Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Kamil Grzegorczyk, mistrzowski policjant z pasją do karate


Starszy sierżant Kamil Grzegorczyk, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, zdobył 1. stopień mistrzowski podczas międzynarodowego seminarium Karate Kyokushin w Szczecinie. To kolejny sukces w jego sportowej karierze.Starszy sierżant Kamil Grzegorczyk, na co dzień pełniący służbę w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, od lat łączy zawodowe obowiązki z pasją do sportu. Po zakończonej służbie zamienia policyjny mundur na kimono karate, oddając się treningom i prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci.

 

W czerwcu tego roku w Szczecinie odbyło się Międzynarodowe Seminarium SO-KYOKUSHIN 2024, które zgromadziło ponad 180 karateków z całej Europy. Uczestnicy szkolili się pod okiem Shihan Camerona Quinna z Australii. St. sierż. Kamil Grzegorczyk wziął udział w tym prestiżowym wydarzeniu, kończąc je z sukcesem – zdobyciem mistrzowskiego 1. stopnia dan.

 


Reklama

 

Grzegorczyk swoją przygodę z Karate Kyokushin rozpoczął w 2010 roku w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate. Od 8 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a także indywidualne treningi, w tym z dzieckiem autystycznym. Zajęcia te miały formę terapii, wspomagającą codzienne funkcjonowanie osoby z autyzmem.

 

Na swoim koncie Grzegorczyk ma liczne medale: zdobył medal na Pucharze Polski, pięć medali na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, medal na Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin oraz medal na Mistrzostwach Polski U22. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy.

Reklama

 

W Policji Grzegorczyk służy od pięciu lat. Jest instruktorem taktyki i technik interwencji, prowadząc zajęcia dla funkcjonariuszy szczycieńskiej jednostki. Ukończył również kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, co jest przydatne w codziennej służbie.

 

Starszy sierżant Kamil Grzegorczyk to przykład osoby, która z powodzeniem łączy służbę publiczną z pasją do sportu. Jego osiągnięcia sportowe i zawodowe stanowią inspirację dla wielu.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama