Sezon 2024 przyniósł znaczące zmiany w klasyfikacji wszechczasów szczycieńskiej lekkiej atletyki. Wybitne osiągnięcia Joanny Marszelewskiej i Karola Kijewskiego wpłynęły na historyczne tabele medalowe, przypominając o sile i potencjale „szczycieńskiej myśli szkoleniowej”.
Joanna Marszelewska, zdobywając trzy medale Mistrzostw Polski PZLA w tym roku, wywindowała się na pierwsze miejsce wśród kobiet. Z dorobkiem dziewięciu medali (1 złoty, 4 srebrne, 4 brązowe) przeskoczyła dotychczasową liderkę Iwonę Lipińską, która ma na koncie osiem medali.
Wśród mężczyzn Karol Kijewski, dzięki dwóm tegorocznym tytułom Mistrza Polski U20 w pchnięciu kulą (hala i stadion), stał się trzecim najbardziej utytułowanym lekkoatletą w historii Szczytna. Kijewski ma już pięć tytułów mistrzowskich, wyprzedzając takie legendy jak Andrzej Regin, Wojciech Marok i Iwona Lipińska (wszyscy z czterema tytułami). Przed nim znajdują się tylko Dominik Smosarski (sześciokrotny Mistrz Polski) oraz niekwestionowany lider Konrad Bukowiecki (siedemnaście tytułów Mistrza Polski w pchnięciu kulą).
Szczycieńska szkoła lekkoatletyki wyprodukowała już 151 medali rangi mistrzowskiej, w tym aż 61 złotych. Trzynaście osób zdobyło tytuł Mistrza Polski:
- Konrad Bukowiecki
- Dominik Smosarski
- Karol Kijewski
- Andrzej Regin
- Wojciech Marok
- Paweł Regin
- Damian Rodziak
- Igor Bogusz
- Iwona Lipińska
- Joanna Marszelewska
- Iga Wysoczańska
- Julia Michałowska
- Kinga Jackowska
Jedenaście osób zdobywało srebrne i brązowe medale, w tym:
- Natalia Chlebowska (2 srebrne, 2 brązowe)
- Jakub Borkowski (4 brązowe)
- Paweł Chlebowski (2 srebrne)
- Justyna Supińska (1 srebrny, 1 brązowy)
- Kamila Zdybał (2 brązowe)
- Karolina Jakubowska (1 brązowy)
- Sebastian Łukszo (1 brązowy)
- Bartłomiej Piazdecki (1 brązowy)
- Marcin Bogusz (1 brązowy)
- Katarzyna Markiewicz (1 brązowy)
- Kacper Ruciński (1 brązowy)
Wszyscy ci sportowcy są częścią pięknej historii szczycieńskiej lekkoatletyki. Ich osiągnięcia są dowodem na niesłabnący potencjał i determinację.
Patrząc na dotychczasowe sukcesy, przyszłość szczycieńskiej lekkoatletyki zapowiada się obiecująco. Gratulujemy wszystkim sportowcom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Ciąg dalszy nastąpi...
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48