Ponad 40 zgłoszeń wpłynęło do Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie w ramach I Powiatowego Konkursu na Najlepszą Budowlę ze Śniegu. - Zima sprzyjała takim zabawom – śmieje się Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Skorzystaliśmy z jej dobrodziejstwa i zorganizowaliśmy konkurs. Przyznam, że nie spodziewałam się aż takiego odzewu i takich rewelacyjnych dzieł.
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było stworzenie śniegowej budowli, autor, bądź autorzy musieli się sfotografować na jej tle i wysłać zdjęcie do PCSTiR. Tam specjalne jury oceniało te działa sztuki.
- I były to naprawdę dzieła sztuki – podkreśla pani Ewa. - Niektóre były tak pomysłowe i dopracowane, że aż korciło nas, by z nich zrobić wystawę. Niestety, przyszła odwilż – dodaje z uśmiechem pani Ewa. - Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, które dziś publikujemy w „Tygodniku Szczytno”. Potem pojawią się też one na naszej stronie internetowej. Nagrody finansowe od 100 do 300 zł dla pierwszej trójki w każdej kategorii ufundował sklep Intermarche oraz Powiatowe Centrum Sportu.
Klasyfikacja:
Kat. rodziny
1. Robert Jaworski z rodziną
2. Adam i Krzysztof Zygmuntowicz
3. Rodzina Lenkiewiczów ze Spychowa
3. Magdalena Taradejna
Kat. placówki oświatowe
1. Szkoła Podstawowa w Jedwabnie
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczytnie
3. Publiczny Punkt Przedszkolny Nasza Nadzieja w Jerutkach
3. Szkoła Podstawowa w Spychowie
Dodatkowo wyróżnienie, w postaci dyplomów, otrzyma 20 uczestników konkursu.
- Była to bardzo fajna inicjatywa. Wspólnie z żoną Mariolą i córka Pauliną wykonaliśmy trzy rzeźby przedstawiające triatlon, czyli: pływaka, kolarza i biegacza. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. Same rzeźby powstały właściwie w jedno popołudnie, ale potem dopracowywaliśmy szczegóły, a to kąpielówki, a to okulary. Wcześniej musieliśmy też zaopatrzyć się w śnieg, bo okazało się, że na naszym podwórku go zabrakło. Takie konkursy powinny odbywać się częściej, bo doskonale integrują całe rodziny. Mnóstwo wyśmienitej zabawy. Polecam każdemu.
- Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w to przedsięwzięcie, a nie mniej chętne były nasze panie nauczycielki Jolanta Pietruczuk i Jadwiga Niebrzydowska. One również miały przy tym mnóstwo zabawy. Bez wątpienia przypomniały się nam wszystkim zimy sprzed lat.
Dzieciaki miały mnóstwo pomysłów na śnieżne rzeźby. Ten konkurs dał nam mnóstwo radochy. Powinien odbywać się cyklicznie. Rzeźby powstawały między innymi w ramach lekcji wf. był to świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest niezwykle ważne w czasie pandemii, gdy dzieci siedzą przed telewizorowymi lub komputerami.
Szanowna Redakcjo! Mieszkańcy Gminy Dźwierzuty, wspierający uczciwość aktualnego wójta, pana Dariusza Tymińskiego, pragną poznać imiona i nazwiska osób i merytoryczną podstawę ich rzekomego niezadowolenia. Powyższy artykuł wykazał jedynie daleko idące szykany, a to już podlega pod paragraf. Pan Tymiński piastuje stanowisko wójta, więc jest osobą publiczną. Zostało naruszone jego dobro osobowe uczciwego człowieka. Czekamy na dalszy ciąg dywagacji.
Wiesława Kowalewska
2024-11-23 13:26:27
Jak wielu ojców ma ten sukces????
Tytus
2024-11-23 09:07:21
Czyżby Wójt zaczął zrywać się z paska?
Mieszkaniec
2024-11-22 20:35:39
Przecież to proste zatrzymać się rozejrzeć i przejechać nie zatrzymasz się to cię zdmuchnie z torów a jak są światła to jest super i pewno jest znak stop który większość olewa
Wąski
2024-11-22 19:52:26
I to się liczy, przynajmniej część młodych zostanie
Gość
2024-11-22 14:48:55
Poza tym dobre drogi dają impuls do rozwoju miast.
Gabi
2024-11-22 14:45:17
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15