Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Kierunek sukces – Giełda Pomysłów na Przyszłość Zawodową w „Sobiechu”


Dobra pensja, ambitne projekty i realizowanie swoich pasji. Taka praca marzy się prawie każdemu. Wybór drogi zawodowej to jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Z pomocą przychodzi Giełda Pomysłów na Przyszłość Zawodową, która odbyła się w piątek, 15 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie.W hali sportowej stanęło aż dziewiętnaście stanowisk z różnych uczelni. Równolegle z pokazami i rozmowami trwały wykłady i prezentacje kierunków w salach lekcyjnych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie „Sobiecha”, ale również zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół numer 1 i 2.

 

– Dotychczas bazowaliśmy na wyjazdach do konkretnych uczelni. Teraz za sprawą giełdy wszystko odbywa się w jednym miejscu, a uczniowie nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. To dobra okazja dla nich, aby przybliżyć możliwe drogi rozwoju po zakończeniu nauki w naszym liceum – relacjonuje inicjatorka wydarzenia, Alicja Kasprowicz.

 

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy zapowiadają kolejne edycje.


Reklama

 

– Chcemy, aby nasi uczniowie odnaleźli drogę zawodową, którą polubią, a może nawet, w której... się zakochają. Podjęliśmy się organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia, żeby przybliżyć naszym wychowankom możliwe drogi rozwoju. Jestem pewna, że zdobyte doświadczenie pomoże im w dokonaniu właściwego wyboru – mówi Monika Chorążewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 

Swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele wydziałów: Prawa i Administracji, Nauk Ekonomicznych, Bioinżynierii Zwierząt, Humanistycznego, Nauk Technicznych, Szkoły Zdrowia Publicznego, Rolnictwa i Leśnictwa, Biologii i Biotechnologi, Nauk o Żywności oraz Nauk Społecznych z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Reklama

Do Szczytna przyjechali również prelegenci z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Akademii Łomżyńskiej, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Szkoły Policealnej Medyk, Akademii Pedagogiki w Warszawie oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Nie mogło zabraknąć Urzędu Pracy w Szczytnie.

 

- Na etapie szkoły średniej spełniamy swoją funkcję, szczególnie w poradnictwie zawodowym. Z perspektywy Urzędu Pracy to właśnie profilaktyka zawodowa, czyli planowanie swojej ścieżki jest najważniejsze. Dopasowany zawód do kompetencji i predyspozycji to gwóźdź sukcesu – podkreśla Beata Januszczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

ddKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama