Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Niezwykły finał I Charytatywnego Balu Rzemiosła i Biznesu. Niemal 30 tys. zł trafiło do Domów Dziecka w Szczytnie (zdjęcia)


Niezwykły finał I Charytatywnego Balu Rzemiosła i Biznesu. Organizatorzy i uczestnicy tego wydarzenia zaskoczyli swoją hojnością. Niemal 30 tysięcy złotych udało się zebrać podczas balu, a pieniądze w czwartek zostały przekazane osobiście przez Krzysztofa Karwowskiego, prezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie oraz Jarosława Matłacha, starostę szczycieńskiego dyrekcji Domów Dziecka w Szczytnie. Dzięki tym środkom dzieci będą mogły spędzić wymarzone wakacje nad polskim morzem.Dyrekcja Domów Dziecka w Szczytnie nie kryła radości i wzruszenia. Beata Pietrzyk, dyrektor placówki, podkreślała, że to dla niej ogromna pomoc oraz niesamowity prezent dla dzieci. Dzięki tym środkom dzieci z Domu Dziecka będą mogły spędzić wymarzone wakacje nad polskim morzem.

 

Organizacja takiego wydarzenia to nie lada wyzwanie, jednak w Szczytnie udało się zrobić to z wielkim poświęceniem i zapałem. Bal spotkał się z dużym zainteresowaniem społecznym, co pozwoliło na zebranie znacznej kwoty pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

 

To piękny przykład, jak ludzie łączą siły i pomagają potrzebującym. Wierzymy, że takie wydarzenia staną się inspiracją do dalszych tak niesamowitych działań.

 

Przypomnijmy. W balu wzięło udział niemal 200 osób. To pierwsze takie wydarzenie w historii naszego powiatu. Jak zapowiadają organizatorzy - nie ostatnie. Co ważne każdy uczestnik balu zapłacił za udział w tym wydarzeniu.

 

Stylowe i niebanalne kreacje, znamienici goście. W sali balowej Albizja w Lemanach spotkali się przedstawiciele świata rzemiosła i biznesu z naszego powiatu. Była to okazja do integracji środowiska, rozmów...

 

- Ale najważniejszym celem tego wydarzenia była pomoc osobom szczególnie tej pomocy potrzebującej – mówi Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie. - Czyli w tym konkretnym przypadku dzieciom z Domów Dziecka w Szczytnie. Zebrana kwota pokazuje, że takie wydarzenie było potrzebne. Widać było ogromne zaangażowanie wśród osób licytujących, uczestników balu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dzieci z Domów Dziecka w Szczytnie.

 

Bal poprowadził Janusz Zakrzewski, znany większości mieszkańców Szczytna znakomity konferansjer. Uroczystość uświetniły też występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczytnie oraz wychowanków Fundacji Kreolia. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też pokaz barmański, poprowadzony przez Grupę Endibar.

 

- Cały bal był pełen atrakcji – mówi Dariusz Hodkowski, właściciel firmy BO-DAR. - Naprawdę fajne wydarzenie, które połączyło piękny, charytatywny cel z zabawą i integracją środowiska.

 

Balem zachwycony jest też Daniel Lubowiecki, młody przedsiębiorca, bo działalność w zakresie nieruchomości prowadzi od 2019 roku.

 

- Bardzo fajne wydarzenie – mówi. - Była to okazja do spotkania innych przedsiębiorców, porozmawiania, nawiązania kontaktów. To ważne. Organizacyjnie bal był dopięty na ostatni guzik. Bardzo podobały mi się występy młodych ludzi ze szkoły muzycznej. Dzieciaki miały swoje pięć minut. Mogły się pokazać, a wiem, że był to dla nich ogromny stres, ale i świetne doświadczanie, bo sam kończyłem tę szkołę i tak występowałem. Mam nadzieję, że będzie to kontynuowane.


Reklama

 

Bal obfitował też w liczne licytacje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a do tego wszyscy doskonale się bawili. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie wypoczynku dzieci z Domów Dziecka w Szczytnie. Zbiórkę, kupując bilety wejścia, wsparł każdy uczestnik balu. Goście udowodnili, że w trakcie zabawy także można pomagać innym.

 

Do licytacji trafiły między innymi vouchery na spotkanie i przejazd z kierowcą rajdowym Radkiem Typą, koszulka z autografami od Konrada Bukowieckiego, weekend w Beskidzie Żywieckim, porcelanowe spinki z herbem Szczytna do mankietów od burmistrza, czy usługa przyłącza wody lub kanalizacji, licytowano też specjalistyczne płetwy, które przekazał Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP...

