazury, wystartowała pod nazwą "NSZ Wariaci" z hasłem przewodnim „We feel train to You”.
Konkurs ten od lat przyciąga śmiałków marzących o lataniu, a także tłumy widzów. Celem jest nie tylko zrealizowanie marzenia o locie, ale również wspólna zabawa i dobra rozrywka.
Michał, Karol, Paweł i Bartek, reprezentujący Szczytno, zbudowali swoją latającą machinę w kształcie pociągu z lekkiej konstrukcji ze styropianu i sklejki.
Skok z 6-metrowej platformy do wody to efekt wielu godzin pracy zarówno drużyny, jak i ich rodzin. Mimo silnej konkurencji, szczycieńscy "kolejarze" zajęli dobre 13. miejsce, co jest godnym osiągnięciem wśród tak licznej grupy uczestników.
Wydarzenie, które przyciągnęło kilkadziesiąt tysięcy widzów, było także okazją do spotkania z gwiazdami sportu i mediów. W jury zasiedli m.in. Adam Małysz, Kuba Przygoński oraz „Darek Stolarz”. Relację poprowadził Dariusz Szpakowski, co dodatkowo podniosło prestiż wydarzenia.
Konkurs Lotów Red Bulla, który w Polsce odbył się już po raz siódmy (a po raz trzeci w Gdyni), to prawdziwe święto lotnictwa z dużą dawką humoru. Tym razem nie zabrakło ani widowiskowych lotów, ani dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki. Zmagania zwyciężyła drużyna „Les Kojotes” z lotem na odległość 23,1 metra.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48