Czwartek, 28 Marca
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni -

Reklama


Reklama

Technologiczny sukces Banku Spółdzielczego w Szczytnie


"Spółdzielcza Technologia Roku 2021" – to kategoria, w której Bank Spółdzielczy w Szczytnie został nagrodzony, w ramach XXV edycji Krajowego Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze", a banków takich w Polsce jest circa 500. W poszczegółnych kategoriach są zwykle wyróżniane trzy banki, zatem przy takiej konkurencji, nagroda stanowi nie lada sukces. O nagrodzie i jej podstawach mówi Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie Tomasz Błaszczak.



Tomasz Błaszczak, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 

Parę słów o nagrodzonej technologii?

 

Dotyczyła bezobsługowego procesu obrotu gotówką, a sam pomysł związany był z koniecznością poprawy bezpieczeństwa bankomatów. Pomysł zrodził się już wcześniej, przed 2021 rokiem. Był konsekwencją pandemii, w czasie której zalecane było ograniczenie obsługi procesów gotówkowych. Nie chcieliśmy w żaden sposób ograniczać funkcjonowania banku, ale niezbędne było dostosowanie się do okoliczności tak, by bezpieczniej czuli się nasi klienci, ale także pracownicy. Jednym słowem chodziło o to, by w jak największym stopniu ograniczyć przepływ gotówki.

 

I jak to się powiodło?

 

Dzięki wymianie starych bankomatów na nowe urządzenia. Te nowe nie tylko wypłacają gotówkę, ale ją też przyjmują, czyli są też wpłatomatami. Nie jest to jednak ich główna zaleta, nazwijmy to, "pandemiczna". Bardzo ważną funkcją tych urządzeń jest... obieg, cyrkulacja. Chodzi o to, że gotówka wpłacona niejako sama zmienia swoje przeznaczenie i bez udziału człowieka, czyli bez ingerencji pracownika, staje się tą, która jest wypłacana. Ze względu na tę funkcję urządzenie ma swoją nazwę: Recykler. Wymieniliśmy na te nowe maszyny 14 z 16 bankomatów posiadanych w różnych oddziałach banku.


Reklama

 

Czy i jak ta zmiana jest odczuwalna dla klientów?

 

Na pewno jest to wygodniejsze. Recykler, w zależności od potrzeb, gotówkę wydaje bądź ją przyjmuje. Nie ma więc już potrzeby czekać na indywidualną obsługę przez pracownika banku, unika się też bezpośredniego kontaktu z innymi klientami, co w dobie pandemii było istotne. Początkowo nasze nowe urządzenia obsługiwały wyłącznie klientów posiadających konto w szczycieńskim Banku Spółdzielczym i jego oddziałach. Czasem także klientów innych banków spółdzielczych, które dysponowały programem obsługi recyklerów. Przy końcu ubiegłego roku ten zakres dostępu do usługi został zwiększony.

 

W jaki sposób?

 

Obecnie wpłaty gotówkowej za pośrednictwem tego urządzenia można dokonać także na konto w każdym innym banku. Innymi słowy: udostępniliśmy nasze urządzenia każdej osobie. Nie wymagamy, by byli to wyłącznie nasi klienci, chociaż – rzecz jasna – do założenia konta w Banku Spółdzielczym w Szczytnie wszystkich zachęcam. Ta powszechność dostępu, na której nam bardzo zależało, wynika z polityki społecznej, jaką szczycieński Bank Spółdzielczy prowadzi. Wielokrotnie już było podkreślane, że jesteśmy bankiem lokalnym i jako obowiązek traktujemy to, by tę lokalność utrzymać i wspierać. Zarówno jeśli chodzi o biznes, jak i o każdą prywatną osobę. Dlatego wdrażając tę bardzo nowoczesną technologię nie ograniczaliśmy się tylko do naszych klientów, ale zależało nam na tym, by tę "gotówkową" codzienność ułatwić każdemu z mieszkańców powiatu, Szczytna, Jedwabna, Pasymia czy Dźwierzut. Zresztą to udostępnienie recyklerów także klientom innych banków zostało docenione też z zewnątrz, bo i za to Bank Spółdzielczy w Szczytnie został dodatkowo wyróżniony przez firmę ITCard.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama