Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu - 5 kolizji (zdjęcia)


W miniony weekend na drogach naszego powiatu, okazał się bardzo pracowity dla szczycieńskich policjantów. Pracowali oni na miejscu aż na 5 kolizjach. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń. Zdarzenia drogowe spowodowane były głównie nie dostosowaniem prędkości do warunków, które zapanowały na drodze. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.W sobotę (21.05.2022 r.) w miejscowości Dłużek, 31-letni kierowca Forda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drewniany płot posesji oraz betonowy słup. Na szczęście 31-letek nie odniósł obrażeń.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło tuż po godz. 14:00 na ul. Niepodległości w Szczytnie. 33-letnia kierująca pojazdem marki Golf, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej pojazdem marki Hundai, 35-latce. Obie kierujące były trzeźwe, nikt nie odniósł obrażeń. Na sprawczynię kolizji 33-letnią mieszkankę Szczytna nałożono mandat karny w kwocie 1500 złotych.


Reklama

 

Tego samego dnia doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierujący pojazdem dostawczym Fiat DUCATO, 61-latek może mówić o dużym szczęściu. Do zdarzenia doszło około godz. 16:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Dybowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, iż kierujący nie zatrzymał się na „STOPIE” i uderzył w bok przejeżdżającego pociągu pośpiesznego relacji Gdynia – Warszawa. Na szczęście nic mu się nie stało. Pociągiem podróżowało około 70 osób, nikomu z pasażerów ani maszyniście nic się stało.

 

Niedziela na drogach naszego powiatu też nie należała do spokojnych. Około godz. 16:00 w miejscowości Jedwabno 48-letnia mieszkanka gminy Rozogi, kierująca pojazdem marki Audi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń.

Reklama

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło około godz. 18:00 w miejscowości Szczepankowo. Przyczyną było również niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 50-letni kierujący pojazdem marki Seat, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca seta był trzeźwy, nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama