Ośmioro wojowników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pojechało nad polskie morze, aby tam sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników.
Odbył się II Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin o nazwie UMI-SHINJU „Morska Perła". W zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. Morska bryza nie przeszkodziła naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego, szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej i wywalczenia 7 „Morskich Pereł".
Szczycieńscy karatecy mało mają ostatnio okazji, by rywalizować na turniejach, tym chętniej więc skorzystali z zaproszenia i udali się do Kołobrzegu. Nic tak nie weryfikuje umiejętności jak bezpośrednia konfrontacja na zawodach, wskazana przed udziałem w mistrzostwach makroregionu. - Okazało się że długie przerwy między zawodami nie wybiły z rytmu startowego naszych małych wojowników – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.
Najbardziej udany start zanotował Jan Rogala, który zarówno w rywalizacji Kata, jak i w walkach (Kumite) nie miał sobie równych. Również Ewa Gołaszewska w dobrym stylu wygrała wszystkie walki, natomiast w Kata zajęła drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło jej 0.2 pkt. Martyna Wiśniewska przemknęła przez eliminacje jak przysłowiowa burza (trzy walki w tym dwie przed czasem), jednak w walce finałowej nieznacznie uległa zawodniczce z Inowrocławia. Następna szczytnianka, która przywiozła srebrną „Morską Perłę" to Paula Wąsewicz. W finale doznała lekkiego stłuczenia i przegrała z zawodniczką z Ełku.
Już niedługo Paula będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ 5 czerwca w Szczytnie rozegrane zostaną mistrzostwa województwa. Paula jest wszechstronną zawodniczką, więc wystartowała również w konkurencji Kata. Niestety, zajęła czwarte miejsce lecz z tą samą liczbą punktów, co trzecia zawodniczka. W takiej sytuacji decydują punkty z tury eliminacyjnej, a w niej nasza mała mistrzyni miała o 0,1 pkt. mniej od rywalki. Ostatni medalista z Kołobrzegu to Norbert Kocak, który przegrał w półfinale z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.
- Występ całej ekipy SKKK można zaliczyć do udanych i choć niektórzy dali się zaskoczyć swoim przeciwnikom to dobrze się stało, że odbyło się to w takich okolicznościach, a nie na mistrzostwach makroregionu, które odbędą się już za dwa tygodnie – dodaje szef SKKK.
Oto pełna lista medalistów:
I miejsce
Jan Rogala (Kata)
Jan Rogala (Kumite)
Ewa Gołaszewska (Kumite)
II miejsce
Ewa Gołaszewska (Kata)
Martyna Wiśniewska (Kumite)
Paula Wąsewicz (Kumite)
III miejsce
Norbert Kocek (Kumite)
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10
A o swoim kalendarzu wyborczym będziesz Pan Burmistrzu pamiętał? Może też coś się o rok przesunie do tyłu, albo do przodu? Skandal - to mało powiedziane. Dedykowanie uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego dla par, których jubileusz datowany jest na 2024 r. w 2025 r.? Co kto ma w głowie, aby takie tłumaczenie podawać? Obnaża to indolencję urzędników, nieznajomość środowiska miasta. Ale pan Och! nie ma o tym zielonego pojęcia. Może wymyśli jakąś uroczystość dla par, które jubileuszu 50-lecia nie dotrwały i się \"nie łapią\", bo roczek minął, a jedno z nich udało się do wieczności. Wstydu pan burmistrzu nie masz!
Taki sobie czytelnik
2025-07-06 16:06:04
Alkohol i wodą tak się zawsze kończy.
Lolek
2025-07-06 09:14:46
Do osobnika ukrywającego się pod pseudonimem „senior”: PO PIERWSZE – nie zasługuję na określenie „wszechwiedzący”, które wprawdzie mi schlebia, ale nie zasługuję na nie, nie musisz sprawiać mi przyjemności przez prawienie komplementów, PO DRUGIE – wyjaśniam, że termin na składanie wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wyznaczono na 28 lutego br. komunikując jednocześnie, że „zgłoszenie się po wyznaczonym terminie nie gwarantuje wzięcia udziału w ogólnej uroczystości w roku 2025” (patrz: https://miastoszczytno.pl/29133,Zlote-Gody-2025.html ), PO TRZECIE – z powyższego komunikatu wynika, że mój wniosek złożony 9 stycznia br., a więc przed 28 lutym, gwarantował uczestnictwo w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW w 2025 roku. Tak się jednak nie stało, PO CZWARTE – z przykrością informuję Ciebie - osobniku o pseudonimie „senior”, że swoją wypowiedzią to Ty udowadniasz, że nie znasz (cytuję Ciebie) „prostej i słusznej zasady, jaką stosuje UM”, i jaką zastosował w 2025 roku. PO PIĄTE - Z tym wstydem osobniku o pseudonimie „senior” trafiłeś „ jak kulą w płot”. Wyjaśniam Tobie, że wstyd to (cytat ze słownika języka polskiego PWN): „przykre uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego postępowania, niewłaściwych słów itp., zwykle połączone z lękiem przed utratą dobrej opinii”.
Krzysztof Połukord
2025-07-06 07:56:34
Pewnie zastanę zaraz skrytykowany ale przestanmy używać w takich sytuacjach słowa tragedia. To było po prostu nieodpowiedzialne zachowanie. Czy był alkohol czy nie to nocą ba kajaki nie wsiada się. Koniec kropka. Żaden tam przywilej mlodosci. Tragedia to jak jedzie normalna rodzina i jakiś pijak ich walnie samochodem i oni zginą. To jest tragedia. Jak ktoś jedzie po pijaku, jak ktoś dopuszcza sie durnej brawury itp to nie nazywajmy tego tragedia. To niestety delikatnie rzecz ujmując głupota.
Jan
2025-07-06 07:21:29
Glupie. tlumaczenie W tym wieku to każdy rok życia to prezent od losu Uroczystość powinna odbywać sie w danym roku
Joanna
2025-07-05 13:05:39
Brawo Trenerze. Wielki szacunek
Robert Częścik
2025-07-05 10:42:43
Hunter jak zawsze sztos, Pidżama Porno, Farben Lehre i Koniec Świata - świetny wybór, wreszcie dobra muzyka na scenie ????
Marcin
2025-07-05 10:09:15
Takie koncerty że za darmo bym nie poszedł a co dopiero za bilety. Już rok temu było słabo, wszyscy liczyli na zmiany i powrót koncertów na Plac Juranda. A jedyne co zmienili to nazwę i dali bilety.
Były mieszkaniev
2025-07-04 13:58:32
Na tej trasie prawie nikt. Nie trzyma odstępów. Jazda na zderzaku to oprócz wyprzedzania na ciągłej największe zagrożenie
M
2025-07-04 09:55:48