Szczytno przyciągnęło uczestników z całego regionu, stając się miejscem prawdziwego święta brazylijskiego jiu-jitsu. W sobotę, 14 grudnia Hala Widowiskowo-Sportowa im. H. Wagnera w Szczytnie zgromadziła młodych wojowników podczas Mikołajkowych Zawodów BJJ Gi i No Gi „Katana Cup 5”, a także Zimowych Akademickich Mistrzostw Polski.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Szczytna Stefana Ochmana, wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego oraz starosty Jarosława Matłacha. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: brazylijskie jujitsu (walka w parterze w kimonach) oraz grappling (walka w parterze bez kimon).
Zmagania na macie dostarczyły licznych emocji, a dla wielu młodych adeptów sztuk walki były doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia. Najlepszym grapplerem został Bartosz Iwańczyk, najlepszą grapplerką Julia Leśniewska, najlepszym zawodnikiem turnieju Kuba Cichocki, natomiast najlepszą zawodniczką Sofia Isoni.
Organizatorzy zadbali o profesjonalne przygotowanie zawodów i wspaniałą atmosferę, co docenili zarówno uczestnicy, jak i kibice. Piąta edycja Katana Cup udowodniła, że brazylijskie jiu-jitsu w Szczytnie cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie, że to nie jedyny turniej jaki odbył się tego dnia.
- Wydarzenie wróciło po pięciu latach. Ostatnie zawody odbyły się w 2019 roku, przed pandemią – mówi Jacek Szewczak, organizator oraz trener startujących zawodników ze Szczytna. – Jako były wykładowca zawsze chciałem i startowałem w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nie inaczej był rok temu – wspomina. – Lubiłem tę atmosferę i rywalizację w środowisku, w którym się obracałem. W tym roku okazało się, że organizacji takich mistrzostw nikt się nie podjął, więc nadarzyła się okazja. Przygotowanie i przeprowadzenie takiej imprezy dla studentów było wręcz moim marzeniem. Spełniłem je, łącząc z powrotem Katana Cup 5 – przyznaje Jacek Szewczak.
W turnieju Katana Cup wystartowało dziewięć ekip dzieci i młodzieży, w tym goście z Olszyna, Suwałk, Iławy, Barczewa, Mińska Mazowieckiego czy Myszyńca. Z kolei na Akademickie Zimowe Mistrzostwa Polski zjechali się studenci z całego kraju. Jak mówi sam organizator, startów z panelu dziecięcego było 220, a w turnieju seniorów 180, co daje ponad 200 „indywidualnych” uczestników rywalizujących na czterech matach szczycieńskiej hali.
- Atmosfera dopisała. Słyszałem wiele pozytywnych opinii, co daje ogromną satysfakcję – cieszy się trener Jacek Szewczak. – Dziękuję patronom honorowym a także sponsorom za zaangażowanie. Wspierał nas: hotel Albizja, RafCar, Samoradek, Hotel Albizja, RafCar, samoradek, Geo-mar Mariusz Wierzchołowski, usługi detektywistyczne Paweł Setecki, Art-Dach Łukasz Ciszewski czy Arkadiusz Łukasziak z Sztos. Arkadiusz Łukasiak czy Łukasz Ciszewski.
Brazylijskie jiu-jitsu to styl walki pochodzący z Brazylii, oparty na technikach zapożyczonych z ju-jitsu, zapasów oraz judo. BJJ koncentruje się na walce w parterze i w zwarciu. - duszeniach, kontrolowaniu pozycji, rzutach i zmuszaniu przeciwnika do poddania się za pomocą dźwigni i chwytów.
Katana Cup 5 w Szczytnie (15 złotych, 16 srebrnych, 14 brązowych)
Medale dla Szczytna zdobyli: Adam Reut, Kuba Cichocki, Gabriel Stępniak, Bartosz Rosa, Janek Piaskiewicz, Kornel Gadomski, Janek Kossakowski, Franek Piaskiewicz, Aleksander Sikorski, Bartosz Iwańczyk, Borys Setecki, Maciej Małkowski, Adam Młynarski, Adam Zygmuntowicz, Krystian Mikłosz, Amelia Żabińska, Lena Tyc, Wiktoria Kostrzewa, Igor Morawski, Antoni Grabowski, Bartek Małkowski, Patryk Barniczuk, Dawid Wichowski, Szymon Rykowski, Bartek Włodarski, Wiktor Iwańczyk, Igor Szewczak, Ernest Waszczuk, Jakub Pogorzelski, Hubert Rosa, Krzysztof Kędzior.
I Akademickie Zimowe Mistrzostwa Polski (9 złotych, 9 srebrnych, 12 brązowych)
Medale dla Szczytna zdobyli: Jakub Koźlicki, Paweł Szymański, Ernest Waszczuk, Mateusz Kaczmarczyk, Adrian Żak, Gaspar Święciński, Wojciech Stępniak, Paweł Siemiaszko, Łukasz Elbruda, Julia Nawrot, Jessica Dziedzic, Sebastian Bochenek, Robert Leszczyński, Jakub Pogorzelski
Mistrzostwo świata to tekst \"poprzednia władza nie zostawiła żadnych strategicznych projektów...\" - A kto w poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Miejskiej, czyli kto był ta poprzednią władzą?, bo pan oczywiście nie był radnym i o niczym nie decydował... (chociaż faktycznie Pan miał najwięcej nieobecności ze wszystkich w Radzie..) Jak co wybory będą wybierani ci sami ludzie to faktycznie nigdy nic się nie zmieni????
Sumienie
2024-12-22 17:19:11
A ile to Jarosław dał na nagrody ze swojej kieszeni???
Dobroczyńca za nasze pieniądze
2024-12-21 16:36:16
Tyle kamer w mieście a policja jak zawsze liczy na łatwiznę.
2024-12-21 15:11:26
Żuchowski który wzial działkę większą niż 1 zl za jej sprzedaż plus uwczesi radni ktoryz pozwolili na to, powinni za to odpowiadać i pokrywać koszty. Cwaniak pasie się na pisowskim ptasim mleczku bezkarnie. Druga sprawa skoro inwestor się nie wywiązał to powinna zostać już dawno zwrócona miastu. Gorska i Mańkowski także powinni ponieść konsekwencje. W tym miescie zwsze becdzie ch...nai poniewaz zawsze ktos bedzie czyimś kolegą bądź sprzeda się za czapkę gruszek. Dobro miasta nie istnieje istniej dobro kieszeni i stołków
fiku miku
2024-12-21 13:18:37
Jestem DUMNY!!!Pozdrawiam
Mariusz Pozdzial
2024-12-21 05:28:13
Hehehe
2024-12-21 02:59:54
Przecież tu śmierdzi przekrętem na odległość. Niech odpowiednie służby się tym zajmą.
Robert
2024-12-20 13:01:20
Ten blok to tragedia rakotwórcza tragedia.
Rafał K
2024-12-19 22:16:19
Droga gminna Dźwiersztyny-Narajty nieprzejezdna(odcinek 2,5 km) objazd 15km macie co świętować. WSTYD dla radnej i burmistrza!!!!!!
Kiedy to się zmieni?
2024-12-19 17:57:15
Nie miasto sprzedało wieżę tylko niejaki Żuchowski (będący w tym czasie burmistrzem miasta) działający na szkodę miasta, sprzedał wieżę za 1,00 zł (jeden złoty). Teraz miasto powinno wytoczyć mu proces o niegospodarność, niech odkupi straszydło (wieżę) za swoje pieniądze. Albo jego majątek zlicytować a uzyskane środki przeznaczyć na wykup wieży.
Jan
2024-12-19 17:11:37