Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Ćwierćwiecze strefy ekonomicznej


Niedługo, bo w lutym przyszłego roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodzić będzie jubileusz 25-lecia istnienia. Warto więc przyjrzeć się nieco jej działalności, szczególnie tej części zwanej podstrefą, która znajduje się tuż poza granicami miasta.Powierzchnia szczycieńskiej podstrefy to 42 hektary gruntów przeznaczonych do gospodarczego wykorzystania. Teren został podzielony na działki, z których obecnie 15 jest udostępnionych przedsiębiorcom.

 

Obejmują one 13,5 ha, co oznacza, że wolnego miejsca jest jeszcze sporo. Chociaż profity płynące dla przedsiębiorców, miały być ograniczone czasowo, to wciąż jednak inwestowanie w strefie jest korzystne.

 

- Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Kwota tego zwolnienia zależna jest od kwoty inwestycji i wielkości przedsiębiorstwa. I tak: mikro i mały przedsiębiorca może otrzymać zwolnienie w kwocie 70% wartości inwestycji, średni w kwocie 60% wartości inwestycji, duży w kwocie 50% wartości inwestycji – wyjaśnia rzecznik W-MSSE.

 

Obecnie na terenie Podstrefy Szczytno ważne zezwolenia i decyzje o wsparciu posiada 11 firm. Są to:


Reklama

ABCAN sp. z o.o.

FORTRESS POLAND sp. z o. o.

PPH SAS Andrzej Świderski

SMILE sp. z o.o.

Doradca Komplex sp. z o.o.

Sanit-Plast Filipczak sp. j.

Stolarnia Mazurska Marcin Berkowski

PPHU AUTO-TECH-Robert Nieskórski

Mackiewicz Prefabrykacja sp. z o.o.

PPHU "KEFAS" Łukasz Borowski

MIESZAŁA SYSTEM sp. z o.o.

 

Firmy, które mają ważne zezwolenia na działalność zatrudniają łącznie 450 osób. Na terenie Podstrefy działa jeszcze Cecto Poland sp. z o.o. Jest też jeszcze Atis sp. z o.o. ale firma ta obecnie wystawiła na sprzedaż swą nieruchomość. Z prowadzenia działalności w podstrefie wycofały się dwa zakłady – Frenoplast S.A. w 2011 roku i Paech sp. z o.o. w 2015 r.. W ich miejsce działają obecnie inne przedsiębiorstwa.

Reklama

 

Warto może także przypomnieć, że w chwili tworzenia, W-MSSE składała się z trzech podstref, znajdujących się wyłącznie w obrębie naszego województwa. W ciągu minionych lat jej „stan posiadania” znacznie się powiększył, podstref zrobiło się dużo, dużo więcej, a spora ich część połozona jest poza naszymi granicami, głównie w Mazowieckiem.

 

- Zainteresowanie inwestowaniem w Podstrefie Szczytno nie odbiega od innych regionów. W ostatnim okresie decyzje o wsparciu wydaliśmy dwóm firmom – jednej w 2020 r. i jednej w tym roku. Najnowszą decyzję o wsparciu w Podstrefie Szczytno wydaliśmy 12 sierpnia tego roku firmie PPHU "KEFAS" Łukasz Borowski – informuje rzecznik W-MSSE.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama