Piątek, 9 Maj
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zdobywają Polskę! Ich tajemnicza gra odkrywa ukryte skarby miasta


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie są najlepsi w Polsce. Wygrali właśnie drugą edycję ogólnopolskiego konkursu „Geniallne Miejsca”. Pokonali 108 szkół. W środę odebrali nagrodę główną w Warszawie.



W projekcie uczestniczyli: Bartosz Nowak 8a, Agata Grykin 7b, Nikola Ochelska 7b i Dawid Husak 6b. Uczniów wspierały nauczycielki Beata Folga- Grzybowska (matematyk) Anna Chrzanowska-Żemek (biologia).


Reklama

 

Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się szkoła uczniów.

 

- Praca miała przedstawiać postaci związane z regionem, ciekawe miejsca historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu – wyjaśniają uczniowie, którzy przygotowali grę terenową escape room po mieście. Uczestnicy muszą odkrywać miejskie zabytki, odkodowywać tajemnice... Puzzle z tekstem utworów Krzysztofa Klenczona, poszukiwanie pofajdoków, czy sprawdzenie znajomość mowy mazurskiej. To tylko część atrakcji tej gry.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie byli bezkonkurencyjnie na etapie wojewódzkim. Okazało się, że nie mieli sobie równych też w kraju.

Reklama

 

- Niesamowicie cieszy nas kreatywność i chęć do działania naszych uczniów – mówi za uśmiechem Katarzyna Ulatowska, dyrektor szkoły. - Bez wątpienia to też zasługa naszych nauczycieli. Bardzo dziękuję im za to zaangażowanie.

 

W grę stworzoną przez uczniów może zagrać każdy. Jest bowiem ona umieszczona na stronie internetowej – wirtualnej mapie Polskiego Towarzystwa Informatycznego Geniallne Miejsca (https://portal.pti.org.pl/).

 

- Zachęcamy do włączenia się do tej zabawy – mówią uczniowie, którzy tworzyli grę przez kilka tygodni wcielając się i odgrywając na przykład rolę rycerzy, czy nagrywając krótkie filmy.

 

W grze można „spotkać” Krzysztofa Klenczona, Chatę Mazurską, miejskie pofajdoki, poznać historię zamku, czy nabyć wiedzę na temat 300-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

 

W nagrodę uczniowie, na etapie wojewódzkim, otrzymali voucher na spływ kajakowy. W skali kraju nagrody to: drukarki do telefonów, bidony, klocki lego, voucher na zakupy do Empiku, czy wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama