Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Reklama


Reklama

Policyjni ozdrowieńcy pomagają ratować życie


Blisko 30 mundurowych z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 i po przeprowadzonym badaniu krwi w kierunku przeciwciał podzielą się swoim osoczem. Zachęcają innych ozdrowieńców, by też pomogli.


  • Data:

W poniedziałek na terenie WSPol funkcjonariusze oraz słuchacze i studenci policyjnej uczelni oddali próbki krwi do wstępnych badań i kwalifikacji do pobrania osocza, które wykorzystywane jest przy leczeniu pacjentów z koronawirusem. Łącznie było to 29 ozdrowieńców. Próbki do badań w kierunku przeciwciał pobierał zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

 

Pasywna terapia za pomocą osocza ozdrowieńców polega na podawaniu przeciwciał osobie zakażonej. W pandemii COVID-19 osocze osób, które już przeszły chorobę, może zostać wykorzystane w skutecznej terapii. Na podstawie próbek krwi osób, które wyzdrowiały, wyodrębnia się te, które posiadają wysokie miana przeciwciał neutralizujących koronawirusa.


Reklama

 

Osocze może oddać osoba, która przebyła objawowo Covid-19 lub była bezobjawowo zakażona koronawirusem. Ponadto powinna mieć dwa negatywne wyniki badań na obecność SARS-CoV-2. Dawca osocza musi także spełniać takie same wymagania jak krwiodawca, czyli być osobą w pełni zdrową, bez chorób przewlekłych, w wieku od 18 do 65 lat. Dlatego też wszyscy mundurowi po poniedziałkowych pobraniach próbek i przejściu weryfikacji będą mogli oddać 25 listopada osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama