Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Ekspres do kawy do restauracji – najczęstsze błędy przy jego wyborze


Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy do restauracji jest kluczowy dla zapewnienia wysokiej jakości napojów i osiągnięcia oczekiwanego zadowolenia klientów.

Jednak niektóre restauracje popełniają błędy przy wyborze i pozyskaniu tych urządzeń, co może prowadzić do problemów operacyjnych oraz finansowych i tym samym zmniejszać szansę na sukces. Jakie są to błędy i w jaki sposób ich uniknąć?


  • Data:

Podsumowanie:

  • Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy do restauracji to proces, na który warto poświęcić nieco więcej czasu i uwagi.
  • Uwzględnienie najważniejszych czynników i świadomy wybór ekspresu spośród wielu dostępnych modeli to najlepszy sposób na uniknięcie poważnych błędów, skutkujących zmniejszoną opłacalnością całego przedsięwzięcia.
  • Kupowanie urządzenia na własność bez wcześniejszego rozważenia wynajmu, nieodpowiedni dobór pod względem wydajności, zaniedbanie specyficznych potrzeb technicznych i niedocenienie kosztów eksploatacji – to tylko niektóre z błędów, których warto unikać, wybierając ekspres do kawy do restauracji.

Najpopularniejsze błędy w wyborze i pozyskaniu ekspresu do kawy do restauracji

1. Nieodpowiednia wydajność urządzenia

Zdarza się, że właściciele lub menedżerowie restauracji niedoszacowują kawowe potrzeby lokalu i wybierają ekspres o zbyt małej mocy. W efekcie szybko dochodzi do osłabionego działania urządzenia, a także częstszych awarii, które powodują przestój w funkcjonowaniu lokalu, rosnące kolejki klientów i ich frustrację. Żeby tego uniknąć, należy najpierw oszacować liczbę kaw sprzedawanych w ciągu dnia i zgodnie z tym wybrać odpowiedni ekspres do kawy do restauracji (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-gastronomii/)– o wydajności do 30 kaw, do 60 kaw, do 90 kaw lub powyżej 90 kaw na dobę.

2. Nieuwzględnienie specyficznych potrzeb technicznych

Każda restauracja ma własną specyfikę, która musi zostać uwzględniona podczas wyboru ekspresu do kawy. Niektóre urządzenia wymagają podłączenia bezpośrednio do źródła wody, podczas gdy inne zostają wyposażone w zbiorniki umożliwiające zamontowanie ekspresu w zasadzie w dowolnym miejscu. Wybranie modelu niedopasowanego pod tym względem może doprowadzić do sporych strat finansowych.

3. Zbyt mała uwaga zwrócona na jakość kawy

Ekspresy do kawy do restauracji mają przede wszystkim dostarczać kawę – taką, jakiej oczekują klienci danego lokalu. Nieco inne urządzenie sprawdzi się w luksusowej, wysoce wyspecjalizowanej restauracji, a inne w restauracji hotelowej. W pierwszym przypadku prawdopodobnie lepszym wyborem będzie kolbowy ekspres do kawy, dający pełną kontrolę nad procesem parzenia i umożliwiający idealne opracowanie ziaren. Z kolei w drugim warto postawić na automatyczny model – o szybkim działaniu i łatwej obsłudze, a także powtarzalnym smaku kawy. Warto jednak pamiętać, że nie istnieje jeden model, który zadziała idealnie w każdej sytuacji.

4. Zaniedbanie kosztów eksploatacji i konserwacji

Restauracje często koncentrują się na kosztach pozyskania ekspresu do kawy, nie zważając na koszty jego codziennej eksploatacji i konserwacji. Ta może obejmować koszty związane z zużyciem kawy, energii elektrycznej, wody oraz regularnymi czynnościami konserwacyjnymi, takimi jak czyszczenie i odkamienianie, w tym zarówno cenę środków czystości, jak i czasu niezbędnego do przeprowadzenia tych prac. Nieuwzględnienie tych kosztów może doprowadzić do nieprzewidzianych wydatków operacyjnych i zmniejszenia opłacalności całego przedsięwzięcia.

5. Kupowanie ekspresu do kawy do restauracji na własność – bez rozważenia wynajmu

Jednym z najczęstszych błędów jest zakup ekspresu do kawy na własność bez wcześniejszego rozważenia opcji wynajmu. Doświadczenie pokazuje, że właściciele i menedżerowie restauracji często decydują się na zakup, nie zdając sobie sprawy z dostępności i potencjalnych korzyści wynikających z wynajmu ekspresu do kawy.

Tymczasem dla klienta biznesowego wynajem może być korzystniejszą opcją z kilku powodów: mniejszego wydatku początkowego (opłaca się niskie, miesięczne raty zamiast jednorazowej, dużej kwoty), większej elastyczności (zwykle po 12 lub 24 miesiącach można wymienić ekspres na nowy lub zrezygnować z wynajmu) i bezpłatnego wsparcia merytorycznego oraz technicznego (darmowy montaż i serwis).Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama