Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu na szczycieńskich drogach


Sezon letni to czas, kiedy na drogach pojawia się wzmożony ruch pojazdów. Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem każdego z kierowców. W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 80 km/h. Dodatkowo wyeliminowali z ruchu drogowego 59-latka, który wsiadł za kierownicę na zakazie. Funkcjonariusze pracowali też na miejscu kilku zdarzeń drogowych. W piątek (14.07.2023) około godziny 18:30 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wysokości miejscowości Witówko w gminie Jedwabno. 


Reklama

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem opel, 28-letnia mieszkanka gminy Szczytno, podczas wymijania uderzyła w samochód marki volkswagen, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. W trakcie sprawdzania danych kierujących w policyjnej bazie danych, okazało się, że 28-latek nie posiada prawa jazdy. Zarówno 28-latka, jak i 28-latek byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli mandant na mieszkankę gminy Szczytno za spowodowanie kolizji, natomiast sprawę 28-latka mundurowi skierowali do sądu. Odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnienia. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów - relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji.

 


Tego samego dnia (14.07.2023) funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” kontrolowali prędkość pojazdów w Szymanach. Około godziny 21:00 zauważyli ewidentnie zbyt szybko przemieszczający się samochód osobowy marki skoda. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto pędziło z prędkością 130 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 20-Letni mieszkaniec powiatu piskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Jego sprawą zajmie się sąd. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące. 

Reklama

 


W sobotę (15.07.2023) około godziny 08:00 na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki hyundai. Za kierownicą auta siedział 59-letni mieszkaniec Warszawy. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 59-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten obowiązuje go od lipca 2022 roku przez kolejne 36 miesięcy. Mężczyzna odpowie przed sądem za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

 


Również w sobotę (15.07.2023) policjanci ze Szczytna interweniowali w miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Nauczycielskiej w Szczytnie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem fiat, 22-letni mieszkaniec woj. pomorskiego, cofając uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd mercedes, w którym nie znajdowały się żadne osoby. 22-Latek był trzeźwy. Policjanci nałożyli na niego mandat karny za popełnione wykroczenie. 
 

KPP Szczytno IPKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama