Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Jak wyciszyć sypialnię? Łatwe sposoby na zmniejszenie akustyczności pomieszczeń


Sypialnia powinna być w każdym domu i mieszkaniu oazą spokoju. Echo odbijające się od ścian i sufitu nie jest w tym pomieszczeniu najbardziej korzystną opcją. Podobnie niemiłe naszym uszom mogą okazać się dźwięki dobiegające zza ścian czy zza okna. Jak wyciszyć sypialnię, żeby spędzony w niej czas kojarzył się nam z wypoczynkiem, relaksem i przyjemnością? Poznaj sprawdzone sposoby.Okna - trudne do wyciszenia

 

Jeśli hałas przedostaje się do sypialni głównie przez okna, sprawa jest dość trudna do rozwiązania, szczególnie jeśli w mieszkaniu nie ma klimatyzacji. Wówczas nawet wymiana okien na model doskonale wygłuszający dźwięki, będzie przynosiła korzyść tylko wtedy, kiedy okna będą zamknięte. A o to trudno podczas ciepłych, letnich miesięcy. Dlatego w takim przypadku zysk z wymiany będzie tylko połowiczny – wyciszymy naszą sypialnię i będziemy się cieszyć dźwiękoszczelnością okien od jesieni do wiosny, latem uzbrajając się w cierpliwość.

 

Jak wyciszyć ściany – to już dużo łatwiejsze

 

Wyciszenie ścian w sypialni jest dużo łatwiejsze niż w przypadku okien. Po pierwsze, można wykorzystać do tego meble. Doskonałym pochłaniaczem dźwięków są szafy ubraniowe. Ustawione w taki sposób, żeby oddzielić naszą sypialnię od znajdującej się za ścianą windy czy łazienki sąsiada, doskonale spełnią swoją rolę.

Oczywiście nie ustawimy szaf na każdej ze ścian sypialni. Możemy jednak wybrać takie okładziny ścienne, które dobrze pochłaniają dźwięki. Świetnie sprawdzą się panele ścienne z materiałów drewnopochodnych. Ułożone na ścianach nadadzą im ciekawy charakter, a przy okazji odizolują akustycznie sypialnię od pozostałych pomieszczeń.

 

Dźwiękoszczelne, solidne drzwi

 

Wysokiej jakości drzwi o niskim współczynniku przenikalności dźwiękowej to nie tylko spokój i cisza w sypialni, ale również maskowanie dźwięków dobiegających z tego pomieszczenia. Zamontuj je, a następnie sprawdź ich dźwiękoszczelność – zamów strapon lub inny interesujący gadżet erotyczny i wypróbuj go z partnerką lub partnerem, nie obawiając się wreszcie o intensywność dźwięków dobiegających z waszej sypialni.

 

Warto podkreślić, że drzwi o niskiej przenikalności akustycznej nie muszą być wcale pełne – na rynku dostępne są różne warianty tych produktów, również wykonane w całości ze szkła, np. mrożonego lub kolorowego, nietransparentnego.

 

Meble tapicerowane zamiast drewnianych

 

Doskonałym pochłaniaczem dźwięków są tapicerowane meble. Na rynku dostępne są nie tylko łóżka z tapicerowanym zagłówkiem i bokami, ale także tapicerowane szafki nocne, a nawet komody. Poza korzyścią w postaci ciszy i spokoju, takie meble mają jeszcze jedną zaletę – nadają sypialni przytulny, a jednocześnie elegancki design.

 

Zasłony, rolety oraz dywany

 

Równie dobrze jak tapicerowane meble, dźwięki pochłaniają tkaniny pełniące w sypialni różne funkcje. Poza narzutą na łóżko, świetnie sprawdzą się w tej funkcji, ozdobne poduszki oraz gęste zasłony. Jeśli mimo zawieszenia w oknach zasłon, nie czujesz się w sypialni komfortowo, okna możesz przesłonić dodatkowo tradycyjnymi firankami lub roletami.

Całości niech dopełni puszysty dywan. Jeśli uważasz, że utrzymanie go w czystości będzie dla Ciebie zbyt uciążliwe, zastąp dywan wykładziną o krótkim włosiu, puszysty chodnik układając tylko wokół łóżka. Bardzo efektownie prezentuje się komplet składający się z wykładziny i dywanu, który jest idealnie dobrany kolorystycznie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama