Środa, 6 Listopad
Imieniny: Antoniego, Kaliny, Przemiły -

Reklama


Reklama

Dziś Światowy Dzień Chleba – przypomina mistrz piekarniczy Krzysztof Żbikowski z Piekarni Rogalik


Z masełkiem, pomidorkiem, wędlinką, serem... - Nieważne z czym, ważne, aby z Piekarni Rogalik w Szczytnie – mówi z uśmiechem Krzysztof Żbikowski, mistrz piekarniczy, który wypiekami zajmuje się od 1994 roku. - Dobry chleb smakuje zawsze. A sekret jego smaku tkwi w zakwasie oraz sercu piekarza. To stara prawda, której każdy może skosztować kupując nasze wypieki – dodaje. - Trzymamy się tradycyjnych receptur, dbamy o reżim sanitarny i powtarzalność. Nasze chlebki dadzą rozkosz nawet najbardziej wybrednemu podniebieniu – zapewnia mistrz piekarniczy w Międzynarodowym Dniu Chleba, który przypada na 16 października.



Unoszący się w całym domu zapach świeżo upieczonego chleba przywołuje beztroskie dzieciństwo. 16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, że chleb to nie tylko codzienny posiłek, ale i symbol tradycji, rodzinnych spotkań oraz radości z samodzielnie wykonanej pracy. W starożytnej Grecji znano aż 50 przepisów na różnorodne chleby, a średniowieczni piekarze serwowali 9 głównych rodzajów tego przysmaku.

 


Reklama

 

Ponoć nigdzie na świecie chleb nie smakuje tak dobrze jak w Polsce. - I coś w tym jest! Kochamy chleb i umiemy go robić – mówi Krzysztof Żbikowski z Piekarni Rogalik. - Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenia mają swoją wartość. - Dobry chleb smakuje zawsze. A sekret jego smaku tkwi w zakwasie oraz sercu piekarza – podkreśla Żbikowski. Dla niego liczy się powrót do tradycyjnych receptur, bez pośpiechu, z szacunkiem do procesu wyrastania ciasta. - Trzymamy się tradycyjnych receptur, dbamy o reżim sanitarny i powtarzalność. Nasze chlebki dadzą rozkosz nawet najbardziej wybrednemu podniebieniu – zapewnia piekarz. - Każdy może przekonać się o tym sam. Zapraszamy do naszych sklepów firmowych.

Reklama

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama