Ruszył ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Każdy z nas może zgłosić do niego funkcjonariusza. Warto w ten sposób podziękować policjantom, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. A tych wyjątkowy w naszym powiecie na pewno nie brakuje. O ich bohaterskich działaniach pisaliśmy nieraz. Zapewne o wielu nie wiemy.
Konkurs organizuje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym – dodaje.
Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań. Już sama nominacja policjanta do konkursu jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.
Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!
Normalne obowiązki w pracy.
A to co oni uposażenia nie otrzymują ci ,,bohaterzy\" ?!
Abc
Dziękuję policjantom z komendy w Szczytnie za brak profesjonalizmu i podstawowej wiedzy, które mam okazję obserwować podczas interwencji, które dotyczą przemocy, którą stosuje wasz kolega z komenty. Poczucie solidarności koleżeńskiej góruje nad jakimkolwiek etosem zawodu.
Mol
Szczególnie powinniśmy podziękować za dwa lata gnojenia ludzi w czasie tzw. pandemii, za gnojenie za brak szmaty czy też za gnojenie dzieci bezprawnie zamkniętych w mieszkaniach tylko dlatego że wyszły na dwór. Jeszcze musimy pamiętać o skończonym durniu pierwszym granatniku który odpalił granatnik w komendzie policji. Lista podziękowań długa, kierowcy, wy też podziękujcie im za gnojenie. Policja nie służy Polsce ani obywatelom polskim, policja to sługi państwa które jest zdradzieckie i opresyjne.