Ponad 430 bokserów walczyło w Międzynarodowym Pucharze Polski U15 i U17 w Ciechocinku. W ringach stanęli też zawodnicy Gwardii Szczytno, którzy w mistrzowskim stylu zdobyli stopnie podium zawodów.
Na listach startowych znalazła się 6-osobowa ekipa w składzie: Michał Płocharczyk, Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz, Patryk Salwański, Paweł Mikołajewski i Oliwier Topa. W Pucharze Polski naszym bokserom przyszło się mierzyć ze sportowcami głównie z naszego kraju, choć nie zabrakło międzynarodowego akcentu. Wystąpili reprezentanci Ukrainy, Irlandii, Norwegii i Czech.
Zawody w Ciechocinku były największymi, jakie zorganizowano w tym roku w kraju. Z turnieju szczytnianie przywieźli cztery medale, pokazując, że bokserzy ze Szczytna są w czołówce, jeśli chodzi o wyszkolenie i zaangażowanie w szlifowanie techniki.
Mistrzem Pucharu Polski został w U17 Michał Płocharczyk w wadze 63,5 kg, który po trzech wygranych bojach, w finale spotkał się z przeciwnikiem z Niedźwiedzia Kętrzyn, pokonując go w finale 3:0.
Wicemistrzem Pucharu Polski U15 został Marcel Bogdański, który zawalczył w wadze do 63 kg. Po trzech walkach, w tym jednej zakończonej przed czasem, w finale spotkał się z zawodnikiem z Ukrainy, trenującym obecnie w klubie Carbo Boks Gliwice i nieznacznie przegrał walkę o złoto. Kolejnym srebrnym medalistą oraz wicemistrzem kategorii U15 w wadze do 75 kg został Karol Lisiewicz. Po 2 wygranych pojedynkach, w tym jednym przed czasem, w finale zawalczył z zawodnikiem z Akademii Boksu Roberta Gortata, nieznacznie przegrywając bój o złoty medal.
Brązowym medalistą Pucharu Polski w U15 w wadze do 66 kg został Patryk Salwański, który po dwóch wygranych, w walce o półfinał, przegrał na punkty z zawodnikiem z klubu KS Garda Gierałtowice. W walkach ćwierćfinałowych ulegli Oliwier Topa i Paweł Mikołajewski.
- Jestem dumny z postawy naszych zawodników i ich osiągnięć, gdyż na wygłaszaniu werdyktów zawsze poza zawodnikiem w centrum zainteresowania jest trener, który poświęcił im czas, cierpliwość oraz zrozumienie w ich wytrenowaniu. Cieszę się, że nasze treningi przynoszą sukcesy, szczególnie że rywalizacja podczas Pucharu Polski była na znacznie wyższym poziomie, niż na Mistrzostwach Polski, bo do Pucharu dopuszczeni byli zawodnicy z innych krajów, a na taką imprezę przyjeżdża zawodnicza czołówka – tłumaczy trener Zenon Jagiełło.
Panie autorze, widzę że nie umie Pan napisać felietonu bez wzmianki o pewnej prawicowej partii. No w tym felietonie to nawet o dwóch prawicowych partiach. Czas się zastanowić czy to nie jest jakaś forma obsesji...a odnośnie chciwości to jest Pan raczej zamożnym człowiekiem. Mam nadzieję że hojnie wspiera Pan potrzebujących. Tak odnośnie chciwości tylko pisze...
Kamil
2025-07-03 22:04:59
O! To znaczy, że jest tam nowa droga! Kilka la temu jechałem tamtą drogo Strach było jecjąć wyżej 40
Rak Szlachetny
2025-07-03 20:30:49
Taki wszechwiedzący Połukord a nie znał tak prostej i słusznej zasady jaką stosuje U M. Wstyd Panie Krzysztofie i to wielki.
senior
2025-07-03 18:55:26
Brawo! Popieram
Robert Częścik
2025-07-03 18:45:55
Bez dnia poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi, który był dla mieszkańców Szczytna (i nie tylko) patronem Dni i Nocy Szczytna, to będzie tylko kulawa i mało znacząca imprezka. Dziękujemy panie Burmistrzu za zniszczenie tej jakże pięknej tradycji.
Polak
2025-07-03 18:13:21
Zobaczymy co z tego wyniknie. Dawniej kobity zajmowały się darciem pierza, przędzeniem, tkaniem. Od czasu segregacji odpadów też się segregacją najczęściej zajmują. Ludzie! Czy nie można tego jakoś normalnie ustawić?! Miasto o dość dużej powierzchni nie może ustanowić miejsc, gdzie można różnego typu odpady donieść!? Bo nie dowieźć. Co to PSZOK na Nowym Gizewie - kto bez samochodu tam dotrze?! Rynek - może i tak, ale nie każdy na ten rynek dotrze, bo albo nie ma jak, albo nie jest w stanie. Wobec ludzi z domów jednorodzinnych - dlaczego na osiedlach nie ma tzw. dzwonów. Dlaczego przez 2,3, albo i 4 tygodnie muszą trzymać odpady selektywne w jakichś - na własny koszt skombinowanych, pojemnikach, pomieszczeniach. To jeden wielki bałagan, który polega na tym, że ty społecznie (czyli za darmo) selekcjonujesz odpady, a firma, które je odbiera na tym fajnie zarabia. Więc - jak już coś - to polecam zająć się sposobem gromadzenia odpadów. Bo od Obywateli wymaga się odpowiedzialności za ekologię, ale w niczym się im nie ułatwia, aby tę odpowiedzialność mogli realizować.
Śmieszek
2025-07-03 13:26:15
Jak na razie to miasto nie radzi sobie ze zmianami które musiało wprowadzić po tym jak UE sobie wymyśliła segregację tekstylii to jest bomba czerwony krzyż zabiera swoje kontenery z osiedli dla potrzebujących bo ludzie nie mogli pozbyć się szmat bo albo PSZOK albo rynek co nie zadowoliło zajętych mieszkańców Szczytna.
Phi
2025-07-02 11:50:52
No jak żyć? Hołota nie słucha elyt!
Szczery demokrata
2025-07-02 06:23:58
Pani Aniu, to jak ludzkość bez tej \"medycyny opartej na dowodach\" żyli, gdy nie istniała jeszcze big pharma!?...aż dziw bierze, że wystarczały im rosnące w lasach, całkiem za darmo, ZIOŁA. W przyrodzie rośną leki na każdą znaną ludzkości chorobę, mało tego, jedynym skutkiem ubocznym stosowania tychże darmowych leków, jest zdrowie.
Polak
2025-07-01 12:42:54
Pani Karolino skoro ma pani partnera budowlanca dlaczego on nie stworzy pani warunków pani oraz dzieciom tylko liczy pani na komunalne mieszkanie jestescie młodzi wszystko przed wami Wy młodzi tylko liczycie na pomoc państwa
zły
2025-07-01 07:37:53