Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Ubezpieczenie samochodu w Szczytnie bez zniżek - ile to kosztuje?


O cenie OC decyduje mnóstwo czynników, a wśród nich m.in. wysokość zniżek przyznanych przez towarzystwo. Kierowcy ze Szczytna, którzy uzyskali ich dużą ilość, mogą cieszyć się tanim ubezpieczeniem, jednak nie można zapominać o przeciwnej grupie osób pozbawionych upustów i w związku z tym obciążonych bardzo wysokim OC. Właśnie nad ich sytuacją pochylamy się w poniższym artykule.


 • Data:

Czym są, jak działają i komu przysługują zniżki OC?

System upustów przyznawanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie jest w żaden sposób regulowany prawnie, a zatem firmy mają całkowitą dowolność w jego zastosowaniu. Mimo to jego zasady są dość podobne do siebie. Otóż zniżki nalicza się za bezszkodowe kontynuowanie OC przez co najmniej 12 miesięcy. Większość towarzystw po upływie roku przyznaje właścicielowi polisy upust w wysokości 10%, a maksymalny poziom zniżek możliwych do uzyskania wynosi 60%. Jeszcze raz podkreślmy jednak, że są to tylko mechanizmy stosowane przez wiele firm, ale nie wszystkie, bo każda może wprowadzać własne zasady w tym zakresie.

Zakładając standardowy mechanizm, w ramach którego za każdy rok jazdy otrzymuje się 10% zniżek, a ich maksymalna wysokość wynosi 60%, łatwo obliczyć, że do jej uzyskania wymaganych jest kilka lat kontynuowania OC. Trzeba jednak przy tym spełnić jeden kluczowy warunek: unikać szkód, ponieważ każde, nawet najmniejsze odszkodowanie wypłacone z Twojej polisy oznacza odebranie części zniżek. Jak dużej? To również zależy od indywidualnej polityki danego towarzystwa w tym zakresie. Zwykle jest to 10% za pierwszą i 10-30% za kolejne szkody. Spróbujmy zatem znaleźć odpowiedź na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek dla kierowców ze Szczytna.

OC bez zniżek znacznie droższe

Aby sprawdzić, w jaki sposób brak upustów za bezszkodowe kontynuowanie OC wpływa na wysokość składki, należy mieć świadomość, że zniżki są ważnym, ale wciąż tylko jednym z wielu czynników kształtujących cenę polisy i bynajmniej nie umniejszają ani tym bardziej nie znoszą pozostałych. Może się zdarzyć zatem tak, że kierowca dysponującymi nawet pełnymi upustami o maksymalnej wartości 60% zapłaci więcej za OC niż osoba, która wypracowała tylko 30% zniżek, ale za to ma dzieci, auto z małym silnikiem czy mieszka w niewielkiej miejscowości pod Szczytnem, a nie w samym mieście.

Mając to na uwadze, w celu rzetelnej i obiektywnej oceny wpływu braku zniżek na cenę polisy należy uwzględnić zmianę wartości składki w zależności od wysokości upustów dla danego kierowcy. Upraszczając, chodzi o porównanie stawki za ubezpieczenie OC dla jednej i tej samej osoby w przypadku pełnych zniżek i ich braku. Sprawdźmy zatem, ile za obowiązkową polisę zapłaci kierowca 40-letni właściciel Volkswagena Gola z silnikiem o pojemności 1,4 l zamieszkały w Szczytnie.

Przyjmując właśnie takie założenia, wykonaliśmy trzy kalkulacje składki w internetowej porównywarce ubezpieczeniowej, zmieniając w formularzu z danymi jedynie wysokość uzyskanych zniżek za bezszkodową jazdę w zakresie 0%, 30% i 60%. Jak się okazało, OC przy braku upustów wyniosło 733 zł, podczas gdy w przypadku 60% osiągnęło 441 zł. Z kolei przy poziomie 30% kalkulator pokazał kwotę 498 zł. Różnica pomiędzy skrajnymi wartościami jest zatem duża, bo wynosi 292 zł, co oznacza, że ubezpieczenie bez zniżek było droższe aż o 66%. To znaczna suma, która sprawia, że zdecydowanie opłaca się zbierać upusty.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama