Piątek, 12 Lipiec
Imieniny: Brunona, Jana, Wery -

Reklama


Reklama

Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu na szczycieńskich drogach


Sezon letni to czas, kiedy na drogach pojawia się wzmożony ruch pojazdów. Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem każdego z kierowców. W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 80 km/h. Dodatkowo wyeliminowali z ruchu drogowego 59-latka, który wsiadł za kierownicę na zakazie. Funkcjonariusze pracowali też na miejscu kilku zdarzeń drogowych. W piątek (14.07.2023) około godziny 18:30 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wysokości miejscowości Witówko w gminie Jedwabno. 


Reklama

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem opel, 28-letnia mieszkanka gminy Szczytno, podczas wymijania uderzyła w samochód marki volkswagen, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. W trakcie sprawdzania danych kierujących w policyjnej bazie danych, okazało się, że 28-latek nie posiada prawa jazdy. Zarówno 28-latka, jak i 28-latek byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli mandant na mieszkankę gminy Szczytno za spowodowanie kolizji, natomiast sprawę 28-latka mundurowi skierowali do sądu. Odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnienia. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów - relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji.

 


Tego samego dnia (14.07.2023) funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” kontrolowali prędkość pojazdów w Szymanach. Około godziny 21:00 zauważyli ewidentnie zbyt szybko przemieszczający się samochód osobowy marki skoda. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto pędziło z prędkością 130 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 20-Letni mieszkaniec powiatu piskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Jego sprawą zajmie się sąd. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące. 

Reklama

 


W sobotę (15.07.2023) około godziny 08:00 na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki hyundai. Za kierownicą auta siedział 59-letni mieszkaniec Warszawy. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 59-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten obowiązuje go od lipca 2022 roku przez kolejne 36 miesięcy. Mężczyzna odpowie przed sądem za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

 


Również w sobotę (15.07.2023) policjanci ze Szczytna interweniowali w miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Nauczycielskiej w Szczytnie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem fiat, 22-letni mieszkaniec woj. pomorskiego, cofając uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd mercedes, w którym nie znajdowały się żadne osoby. 22-Latek był trzeźwy. Policjanci nałożyli na niego mandat karny za popełnione wykroczenie. 
 

KPP Szczytno IPKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama