Powoli ruszają przygotowania do wyborów samorządowych. W części gmin ujawnili się już kandydaci. Inaczej może być w Świętajnie. Na razie wygląda na to, że wójt Alicja Kołakowska nie będzie miała rywali. A może ktoś zechce powalczyć z nią o fotel szefa gminy? Jeszcze wszystko może się zdarzyć.
W gminach Pasym, Rozogi i Szczytno obecni włodarze będą musieli stawić czoła konkurencji. Podobnie będzie w Szczytnie. W Wielbarku wszystko rozegra się pomiędzy nowymi kandydatami. A jak będzie w Świętajnie? Do tej pory nie ujawnił się nikt chętny na to stanowisko. Chociaż w przestrzeni pojawiają się plotki o potencjalnych pretendentach, to w efekcie okazują się błędnymi tropami.
Nazwiska, które pojawiają się na wyborczej giełdzie w Świętajnie to Lisiewski i Pabich.
- W tej plotce nie ma ziarna prawdy – komentuje doniesienia Jan Lisiewski, obecny radny powiatowy z terenu gminy. - To informacja tworzona przez kogoś żądnego sensacji, lub osobę, która kogoś lub coś źle zrozumiała.
Podobnie jest w przypadku Janusza Pabicha, który wójtem w Świętajnie już był.
- Nie będę startował w wyborach – mówi nam. - Dzisiaj nasza gmina potrzebuje młodego, dynamicznego wójta, który nie będzie bał się podejmowania trudnych decyzji i wykorzysta szanse, jakie pojawią się wraz z nowymi unijnymi dofinansowaniami.
Tymczasem wójt Alicja Kołakowska o reelekcje będzie się ubiegać.
- Podjęłam decyzję, że będę ponownie kandydować – mówi nam. - Jednak na ten moment jestem tak pochłonięta pracą, że jeszcze nie myślę o wyborach.
Przypomnijmy, że Alicja Kołakowska na fotelu wójta zasiada od dwóch kadencji. Jeżeli wygra najbliższe wybory, zgodnie z prawem będzie to jej ostatnie pięć lat władzy. Liczy się również z tym, że chociaż nikt oficjalnie nie zadeklarował startu w wyborach to nowy kandydat ma jeszcze sporo czasu by swój start ogłosić.
- Każdy, kto zaczyna swoją drogę w samorządzie liczy się z tym, że będzie miał konkurencję – dodaje.
Podobnie wygląda sytuacja w gminach Dźwierzuty i Jedwabno. Oprócz obecnie sprawujących urząd nie słychać nic o potencjalnych kontrkandydatach. Czy oznacza to, że w tych trzech samorządach mieszkańcom przyjdzie głosować na TAK lub NIE dla obecnej władzy? Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego w przypadku, gdy tylko jeden kandydat ubiega się o fotel wójta, mieszkańcy mogą wyrazić swoją aprobatę lub sprzeciw. Aby kandydat został wójtem musi uzyskać ponad 50 procent ważnie oddanych głosów.
ONI STANĄ W WYBORCZE SZRANKI
Gmina Szczytno
Sławomir Wojciechowski
Agnieszka Kordowska
Gmina Wielbark
Jerzy Szczepanek
Robert Kwiatkowski
Gmina Pasym
Cezary Łachmański
Marcin Nowociński
Elżbieta Dyrda
Gmina Rozogi
Zbigniew Kudrzycki
Grzegorz Kaczmarczyk
Miasto Szczytno
Krzysztof Mańkowski
Stefan Ochman
?
Szanowna Redakcjo! Mieszkańcy Gminy Dźwierzuty, wspierający uczciwość aktualnego wójta, pana Dariusza Tymińskiego, pragną poznać imiona i nazwiska osób i merytoryczną podstawę ich rzekomego niezadowolenia. Powyższy artykuł wykazał jedynie daleko idące szykany, a to już podlega pod paragraf. Pan Tymiński piastuje stanowisko wójta, więc jest osobą publiczną. Zostało naruszone jego dobro osobowe uczciwego człowieka. Czekamy na dalszy ciąg dywagacji.
Wiesława Kowalewska
2024-11-23 13:26:27
Jak wielu ojców ma ten sukces????
Tytus
2024-11-23 09:07:21
Czyżby Wójt zaczął zrywać się z paska?
Mieszkaniec
2024-11-22 20:35:39
Przecież to proste zatrzymać się rozejrzeć i przejechać nie zatrzymasz się to cię zdmuchnie z torów a jak są światła to jest super i pewno jest znak stop który większość olewa
Wąski
2024-11-22 19:52:26
I to się liczy, przynajmniej część młodych zostanie
Gość
2024-11-22 14:48:55
Poza tym dobre drogi dają impuls do rozwoju miast.
Gabi
2024-11-22 14:45:17
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15