Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Czy narkotyki zalewają Wielbark?


Czy Wielbark wyrasta na stolicę narkotyków w naszym powiecie? Takie wnioski można wysnuć z komentarzy, które pojawiają się na naszej stronie internatowej. Niemal przy każdym tekście, który dotoczy Wielbarka publikowane są posty sugerujące, że w Wielbarku dzieci i młodzież w ogromnych ilościach korzystają z narkotyków. Tematem już zainteresowaliśmy policjantów.Ostatnio takie komentarze pojawiły się pod artykułem „Wielbark będzie jak Kraków...”, który traktuje o przyjętej przez wielbarskich radnych uchwale krajobrazowej. Sam temat nie wywołał szczególnych emocji, ale dyskusja poszła w kierunku narkotyków. Oto niektóre z komentarzy:

 

Julka:

„To kochana władzo, jak chcesz żeby Wielbark został Krakowem, to najpierw może zajmijcie się młodzieżą uzależnioną od narkotyków i sprzedającymi na każdym rogu narkotyki. Wydaje mi się że to w naszym mieście jest priorytetem. A Wielbark nie musi być Krakowem. Warto przyjrzeć się temu problemowi. Zachęcam do tego wszystkich z rady miasta, bo uwierzcie, że to bardzo wielki problem.”

 

Magda:

„Popieram komentarze poprzedniczki. Proponuję zająć się problemem z narkotykami, który na dużą skalę jest w naszym małym mieście. Przykro patrzeć na tą uzależniona młodzież. Handel kwitnie niemalże w każdym zakątku Wielbarka. Szkoda, że władze razem z policją od lat przymykają na to oko. Albo twierdzą, że nic nie mogą zrobić!!! Dziwię się, bo na każdym kroku jest to bardzo widoczne. Nawet jak się zgłasza to wszyscy mają to gdzieś.”


Reklama

 

Julka:

„Panie Andrzeju niech pan uchwali uchwałę zakaz sprzedaży i brania NARKOTYKÓW, można się skonsultować z policją ze Szczytna, a nawet i z Olsztyn. Powodzenia mam nadzieję że się panu to uda.”

 

Komentarz Roberta Kwiatkowskiego,

przewodniczącego rady miasta w Wielbarku i byłego policjanta:

 

Temat jest bardzo poważny i złożony. To raczej materiał na szerszą rozmowę. Jako radni zapoznawaliśmy się z raportem - diagnozą problemów uzależnień gminy Wielbark z marca tego roku. Badania były realizowane przez pracownię doradczo-badawczą, w okresie od stycznia do lutego 2022 roku. Jako trzy najważniejsze problemy społeczne respondenci wskazali alkoholizm (40%), słaby dostęp do opieki zdrowotnej (34%) oraz narkomanię (33%). Zdaję sobie sprawę, że do skutecznej walki z narkomanią niezbędne jest wielopłaszczyznowe współdziałanie różnych służb i instytucji, działalność profilaktyczna, edukacyjna zarówno dla młodzieży, jak i rodziców. Jako samorząd staramy się budować szeroką bazę rekreacyjno-sportową, powszechnie i bezpłatnie dostępną w naszej gminie. Prężnie działają kluby sportowe, w znacznej mierze ukierunkowane na szkolenie dzieci i młodzieży. Jednakże pomimo tych wymienionych i wielu innych działań, diagnoza identyfikuje problem narkomani jako jeden z trzech najpoważniejszych, a to znaczy, że trzeba szukać dodatkowych inicjatyw, które poprawią skuteczność w zwalczaniu problemu i na tym trzeba się głęboko pochylić w jak najszerszym gronie.

ReklamaKomentarze do artykułu

Narko

Czy zalewają? Idźcie do urzędu któregoś, mops-u czy kościoła i spróbujcie coś załatwić sprawnie i miło, to zobaczycie... Ci ludzie są... Normalnie jak Uzbekistan.

Ewa

Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

Wtajemniczony

Prężnie działają kluby z młodzieżą, tylko na te działanie od dziesięciu lat dostają takie same pieniądze, czy to trochę nie wstyd, panie przewodniczący?

Franek

Mowa o Wielbarku a o Szczytnie nikt nie mówi to jest dopiero miasto ćpunów i dilerów

Łysy

Policja ma gdzieś narkotyki a nowy budynek policji powstał chyba tylko po to by mieli blisko do domu.

Majster

Moglaby się w końcu za to wziąść policja, ale z Olsztyna

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama