II Gala Boksu Amatorskiego przyniosła wiele emocji. Na profesjonalnym ringu, ze znakomitą oprawą i muzyczną, i świetlną zmierzyli się bokserzy z Polski i Litwy. Wśród uczestników byli zawodnicy, którzy walczyli w mistrzostwach Europy, czy kraju – to gwarantowało wysoki poziom i emocje. Pojedynek wygrali gospodarze 10 do 8.
I rzeczywiście niczego nie brakowało. Walki były bardzo zacięte. Dowodem tego były aż trzy nokauty. Kibice obejrzeli 12 walk w różnych kategoriach wagowych, od tzw. wagi piórkowej do ponad 90 kg. Duże emocje wzbudziła prezentacja lokalnych grup bokserskich działających od stycznia 2017 r. w Jedwabnie – grupy dziecięcej, prowadzonej przez Martę Jagiełło oraz grupy dorosłych, prowadzonych przez Zenona Jagiełło.
W przerwie imprezy każdy mógł skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez gospodynie z KGW „Odnowa" w Lipnikach, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, a na najmłodszych na świeżym powietrzu czekał bokserski sprzęt sportowy.
Organizatorami wydarzenia była Gmina Jedwabno wraz z Policyjny Klub Sportowy „Gwardia Szczytno". Gośćmi gali byli prezes Klubu Sportowego „Gwardia" Jarosław Klimczuk oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Andrzej Maciejewski.
Skład drużyny reprezentującej Litwę:
1. Maksim Kirsanov
2. Danila Smirnov
3. Marek Korolkov
4. Saule Stalgyte
5. Margarita Romanova
6. Lukas Songinas
7. Aurimas Palsys
8. Airidas Peckys
9. Mantas Morkunas
Jan Romanowskij i Kazimieras Daknys – trenerzy
Skład drużyny reprezentującej Polskę:
1. Maciej Mielczarczyk (wygrał swoją walkę)
2. Jakub Cieślak (przegrał)
3. Mateusz Wnuk (przegrał)
4. Mateusz Kłoskowski (wygrał)
5. Karol Łapiński (przegrał)
6. Jakub Drężek (wygrał)
7. Paulina Radulska (wygrała)
8. Patrycja Krawczyk (wygrała)
9. Daniel Więcek (wygrał)
Maciej Bogdański i Zenon Jagiełło – trenerzy
Sędziami podczas Gali byli: Aleksander Sestak (Litwa), Kazimierz Tarajda, Aleksander Szostak, Bartosz Kaca, Adam Artych oraz Marta Jagiełło.
Organizatorzy dziękują za pomoc:
Sołectwu Dłużek wraz z sołtysem Piotrem Berą, Sołectwu Szuć, Sołectwu Lipniki wraz z Anną Śledzik, Andrzejowi Cytrukowi, Halinie i Krzysztofowi Ważnym oraz Romanie i Stanisławowi Gnozom. Dziękujemy również pięknym i uroczym hostessom – Klaudii Dąbkowskiej i Katarzynie Chorążewicz, dr Elżbiecie Borowik za opiekę lekarską nad zawodnikami oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Nad oprawą muzyczną, świetlną i nagłośnieniem czuwała firma mobilnascena.pl ze Szczytna Janusza Zakrzewskiego.
Zenon Jagiełło,
trener bokserski Gwardii Szczytno
Z władzami gminy Jedwabno współpracuje się wyjątkowo dobrze. Właściwie, jeśli mam być szczery, to jak do tej pory nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. Było to dla mnie wręcz coś nienormalnego. Myślałem, że nie ma możliwości na tak znakomitą współpracę. Zadania były podzielone, każdy był odpowiedzialny za jakąś część. Efekty było widać w sobotę. Wójt Sławomir Ambroziak jest konkretny, nie ma żadnego czarowania, od początku do końca każdy wiedział, co do niego należy. W Jedwabnie są ludzie z pasją, którzy rzeczywiście chcą coś zrobić. I robią. Takim przykładem jest Piotr Bera, sołtys Dłużka. Treningi boksu, czy gala to właściwie jego inicjatywa.
Sławomir Ambroziak,
wójt gminy Jedwabno
Staramy się w naszej gminie robić rzeczy nietypowe, na które, jak widać było w sobotę, jest zapotrzebowanie. Gala wyszła znakomicie, to fakt, ale to zasługa wielu ludzi, którzy się w nią zaangażowali oraz doświadczeń z ubiegłego roku. Muszę tu wymienić przede wszystkim sołtysa Dłużka Piotrze Berę, który właściwie jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Dołączyło do niego kilka innych osób, bez których zaangażowania nie byłoby tego ciekawego wydarzenia. Zenon Jagiełło, dyrektor GOK, animatorzy sportu. Gdy widzi się w ludziach pasję i zaangażowanie to po prostu nie ma wyjścia i się im pomaga. Cieszę się, że Gala Boksu Amatorskiego jest właśnie w Jedwabnie.
Uważam, że to zły pomysł z kilku powodów. Turbiny wiatrowe mogą zaszkodzić lokalnym zwierzętom, szczególnie ptakom. Hałas z turbin może również zakłócać życie dzikich zwierząt i wpływać na zdrowie mieszkańców. Koszt budowy farmy wiatrowej jest ogromny, a nie jest jasne, kto pokryje te wydatki. Miasto może otrzymywać pieniądze z farmy, ale koszty inwestycji i utrzymania mogą przewyższać korzyści finansowe. Żywotność turbin wynosi około 20-25 lat, a łopaty wirników, które są trudne do przetworzenia, muszą być wymieniane co 10-15 lat, co generuje dodatkowe koszty. Budowa farmy wiatrowej wiąże się z dużą ingerencją w naturalne środowisko, w tym wycinką drzew i zmianą krajobrazu. Proces produkcji i instalacji turbin wiatrowych generuje również emisje CO2, co może negatywnie wpływać na środowisko. Energia wiatrowa jest jedną z najdroższych form energii odnawialnej, a koszt budowy instalacji wiatrowych w Polsce wynosi od 5 do 7 milionów złotych za 1 MW. Po 30 latach, kiedy turbina już nie nadaje się do użytku, właściciel gruntu zostaje z problemem sam. Jak można zauważyć u naszych sąsiadów, firmy odpowiedzialne za farmy wiatrowe często przestają istnieć po 30 latach, pozostawiając właścicieli gruntów z problemem utylizacji turbin. A jak ktoś nie daje wiary w to, co mówię, to proszę kliknąć w link poniżej. Jest tam wykład profesora Bartoszewicza, proszę obejrzeć do końca i samemu wyciągnąć wnioski. I teraz proszę się zastanowić, co po 30 latach zostawiamy dla swoich dzieci... https://www.facebook.com/wolna.brama.morawska/videos/941672928092394/ Jak link nie diala, to prosze skopiowac i wkleic w Goole.
Mariusz
2025-05-09 09:37:38
Odciąć prąd, niech przy lampach naftowych siedzą, wtedy będzie ekologicznie!!!!!!!
Jan
2025-05-08 11:31:47
Szkoda że wójt nie był taki bystry w działalności stowarzyszenia \"Helper\".
kozaostra
2025-05-08 06:28:24
W dziesiątkę Kozaostra, świetnie to napisałeś. W całym tym gronie, tzw. polskich kandydatów, jest tylko jeden Polak, i na niego właśnie zagłosuję. Zapewne wówczas \"rządzący wspólnie z miłościwie nam panująca UE, zorganizuje nam wariant Rumuński, ale już będzie po ptakach, jak w Rumunii. Szczęść Boże.
Polak
2025-05-07 21:18:42
a może wybieg dla kotów ?
goofi
2025-05-07 20:52:39
musze kupic bilety na koncerty na plazy czy na wejscie w ktorakolwiek ze stref?
MatiS
2025-05-07 20:42:53
a może na łące przy drodze wylotowej na Rozogi więcej miejsca i za miastem hałas
zdysk
2025-05-07 08:34:48
Prawdziwy kandydat na prezydenta będzie straszony sądami i więzieniem. Bo tak będą się bali rządzący tego zwycięstwa jego. Tu jest Polska!
kozaostra
2025-05-07 07:46:28
Wybór na kryterium najniższej ceny? To jak ten amfiteatr wykonają?...
Jan
2025-05-07 04:58:06
Mam nadzieję że nie znajdą chętnego. Chcą nam zniszczyć taki fajny park. W sezonie ludzie robią sobie tam pikniki, ćwiczą no i co najważniejsze zabetonują kolejny teren zielony.
Stop amfiteatrowi
2025-05-06 21:31:01