Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Koniec gminnego sportu? Seniorzy na lodzie?


Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty podał się do dymisji. To oznacza, że klub przestał działać. Na lodzie zostało niemal 80 zawodników. Mieszkańcy gminy związani ze sportem są w szoku. - Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje – mówi Stanisław Bartniczuk, wieloletni działacz GKS Dźwierzuty. - Aż łza się kręci. Dziś pani wójt, radnym w ogóle nie zależy na tym klubie. Ale jak zbliżały się wybory, to każdy latał przy nas...Decyzję o zawieszaniu działalności zarząd podjął jednogłośnie 15 lutego. Powodem zawieszenia pracy kluby było to, że cały zarząd podał się do dymisji, a nowych chętnych do prowadzenia GKS nie było.

 

- Decyzja była bardzo trudna, ale nie miałem innego wyjścia – mówi Jarosław Szpyrka, były już prezes GKS i trener. - GKS traktowałem, jak swoją rodzinę. Ale w tych realiach, o których zresztą „Tygodnik Szczytno” już pisał, nie mogę dalej działać, i jak widać pozostali członkowie klubu też nie chcą.

 

Dorośli się „bawią”, cierpią dzieci

 

Jarosław Szpyrka wprost tego nie mówi, ale głównym powodem decyzji zarządu klubu były oziębłe kontakty z władzami gminy, wójt Marianną Szydlik oraz radnymi, którzy w ogóle nie interesowali się klubem, a ostatnio obcięli też na niego fundusze. Z 25 tys. zł w ubiegłym roku do zaledwie 13 tys. zł.

 

- To praktycznie uniemożliwia nam grę w lidze – mówi Stanisław Bartniczuk, wieloletni działacz GKS Dźwierzuty i sekretarz klubu. - Za tę kwotę nie opłacimy nawet sędziów, a gdzie inne koszty, na przykład dojazdów na mecze. Przyznam, że nie bardzo rozumiem to wszystko, co teraz się dzieje. Dorośli się „bawią”, a cierpią dzieci i młodzież. Z klubem związany jestem od 16 lat. Różnie bywało, ale takich historii nie pamiętam. Klub naprawdę fajnie działał, były sukcesy. Młodzież, dzieci garnęły się do nas.

 

Sportowa historia Dźwierzut


Reklama

 

GKS Dźwierzuty to historia gminy. Klub działał od 1997 roku. W ostatnim sezonie skupił on około 80 sportowców w trzech drużynach: dwóch młodzieżowych: żaków i orlików oraz seniorów.

 

- Przykro patrzeć na to, co teraz się dzieje – mówi Bartniczuk. - Aż łza się kręci. Pani wójt, radni w ogóle się nami nie interesują. Ale jak był czas przed wyborami, to każdy kręcił się przy nas i zabiegał o głos. Czuję się oszukany.

 

Z tą argumentacją nie zgadza się wójt Marianna Szydlik.

 

- Nikt nie zwrócił się do mnie z prośbą o rozmowę w tej sprawie – mówi. - Jesteśmy skłonni pomóc, tak było na przykład w przypadku klubu strzeleckiego Bielik, wypracowaliśmy konsensus, ale nie będziemy na pewno wyręczać stowarzyszania, jakim jest GKS, w prowadzaniu klubu. Jeśli żaden z członków zarządu, czy zawodników nie zdecydował się na prowadzenie GKS, to o czymś świadczy.

 

Jest nowy trener, ale...

 

Wójt uspokaja też rodziców dzieci, których pociechy grały w piłkę w żakach i orlikach. - Zatrudniliśmy nowego trenera, doświadczonego szkoleniowca z Tęczy Biskupiec pana Krzysztofa Ciechackiego, który już prowadzi zajęcia – mówi. - Pracujemy też nad tym, aby nasi młodzi sportowcy mogli brać udział w rozgrywkach. Co do drużyny seniorów, to inna kwestia. Gają tam dorośli i w tym przypadku sprawę musi wewnętrznie rozwiązać GKS.

 

Wójt ustosunkowała się też do zarzutów o obcięciu dofinansowania.

Reklama

 

- W moim odczuciu tych środków nigdy nie było i nie jest za mało, bo gdy doliczymy do tego trenowanie na gminnych obiektach za darmo, czy zakupy sprzętu finansowane przez gminę to naprawdę wychodzą niemałe kwoty – twierdzi. - Poza tym GKS to stowarzyszanie i jego członkowie powinni szukać źródeł finansowania też w innych miejscach niż gmina. Tak działają inne kluby i stowarzyszenia.

 

Seniorzy na lodzie

 

Zawieszenie działalności GKS to koniec klubu. Rozgrywek w tym sezonie na pewno nie wznowią seniorzy grający w A klasie.

 

- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, i że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi, ale życie i moi rodzice nauczyli mnie tego, że czasami warto schować swoje ambicje i pomóc innym – mówi Jarosław Szpyrka. - Bardzo boli mnie to, co się stało, ale na razie nie widzę możliwości dalszej pracy. Na razie, bo nigdy nie należy mówić nigdy. Najbardziej szkoda i tej młodzieży, i dzieci, które naprawdę traktowały ten klub, jak swoją rodzinę. Może włodarze naszej gminy z czasem na GKS spojrzą przychylniej i wróci wszystko do normy. Oby. Przypomnę, że 99 procent naszych zawodników to mieszkańcy naszej gminy.

 

 

 

Fot. W styczniu temat GKS był sygnalizowany wójt Mariannie Szydlik przez mieszkańców gminy, którzy przyszli bronić etatu Jarosława Szpyrki w gminie

 Komentarze do artykułu

Kibic

#maryskaout

Pomocnik

Kolejny raz widać jak na dłoni, że Szydlikowej hasło brzmi ,,pocałujta w d....wójta\" ale kto by tam chciał całować ten chrust?

Wyborca

Teraz seniorzy Maryśkę nie obchodzą czyli po prost ma ich w dupie jak zaczną zbliżać się wybory to będzie prosic o głosy mam nadzieje że pobije rekord i będzie miała najmniej głosów w wyborach na wójta w Polsce Ps. Wasza mama nie jest okej

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama