Alkohol, narkotyki, uzależnienie, wiara, ratunek. O tym opowie znany aktor Michał Koterski już w niedzielę, 16 marca. Parafia WNMP w Szczytnie zaprasza na spotkanie z nim, które odbędzie się po wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00. Aktor ma podzielić się swoim świadectwem nawrócenia i opowiedzieć, jak w uwolnieniu od alkoholu i narkotyków pomogła mu wiara. Organizatorzy w szczególny sposób zapraszają młodzież, rodziców i wychowawców. Będzie można też nabyć książkę „To już moje ostatnie życie”.
Popularny „Misiek” o powodzeniu wyjścia z uzależnień mówi wprost: „To dar od Boga”. Aktor narkotyki zażywał już jako nastolatek i pół życia zajęło mu wychodzenie z nałogu, aż nagle zrozumiał, że „dziś” musi się zatrzymać, bo umrze z przepicia – czytamy.
– Mój syn Fryderyk jest pierwszym Koterskim, który urodził się w trzeźwej rodzinie – mówi. On sam na kilka dni przed maturą pilnował swojego ojca (reżysera Marka Koterskiego), by ten nie zapił się na śmierć. Scena z filmu „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, w której Michał Koterski zagrał syna opowiadającego ojcu o cierpieniu wywołanym jego nałogiem, odwzorowuje właśnie tamtą sytuację (podobnie jak w życiu).
Ciekawostką mogą być pantomimiczne umiejętności Michała Koterskiego, o czym można się przekonać, oglądając jego występ w teledysku do utworu „Grawitacja”, gdzie towarzyszy artyście Tau. „Wszyscy jesteśmy śmieszni, wszyscy jesteśmy marni i nikt tu nie jest lepszy (...) Jestem jak grawitacja, bo ściągam was na ziemię” – słyszymy w utworze, co doskonale współgra z przesłaniem aktora.
Michał Koterski jest znany głównie z roli w kultowym już filmie „Dzień świra”, nagrodzonym Złotymi Lwami i wielokrotnie docenianym. Uznano go za „najlepszy film 25-lecia 1989-2014” (przez słuchaczy radiowej Trójki), „polski film wszech czasów” (badanie Uniwersytetu SWPS) czy „najlepszy polski film po 1989 roku” (Stowarzyszenie Słowo i Film oraz Narodowe Centrum Kultury). Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodziło ten obraz za „twórcze przedstawienie rzeczywistości”.
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10
A o swoim kalendarzu wyborczym będziesz Pan Burmistrzu pamiętał? Może też coś się o rok przesunie do tyłu, albo do przodu? Skandal - to mało powiedziane. Dedykowanie uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego dla par, których jubileusz datowany jest na 2024 r. w 2025 r.? Co kto ma w głowie, aby takie tłumaczenie podawać? Obnaża to indolencję urzędników, nieznajomość środowiska miasta. Ale pan Och! nie ma o tym zielonego pojęcia. Może wymyśli jakąś uroczystość dla par, które jubileuszu 50-lecia nie dotrwały i się \"nie łapią\", bo roczek minął, a jedno z nich udało się do wieczności. Wstydu pan burmistrzu nie masz!
Taki sobie czytelnik
2025-07-06 16:06:04
Alkohol i wodą tak się zawsze kończy.
Lolek
2025-07-06 09:14:46
Do osobnika ukrywającego się pod pseudonimem „senior”: PO PIERWSZE – nie zasługuję na określenie „wszechwiedzący”, które wprawdzie mi schlebia, ale nie zasługuję na nie, nie musisz sprawiać mi przyjemności przez prawienie komplementów, PO DRUGIE – wyjaśniam, że termin na składanie wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wyznaczono na 28 lutego br. komunikując jednocześnie, że „zgłoszenie się po wyznaczonym terminie nie gwarantuje wzięcia udziału w ogólnej uroczystości w roku 2025” (patrz: https://miastoszczytno.pl/29133,Zlote-Gody-2025.html ), PO TRZECIE – z powyższego komunikatu wynika, że mój wniosek złożony 9 stycznia br., a więc przed 28 lutym, gwarantował uczestnictwo w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW w 2025 roku. Tak się jednak nie stało, PO CZWARTE – z przykrością informuję Ciebie - osobniku o pseudonimie „senior”, że swoją wypowiedzią to Ty udowadniasz, że nie znasz (cytuję Ciebie) „prostej i słusznej zasady, jaką stosuje UM”, i jaką zastosował w 2025 roku. PO PIĄTE - Z tym wstydem osobniku o pseudonimie „senior” trafiłeś „ jak kulą w płot”. Wyjaśniam Tobie, że wstyd to (cytat ze słownika języka polskiego PWN): „przykre uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego postępowania, niewłaściwych słów itp., zwykle połączone z lękiem przed utratą dobrej opinii”.
Krzysztof Połukord
2025-07-06 07:56:34
Pewnie zastanę zaraz skrytykowany ale przestanmy używać w takich sytuacjach słowa tragedia. To było po prostu nieodpowiedzialne zachowanie. Czy był alkohol czy nie to nocą ba kajaki nie wsiada się. Koniec kropka. Żaden tam przywilej mlodosci. Tragedia to jak jedzie normalna rodzina i jakiś pijak ich walnie samochodem i oni zginą. To jest tragedia. Jak ktoś jedzie po pijaku, jak ktoś dopuszcza sie durnej brawury itp to nie nazywajmy tego tragedia. To niestety delikatnie rzecz ujmując głupota.
Jan
2025-07-06 07:21:29
Glupie. tlumaczenie W tym wieku to każdy rok życia to prezent od losu Uroczystość powinna odbywać sie w danym roku
Joanna
2025-07-05 13:05:39
Brawo Trenerze. Wielki szacunek
Robert Częścik
2025-07-05 10:42:43
Hunter jak zawsze sztos, Pidżama Porno, Farben Lehre i Koniec Świata - świetny wybór, wreszcie dobra muzyka na scenie ????
Marcin
2025-07-05 10:09:15
Takie koncerty że za darmo bym nie poszedł a co dopiero za bilety. Już rok temu było słabo, wszyscy liczyli na zmiany i powrót koncertów na Plac Juranda. A jedyne co zmienili to nazwę i dali bilety.
Były mieszkaniev
2025-07-04 13:58:32
Na tej trasie prawie nikt. Nie trzyma odstępów. Jazda na zderzaku to oprócz wyprzedzania na ciągłej największe zagrożenie
M
2025-07-04 09:55:48