 

Podczas balu na ręce starosty Jarosława Matłacha upominki dla wychowanków Domów Dziecka przekazała prezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego Saltus - Anna Gołąbek. Takich gestów wsparcia podczas balu było więcej.

 

- To wydarzenie pokazuje, że bawiąc się można też pomagać innym – mówi starosta Jarosław Matłach. - Cieszę się, że udało się stworzyć taką wyjątkową formułę. I liczę, że wpisze się ona na stałe w kalendarz powiatowych imprez. To doskonała okazja, aby też nawiązać nowe kontakty. Jest to zwłaszcza ważne dla rzemieślników i przedsiębiorców. Cieszę się, że tak licznie dopisali.

 

Bal pozytywnie ocenia też Wiesław Gołąb, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie.

 

- Było dobrze, jest dobrze i będzie dobrze (śmiech) – mówi. - Cieszę się bardzo, że taki bal udało się nam zorganizować, bo jak widać jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia. Ale dodam, że logistycznie jest to trudne przedsięwzięcie. Myślę, że dzięki połączeniu sił Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Cechu, samorządów oraz innych sponsorów udało nam się to zrobić na całkiem dobrym poziomie. Dla mnie osobiście ważne było też to, że cel tego spotkania był charytatywny. Bawiąc się pomagamy dzieci. Bardzo bym chciał, aby bal był kontynuowany w przyszłości.

 

- Było to jedno z ciekawszych wydarzeń, jakie miałem okazję współorganizować i uczestniczyć w ostatnim czasie – dodaje Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Super ludzie, super zabawa i pomoc ludziom potrzebującym. Idealne połączanie. Warto to teraz kontynuować.

 

Pomysł balu charytatywnego zrodził się podczas koncertu na rzecz Ukrainy. Tam siły połączyli Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Cech, miasto oraz powiat.

 

- Od słowa do słowa i już był zarezerwowany termin – mówi z uśmiechem Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie. - Cel charytatywny też się szybko znalazł. Pomagamy wielu osobom, które naprawdę tego potrzebują. Cieszę się, że udaje nam się, jako Bankowi Spółdzielczemu w Szczytnie integrować różne środowiska, łączyć je i działać na rzecz każdego mieszkańca naszego powiatu. To piękne.

Reklama

 

PARTNERZY:

 

PARTNERZY ZŁOCI:

BANK SPÓŁDZIELCZY W SZCZYTNIE

ZAKŁAD USŁUG TRANSPORTOWYCH MIROSŁAW GŁAŻEWSKI

GRUPA ENDIBAR

SALTUS UBEZPIECZENIA

COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeniowe Vienna Insurance Group

INTER RISK Towarzystwo Ubezpieczeniowe Vienna Insurance Group

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej

 

PARTNERZY SREBRNI:

ZELBO SZCZYTNO – budownictwo mieszkaniowe

FASTER Radosław Typa – usługi transportowe

GENERALI Towarzystwo Ubezpieczeniowe

HAPIS Sp. z o. o. – hurtownia artykułów biurowych i papierniczych

 

PARTNERZY BRĄZOWI:

Planet Cash, Planet Pay, ITCARD,

ETIKON – instalacje fotowoltaiczne dla firm

KROLSAN – handel artykułami do produkcji rolnej i rolno-spożywczej oraz przemysłu piwowarskiego

Jerzy Cudnoch ROBOTY ZIEMNE KOPARKO-SPYCHARKĄ

CONSTANS GROUP – biuro rachunkowe

ERGO HESTIA – Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

STOMIL OLSZTYN – polski klub piłkarski

RES ENERGY – dostawca energii odnawialnej

ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH BEATA SKŁODOWSKA I DARIUSZ KACZYŃSKI SP. JAWNA

P.P.H.U. DEST JEDWABNO – tartak i sklep spożywczy

JPJ DEVELOPMENT SP. JAWNA TRZCINKA I WSPÓLNICY – branża budowlana i wynajem nieruchomości

ANROS WYCENA NIERUCHOMOŚCI

USŁUGI GEODEZYJNE NOWOCIŃSCY SPÓŁKA CYWILNA

 

PATRONI MEDIALNI:

TYGODNIK SZCZYTNO

KUREK MAZURSKI

TELEWIZJA KOPERNIK

 

TECHNICZNI REALIZATORZY PROJEKTU:

BS SZCZYTNO NIERUCHOMOŚCI SP. Z O. O. – obrót nieruchomościami,

MOBILNASCENA.PLKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama