Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Uczniowie Staszica wygrali 50 tysięcy złotych na zielone serce szkoły (wideo)


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie wraz z pedagog Aleksandrą Filą wzięli udział w konkursie Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i... znaleźli się w gronie laureatów. Nagroda to 50 tys. zł na stworzenie ekopracowni.


 

Celem konkursu „EkoPracownia- zielone serce szkoły” jest budowa nowoczesnych pracowni ekologicznych w szkołach na terenie Warmii i Mazur – wyjaśnia Aleksandra Fila, pedagog z ZS 1 w Szczytnie. - Dzięki funduszom w wysokości ponad 2,6 mln zł powstanie 42 pracownie, z których każda znajdzie się w innym powiecie. Jedna z nich zostanie zbudowana w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie.

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wraz z pedagog Aleksandrą Filą w ramach konkursu, przy współpracy z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie, napisali wniosek i przygotowali film, w którym zaprezentowali wieloletnie działania koła ekologicznego na rzecz ochrony środowiska. Projekt zyskał uznanie FOŚiGW i otrzymał dofinansowanie.

 

Jak mówią uczniowie, ekopracownia to przestrzeń, która zostanie zaadaptowana na potrzeby edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju. W pomieszczeniu tym będzie jak najwięcej zieleni, a w najbardziej widocznym miejscu pojawi się wolnostojąca bąbelkowa ściana. Oświetlenie będzie przygotowane z ekomateriałów, takich jak drewno i sznurki. Wzdłuż jednej ze ścian zostaną ustawione "kanapy" z palet i miękkich gąbek.

 

Resztę korytarza wypełnią drewniane stoły i ławki, przy których młodzież będzie uczęszczać na zajęcia z biologii, geografii czy chemii. W ekopracowni znajdzie się również kącik na wystawy prac ekologicznych uczniów oraz miejsce na sztalugi. Osoby zaangażowane w projekt planują także, aby w pomieszczeniu znalazła się makieta przedstawiająca w przekroju dwa szczycieńskie jeziora - Duże Domowe i Małe Domowe.

 

W konkursie „EkoPracownia- zielone serce szkoły” zgłoszono łącznie 74 prace, z czego 31 projektów dotyczyło pracowni klimatycznych, a 43 prac związanych było z pracowniami przyrodniczymi. Komisja oceniła wszystkie zgłoszone prace, wybierając po 21 projektów z każdej kategorii, które otrzymają wsparcie finansowe.

  • Data:
Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama