Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Turystyka i zdrowie szansą na rozwój gospodarczy (zdjęcia)


Powiat Szczycieński i Mazury Południowe mają ogromny potencjał, aby odnieść gospodarczy sukces - takie wnioski można wysnuć z czwartkowych konsultacji Strategii Rozwoju Południowych Mazur. Turystyka, w tym głównie zdrowotna, to szansa dla naszego powiatu – podkreślali prelegenci.W czwartek sali konferencyjnej Domu Rzemiosła w Szczytnie spotkało się ponad 50 osób: samorządowców, przedsiębiorców, szefów stowarzyszeń, aby dyskutować, jak zatrzymać marginalizację naszego powiatu i przywrócić mu większe znaczenie w regionie. Receptą na to ma być Strategia Rozwoju Mazur Południowych.


Reklama

 

- Zdrowe, aktywne, dostępne i czyste – to cztery filary, na których można budować rozwój tego regionu - mówili Joanna Ćwiklińska-Ziomek i Przemysław Cichocki ze Związku Miast Polskich. - Muszą powstać drogi do Warszawy, również kolejowe, krótki sezon turystyczny można wydłużyć na przykład poprzez coraz modniejszą turystykę zdrowotną. Fajnie byłoby, aby powstały tu klaster zdrowotny, bo ten powiat ma naprawdę ogromny potencjał w tej dziedzinie.

 

Prelegenci podkreślali też, aby cztery powiaty tworzące Mazury Południowe (Szczytno, Nidzica, Działdowo i Pisz) ściślej ze sobą współpracowały, na przykład budując i łącząc w sieć ścieżki rowerowe.

Reklama

 

- Dobrze byłoby, aby powstały atrakcje turystyczne w korytarzu tego szlaku – mówi Joanna Ćwiklińska-Ziomek.

 

Zarządzanie produktem zdrowotnym i turystycznym, zintegrowanie działań oraz współpraca samorządów w tej kwestii to dobre rozwiązanie – podkreślał z kolei Jarosław Klimczak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, który też zachęca do tworzenia struktur turystyki zdrowotnej. - Bo to naprawdę działa i może wydłużyć znacząco sezon – dodał.

 

Podczas spotkania swoje prelekcje wygłosili też Wiktor Wójcik, prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury, Rafał Wilczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie oraz Wiesław Gołąb Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie.

Poruszono temat planów rozwojowych portu lotniczego Olsztyn Mazury, budowy trasy Via Masuria i szans z tym związanych dla naszego powiatu.Komentarze do artykułu

Czytelnik

Niby pandemia ,a tu takie spodkanie i tylko jedna osoba jest w maseczce . Każda z tych osób powinna dostać mandat i pamiętał by o maseczkach następnym razem.

Taki sobie czytelnik

Śmiechu warte - zwłaszcza turystyka zdrowotna - tylko może najpierw zadbać o wymianę tzw. kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła i energii? No - ale chwilowo nie jest to chyba modne. Programy wspierające indywidualnych zainteresowanych wymianą pieców są tak bardzo rozpropagowane, że jak się ludzie na to zdecydowali to albo przed, albo po terminie trafiali z wnioskiem o refundację. Żadne szerokie i wygodne drogi nie skuszą ludzi do przyjazdu kuracyjnego do miejscowości o wysokim stężeniu substancji szkodliwych dla zdrowia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama