Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

SIEDEM MORSKICH PEREŁ TRAFIŁO DO SKKK


Ośmioro wojowników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pojechało nad polskie morze, aby tam sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników.Odbył się II Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin o nazwie UMI-SHINJU „Morska Perła". W zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. Morska bryza nie przeszkodziła naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego, szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej i wywalczenia 7 „Morskich Pereł".

 

Szczycieńscy karatecy mało mają ostatnio okazji, by rywalizować na turniejach, tym chętniej więc skorzystali z zaproszenia i udali się do Kołobrzegu. Nic tak nie weryfikuje umiejętności jak bezpośrednia konfrontacja na zawodach, wskazana przed udziałem w mistrzostwach makroregionu. - Okazało się że długie przerwy między zawodami nie wybiły z rytmu startowego naszych małych wojowników – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Najbardziej udany start zanotował Jan Rogala, który zarówno w rywalizacji Kata, jak i w walkach (Kumite) nie miał sobie równych. Również Ewa Gołaszewska w dobrym stylu wygrała wszystkie walki, natomiast w Kata zajęła drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło jej 0.2 pkt. Martyna Wiśniewska przemknęła przez eliminacje jak przysłowiowa burza (trzy walki w tym dwie przed czasem), jednak w walce finałowej nieznacznie uległa zawodniczce z Inowrocławia. Następna szczytnianka, która przywiozła srebrną „Morską Perłę" to Paula Wąsewicz. W finale doznała lekkiego stłuczenia i przegrała z zawodniczką z Ełku.


Reklama

 

Już niedługo Paula będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ 5 czerwca w Szczytnie rozegrane zostaną mistrzostwa województwa. Paula jest wszechstronną zawodniczką, więc wystartowała również w konkurencji Kata. Niestety, zajęła czwarte miejsce lecz z tą samą liczbą punktów, co trzecia zawodniczka. W takiej sytuacji decydują punkty z tury eliminacyjnej, a w niej nasza mała mistrzyni miała o 0,1 pkt. mniej od rywalki. Ostatni medalista z Kołobrzegu to Norbert Kocak, który przegrał w półfinale z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

- Występ całej ekipy SKKK można zaliczyć do udanych i choć niektórzy dali się zaskoczyć swoim przeciwnikom to dobrze się stało, że odbyło się to w takich okolicznościach, a nie na mistrzostwach makroregionu, które odbędą się już za dwa tygodnie – dodaje szef SKKK.

 

Oto pełna lista medalistów:

I miejsce

 

Jan Rogala (Kata)

Reklama

Jan Rogala (Kumite)

Ewa Gołaszewska (Kumite)

 

II miejsce

 

Ewa Gołaszewska (Kata)

Martyna Wiśniewska (Kumite)

Paula Wąsewicz (Kumite)

 

III miejsce

 

Norbert Kocek (Kumite)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama