Na trasie Targowo – Orzyny ciężarkowa zderzyła się z autem osobowym. Dwie osoby trafiły do szpitala. Po Gromem wywrócił się tir z naczepą. 66-letni kierowca trafił do szpitala. Nadmierna prędkość to wciąż zdecydowana najczęstsza przyczyna wypadków drogowych na drogach naszego powiatu.
W poniedziałek, 14 sierpnia na kilka godzin została całkowicie zablokowana droga krajowa nr 53. Pomiędzy miejscowościami Grom, a Jęcznik doszło do wywrócenia pojazdu ciężarowego z naczepą.
- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu doprowadziło do tego zdarzenia – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - 66-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego przyznał, że jechał zbyt szybko i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem – dodaje policjantka.
Kierowca był trzeźwy. Trafił do szpitala. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
Kolejne zdarzenie z podobnych przyczyn doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Karpa - Łączki w Gminie Rozogi. We wtorek (15.08.2023 r.) motocyklista nie dostosował techniki i taktyki jazdy do warunków panujących na drodze. Motocykl wylądował w rowie. 30-latek, który nim jechał był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że nie wymaga dalszej hospitalizacji. Na mieszkańca województwa mazowieckiego policjanci również nałożyli mandat karny.
W poniedziałek (14.08.2023 r.) godzinach popołudniowych dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Targowo - Orzyny. Zderzyły się tam ciężarówka marki Renault i auto soobowe marki Volkswagen.
Kierowca z pojazdu osobowego, jak również jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.
- Z zabezpieczonych śladów z miejsca zdarzenia, wstępnie wynika, że 28-letni mieszkaniec Gminy Dźwierzuty, na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku, czego zjechał na przeciwległy pas, którym poruszał się pojazd ciężarowy – mówi sierżant Manelska. - O dalszych konsekwencjach dla sprawcy tego zdarzenia zadecydują przeprowadzone czynności, które prowadzone będą na bazie zebranego materiału dowodowego.
Długi sierpniowy weekend za nami. Nie każdy jednak będzie miał miłe wspomnienia z tego czasu, a to za sprawą nieodpowiedniego połączenia. Spożywanie alkoholu i bycie kierowcą nie idzie nigdy w parze. Najwidoczniej zapomniał o tym 45-letni mieszkaniec naszego miasta, który w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.08.2023 r.) został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ruchu drogowego ujawnili, że kierujący pojazdem marki Lexus znajduje się w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsza jazda nieodpowiedzialnemu kierowcy została uniemożliwiona, a za swój brak rozwagi będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.
Uważam, że to zły pomysł z kilku powodów. Turbiny wiatrowe mogą zaszkodzić lokalnym zwierzętom, szczególnie ptakom. Hałas z turbin może również zakłócać życie dzikich zwierząt i wpływać na zdrowie mieszkańców. Koszt budowy farmy wiatrowej jest ogromny, a nie jest jasne, kto pokryje te wydatki. Miasto może otrzymywać pieniądze z farmy, ale koszty inwestycji i utrzymania mogą przewyższać korzyści finansowe. Żywotność turbin wynosi około 20-25 lat, a łopaty wirników, które są trudne do przetworzenia, muszą być wymieniane co 10-15 lat, co generuje dodatkowe koszty. Budowa farmy wiatrowej wiąże się z dużą ingerencją w naturalne środowisko, w tym wycinką drzew i zmianą krajobrazu. Proces produkcji i instalacji turbin wiatrowych generuje również emisje CO2, co może negatywnie wpływać na środowisko. Energia wiatrowa jest jedną z najdroższych form energii odnawialnej, a koszt budowy instalacji wiatrowych w Polsce wynosi od 5 do 7 milionów złotych za 1 MW. Po 30 latach, kiedy turbina już nie nadaje się do użytku, właściciel gruntu zostaje z problemem sam. Jak można zauważyć u naszych sąsiadów, firmy odpowiedzialne za farmy wiatrowe często przestają istnieć po 30 latach, pozostawiając właścicieli gruntów z problemem utylizacji turbin. A jak ktoś nie daje wiary w to, co mówię, to proszę kliknąć w link poniżej. Jest tam wykład profesora Bartoszewicza, proszę obejrzeć do końca i samemu wyciągnąć wnioski. I teraz proszę się zastanowić, co po 30 latach zostawiamy dla swoich dzieci... https://www.facebook.com/wolna.brama.morawska/videos/941672928092394/ Jak link nie diala, to prosze skopiowac i wkleic w Goole.
Mariusz
2025-05-09 09:37:38
Odciąć prąd, niech przy lampach naftowych siedzą, wtedy będzie ekologicznie!!!!!!!
Jan
2025-05-08 11:31:47
Szkoda że wójt nie był taki bystry w działalności stowarzyszenia \"Helper\".
kozaostra
2025-05-08 06:28:24
W dziesiątkę Kozaostra, świetnie to napisałeś. W całym tym gronie, tzw. polskich kandydatów, jest tylko jeden Polak, i na niego właśnie zagłosuję. Zapewne wówczas \"rządzący wspólnie z miłościwie nam panująca UE, zorganizuje nam wariant Rumuński, ale już będzie po ptakach, jak w Rumunii. Szczęść Boże.
Polak
2025-05-07 21:18:42
a może wybieg dla kotów ?
goofi
2025-05-07 20:52:39
musze kupic bilety na koncerty na plazy czy na wejscie w ktorakolwiek ze stref?
MatiS
2025-05-07 20:42:53
a może na łące przy drodze wylotowej na Rozogi więcej miejsca i za miastem hałas
zdysk
2025-05-07 08:34:48
Prawdziwy kandydat na prezydenta będzie straszony sądami i więzieniem. Bo tak będą się bali rządzący tego zwycięstwa jego. Tu jest Polska!
kozaostra
2025-05-07 07:46:28
Wybór na kryterium najniższej ceny? To jak ten amfiteatr wykonają?...
Jan
2025-05-07 04:58:06
Mam nadzieję że nie znajdą chętnego. Chcą nam zniszczyć taki fajny park. W sezonie ludzie robią sobie tam pikniki, ćwiczą no i co najważniejsze zabetonują kolejny teren zielony.
Stop amfiteatrowi
2025-05-06 21:31:01