Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Policjanci „uczyli” seniorów numerów oszustów


W ramach akcji „Znam Te Numery”, dzielnicowi z gminy Jedwabno i Wielbark przeprowadzili spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Wesołowie. - Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości na temat metod stosowanych przez oszustów – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji.Funkcjonariusze, st. sierż. Justyna Magnuszewska i asp. Tomasz Bielski, odwiedzili seniorów, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa i przedstawić najnowsze metody działania przestępców, zarówno w internecie, jak i w realnym świecie.

 

- Coraz więcej osób starszych korzysta z internetu, robi zakupy online i komunikuje się z rodziną przez media społecznościowe. Niestety, oszuści wykorzystują tę ufność – mówi sierżant Pławska.

 

Seniorzy często stają się ofiarami przestępstw dokonywanych przez fałszywe strony internetowe, fikcyjne oferty sprzedaży czy wyłudzenia danych osobowych.

 

 


Reklama

Funkcjonariusze podkreślali, że przestępcy nadal stosują klasyczne metody oszustwa „na legendę”. Oszuści podszywają się pod zaufane osoby – policjantów, księży, przedstawicieli handlowych, członków rodziny czy pracowników banku. Podczas rozmów telefonicznych starają się zdobyć zaufanie seniorów i wyłudzić od nich pieniądze lub cenne informacje.

Reklama

 

Podczas spotkania dzielnicowi przekazali seniorom cenne wskazówki, jak unikać oszustw. Podkreślali, jak ważna jest ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i przypominali, aby nigdy nie podawać przez telefon swoich danych osobowych, numerów kont bankowych czy haseł.

 

- Nasi seniorzy zdobyli bezcenną wiedzę, która pomoże im unikać potencjalnych zagrożeń w przyszłości – mówi sierż. Emilia Pławska.

 

Policjanci zachęcali również do kontaktu z bliskimi i wspólnego omawiania podejrzanych sytuacji, które mogą być próbą oszustwa.

 

- Naszym celem jest uświadomienie jak największej liczbie osób, jak działają oszuści i jak można się przed nimi chronić – dodaje pani sierżant.

 

Dzięki takim inicjatywom seniorzy mogą czuć się bezpieczniej i unikać nieprzyjemnych sytuacji związanych z działalnością przestępców.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama