Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Jak wyciszyć sypialnię? Łatwe sposoby na zmniejszenie akustyczności pomieszczeń


Sypialnia powinna być w każdym domu i mieszkaniu oazą spokoju. Echo odbijające się od ścian i sufitu nie jest w tym pomieszczeniu najbardziej korzystną opcją. Podobnie niemiłe naszym uszom mogą okazać się dźwięki dobiegające zza ścian czy zza okna. Jak wyciszyć sypialnię, żeby spędzony w niej czas kojarzył się nam z wypoczynkiem, relaksem i przyjemnością? Poznaj sprawdzone sposoby.


  • Data:

Okna - trudne do wyciszenia

 

Jeśli hałas przedostaje się do sypialni głównie przez okna, sprawa jest dość trudna do rozwiązania, szczególnie jeśli w mieszkaniu nie ma klimatyzacji. Wówczas nawet wymiana okien na model doskonale wygłuszający dźwięki, będzie przynosiła korzyść tylko wtedy, kiedy okna będą zamknięte. A o to trudno podczas ciepłych, letnich miesięcy. Dlatego w takim przypadku zysk z wymiany będzie tylko połowiczny – wyciszymy naszą sypialnię i będziemy się cieszyć dźwiękoszczelnością okien od jesieni do wiosny, latem uzbrajając się w cierpliwość.

 

Jak wyciszyć ściany – to już dużo łatwiejsze

 

Wyciszenie ścian w sypialni jest dużo łatwiejsze niż w przypadku okien. Po pierwsze, można wykorzystać do tego meble. Doskonałym pochłaniaczem dźwięków są szafy ubraniowe. Ustawione w taki sposób, żeby oddzielić naszą sypialnię od znajdującej się za ścianą windy czy łazienki sąsiada, doskonale spełnią swoją rolę.

Oczywiście nie ustawimy szaf na każdej ze ścian sypialni. Możemy jednak wybrać takie okładziny ścienne, które dobrze pochłaniają dźwięki. Świetnie sprawdzą się panele ścienne z materiałów drewnopochodnych. Ułożone na ścianach nadadzą im ciekawy charakter, a przy okazji odizolują akustycznie sypialnię od pozostałych pomieszczeń.

 

Dźwiękoszczelne, solidne drzwi

 

Wysokiej jakości drzwi o niskim współczynniku przenikalności dźwiękowej to nie tylko spokój i cisza w sypialni, ale również maskowanie dźwięków dobiegających z tego pomieszczenia. Zamontuj je, a następnie sprawdź ich dźwiękoszczelność – zamów strapon lub inny interesujący gadżet erotyczny i wypróbuj go z partnerką lub partnerem, nie obawiając się wreszcie o intensywność dźwięków dobiegających z waszej sypialni.

 

Warto podkreślić, że drzwi o niskiej przenikalności akustycznej nie muszą być wcale pełne – na rynku dostępne są różne warianty tych produktów, również wykonane w całości ze szkła, np. mrożonego lub kolorowego, nietransparentnego.

 

Meble tapicerowane zamiast drewnianych

 

Doskonałym pochłaniaczem dźwięków są tapicerowane meble. Na rynku dostępne są nie tylko łóżka z tapicerowanym zagłówkiem i bokami, ale także tapicerowane szafki nocne, a nawet komody. Poza korzyścią w postaci ciszy i spokoju, takie meble mają jeszcze jedną zaletę – nadają sypialni przytulny, a jednocześnie elegancki design.

 

Zasłony, rolety oraz dywany

 

Równie dobrze jak tapicerowane meble, dźwięki pochłaniają tkaniny pełniące w sypialni różne funkcje. Poza narzutą na łóżko, świetnie sprawdzą się w tej funkcji, ozdobne poduszki oraz gęste zasłony. Jeśli mimo zawieszenia w oknach zasłon, nie czujesz się w sypialni komfortowo, okna możesz przesłonić dodatkowo tradycyjnymi firankami lub roletami.

Całości niech dopełni puszysty dywan. Jeśli uważasz, że utrzymanie go w czystości będzie dla Ciebie zbyt uciążliwe, zastąp dywan wykładziną o krótkim włosiu, puszysty chodnik układając tylko wokół łóżka. Bardzo efektownie prezentuje się komplet składający się z wykładziny i dywanu, który jest idealnie dobrany kolorystycznie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama