Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Pierwszy krok zrobiony, Błękitni i SKS łączą siły. Jest szansa na powrót Gwardii


Dziś pisze się nowa historia piłki nożnej w naszym powiecie. Dwa największe kluby - Błękitni Pasym oraz SKS Szczytno łączą siły. Czy zawita do nas III liga? Jest to możliwe. Na razie jednak walka będzie szła o IV. W piątek burmistrzowie miast, prezesi klubów oraz nowy inwestor podpisali list intencyjny w tej sprawie.


  • Data:

Celem projektu „Gwardia Jurand Szczytno Sp. z o.o.” jest stworzenie wspólnego dla całego powiatu szczycieńskiego klubu piłkarskiego, w ramach którego będą funkcjonowały dwa zespoły seniorskie:

• Zespół Pierwszy – w Szczytnie, którego docelowym miejscem rozgrywania spotkań ligowych

będzie budowany stadion przy ulicy Śląskiej 10.

• Zespół Rezerw – w Pasymiu, który rozgrywa swoje mecze na stadionie przy ulicy Jana Pawła II

4.

 

Wspólny projekt „Gwardia Jurand Szczytno Sp. z o.o.” zakłada również ujednolicenie systemu szkolenia dzieci i młodzieży w całym powiecie.

 

Czegoś takiego w historii naszego powiatu jeszcze nie było. To ogromna szansa na wyrwanie piłki nożnej w naszym powiecie z zapaści, w której znajduje się od wielu lat. Szansą na te zmiany jest nowy sponsor, który chce wyłożyć spore pieniądze i zbudować w naszym powiecie piłkę na zdecydowanie wyższym poziomie niż a klasa, czy okręgowa. W zasięgu jest nawet III liga. Na razie włodarze miast, prezesi klubów i sam inwestor studzą jednak emocje.

 

- To proces, który wymaga czasu – mówią. - Ale tak Pasym, Szczytno, nasz powiat stać na piłkę na poziomie minimum IV ligi – dodają.

 

 

- Bardzo się cieszę z tej informacji – powiedział nam Zenon Jarzębski, trener który wprowadził Gwardię Szczytno do II ligi. - Wiedziałem, że kiedyś ktoś pójdzie po rozum do głowy i wróci do tradycji Gwardii, która sięga 1954 roku – dodaje.


Reklama

 

Zenon Jarzębski przez lata przeprowadził setki transferów z udziałem polskich zawodników. Miała w swoich szeregach takich piłkarzy jak Grzegorz Rasiak, Łukasz Fabiański, Maciej Rybus i Jan Bednarek. W latach 90. i w XXI wieku pełnił funkcję zarządzające w wielu polskich klubach, jak Gwardia Szczytno, Sokół Pniewy, Warta Poznań, Olimpia Poznań, Tur Turek.

 

SKS i Błękitni w nowych realiach mają zacząć działać już w najbliższym sezonie 2022/2023. Celem obu zespołów będzie awans do wyższych rozgrywek.

Nowy inwestor to główny akcjonariusz spółki, która jest właścicielem browarów w Szczytnie, browaru Profesja we Wrocławiu i Browarów Bydgoskich.

 

Komentarze:

Jakub Gromek, inwestor.

 

Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

Reklama

 

 

Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

List intencyjny podpisali:

 

Marek Gawdziński, prezes Błękitnych Pasym.

Piotr Mikosza, prezes SKS Szczytno.

Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.

Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

Jakub Gromek, inwestor.Komentarze do artykułu

wwww

czemu nie publikujecie komentarzy

wiesław mądrzejowski

Super informacja, długo na to czekaliśmy i w końcu piłka w Szczytnie może mieć szansę. Gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili z życzeniami \"twardych słupków\" w bramce \"Gwardii\".

mieszkaniec

Pan inwestor chyba nie wie na co się pisze, może lepiej w zdrapki zainwestuje zawsze jest szansa że może coś wygra

kibic

początek końca Błękitnych a o SKS to już nie wspomnę

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama