Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Czy narkotyki zalewają Wielbark?


Czy Wielbark wyrasta na stolicę narkotyków w naszym powiecie? Takie wnioski można wysnuć z komentarzy, które pojawiają się na naszej stronie internatowej. Niemal przy każdym tekście, który dotoczy Wielbarka publikowane są posty sugerujące, że w Wielbarku dzieci i młodzież w ogromnych ilościach korzystają z narkotyków. Tematem już zainteresowaliśmy policjantów.


  • Data:

Ostatnio takie komentarze pojawiły się pod artykułem „Wielbark będzie jak Kraków...”, który traktuje o przyjętej przez wielbarskich radnych uchwale krajobrazowej. Sam temat nie wywołał szczególnych emocji, ale dyskusja poszła w kierunku narkotyków. Oto niektóre z komentarzy:

 

Julka:

„To kochana władzo, jak chcesz żeby Wielbark został Krakowem, to najpierw może zajmijcie się młodzieżą uzależnioną od narkotyków i sprzedającymi na każdym rogu narkotyki. Wydaje mi się że to w naszym mieście jest priorytetem. A Wielbark nie musi być Krakowem. Warto przyjrzeć się temu problemowi. Zachęcam do tego wszystkich z rady miasta, bo uwierzcie, że to bardzo wielki problem.”

 

Magda:

„Popieram komentarze poprzedniczki. Proponuję zająć się problemem z narkotykami, który na dużą skalę jest w naszym małym mieście. Przykro patrzeć na tą uzależniona młodzież. Handel kwitnie niemalże w każdym zakątku Wielbarka. Szkoda, że władze razem z policją od lat przymykają na to oko. Albo twierdzą, że nic nie mogą zrobić!!! Dziwię się, bo na każdym kroku jest to bardzo widoczne. Nawet jak się zgłasza to wszyscy mają to gdzieś.”


Reklama

 

Julka:

„Panie Andrzeju niech pan uchwali uchwałę zakaz sprzedaży i brania NARKOTYKÓW, można się skonsultować z policją ze Szczytna, a nawet i z Olsztyn. Powodzenia mam nadzieję że się panu to uda.”

 

Komentarz Roberta Kwiatkowskiego,

przewodniczącego rady miasta w Wielbarku i byłego policjanta:

 

Temat jest bardzo poważny i złożony. To raczej materiał na szerszą rozmowę. Jako radni zapoznawaliśmy się z raportem - diagnozą problemów uzależnień gminy Wielbark z marca tego roku. Badania były realizowane przez pracownię doradczo-badawczą, w okresie od stycznia do lutego 2022 roku. Jako trzy najważniejsze problemy społeczne respondenci wskazali alkoholizm (40%), słaby dostęp do opieki zdrowotnej (34%) oraz narkomanię (33%). Zdaję sobie sprawę, że do skutecznej walki z narkomanią niezbędne jest wielopłaszczyznowe współdziałanie różnych służb i instytucji, działalność profilaktyczna, edukacyjna zarówno dla młodzieży, jak i rodziców. Jako samorząd staramy się budować szeroką bazę rekreacyjno-sportową, powszechnie i bezpłatnie dostępną w naszej gminie. Prężnie działają kluby sportowe, w znacznej mierze ukierunkowane na szkolenie dzieci i młodzieży. Jednakże pomimo tych wymienionych i wielu innych działań, diagnoza identyfikuje problem narkomani jako jeden z trzech najpoważniejszych, a to znaczy, że trzeba szukać dodatkowych inicjatyw, które poprawią skuteczność w zwalczaniu problemu i na tym trzeba się głęboko pochylić w jak najszerszym gronie.

ReklamaKomentarze do artykułu

joint

Na terenie Pasymia też są biznesmeni kryminaliści i prężnie działają.

Narko

Czy zalewają? Idźcie do urzędu któregoś, mops-u czy kościoła i spróbujcie coś załatwić sprawnie i miło, to zobaczycie... Ci ludzie są... Normalnie jak Uzbekistan.

Ewa

Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

Wtajemniczony

Prężnie działają kluby z młodzieżą, tylko na te działanie od dziesięciu lat dostają takie same pieniądze, czy to trochę nie wstyd, panie przewodniczący?

Franek

Mowa o Wielbarku a o Szczytnie nikt nie mówi to jest dopiero miasto ćpunów i dilerów

Łysy

Policja ma gdzieś narkotyki a nowy budynek policji powstał chyba tylko po to by mieli blisko do domu.

Majster

Moglaby się w końcu za to wziąść policja, ale z Olsztyna

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama