Wymarzone podróże do egzotycznych części świata, ciepłych krajów i niezwykłych kultur są wyjątkowym, niezapomnianym przeżyciem. Warto jednak na każdą wyprawę zabrać nie tylko pełen plecak, ale także nieco rozsądku. A ten najczęściej podpowiada, że na wyjazd warto się ubezpieczyć. Dobrze dobrana polisa turystyczna pozwala w każdej sytuacji za granicą poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Wymieniamy jej najważniejsze zalety.
W jaki sposób chroni polisa turystyczna?
Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczenia w wielu przypadkach może okazać się skuteczną ochroną nie tylko naszego komfortu podczas wyjazdu, ale także, a może przede wszystkim – finansów. Choroby, kontuzje czy konieczność interwencji medycznej np. z powodu bolącego zęba, to wszystko za granicą bardzo często wiąże się ze sporymi kosztami. Następstwa chorób przewlekłych mogą skutkować wysokimi rachunkami za pomoc lekarza – bez polisy będą one dużym obciążeniem dla portfela. Podobnie nieszczęśliwe wypadki. Z nimi często wiąże się konieczność przetransportowania poszkodowanego do placówki medycznej i przynajmniej kilkudniowy pobyt w niej. Powrót do zdrowia w takim przypadku może okazać się bardzo kosztowny.
Nawet podstawowa polisa turystyczna (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/) może zagwarantować ochronę w przypadku szeregu nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli jednak chcemy się kompleksowo zabezpieczyć, można sięgnąć po wiele dodatkowych pakietów. Ubezpieczyciele podróży oferują dziś m.in. rozwiązania dla sportowców i pracowników. Mogą również zaproponować polisę, uwzględniająca ryzyko zachorowania na Covid-19.
Czy polisa turystyczna może obejmować bagaż lub samochód?
Ubezpieczenia na wymarzoną podróż nie musi dotyczyć tylko nas samych. W pakietach polis dostępne są również zakresy ochrony, uwzględniające np. środek transportu, którym wybieramy się na wakacje. Ubezpieczenie Car Assistance obejmuje wiele kwestii związanych z nieszczęśliwymi wypadkami w trasie, zepsutym samochodem lub kradzieżą. Dzięki niemu nie trzeba będzie martwić się finansowymi lub logistycznymi aspektami naprawy pojazdu. Często oferuje możliwość sprowadzania pojazdu zastępczego czy zwrotu kosztów zakwaterowania.
Wśród istotnych elementów dobrej polisy turystycznej warto wymienić również ubezpieczenie bagażu. Zgubienie, uszkodzenie czy opóźnienia w dostarczeniu walizek to incydenty, które wciąż mają miejsce podczas zagranicznych wyjazdów. Dobra polisa, gdy pojawią się problemy z bagażem, poprawi nasz komfort w tej nieprzyjemnej sytuacji. Umożliwi pokrycie kosztów np. zniszczonego sprzętu czy zakupów pierwszej potrzeby.
Uważam, że to zły pomysł z kilku powodów. Turbiny wiatrowe mogą zaszkodzić lokalnym zwierzętom, szczególnie ptakom. Hałas z turbin może również zakłócać życie dzikich zwierząt i wpływać na zdrowie mieszkańców. Koszt budowy farmy wiatrowej jest ogromny, a nie jest jasne, kto pokryje te wydatki. Miasto może otrzymywać pieniądze z farmy, ale koszty inwestycji i utrzymania mogą przewyższać korzyści finansowe. Żywotność turbin wynosi około 20-25 lat, a łopaty wirników, które są trudne do przetworzenia, muszą być wymieniane co 10-15 lat, co generuje dodatkowe koszty. Budowa farmy wiatrowej wiąże się z dużą ingerencją w naturalne środowisko, w tym wycinką drzew i zmianą krajobrazu. Proces produkcji i instalacji turbin wiatrowych generuje również emisje CO2, co może negatywnie wpływać na środowisko. Energia wiatrowa jest jedną z najdroższych form energii odnawialnej, a koszt budowy instalacji wiatrowych w Polsce wynosi od 5 do 7 milionów złotych za 1 MW. Po 30 latach, kiedy turbina już nie nadaje się do użytku, właściciel gruntu zostaje z problemem sam. Jak można zauważyć u naszych sąsiadów, firmy odpowiedzialne za farmy wiatrowe często przestają istnieć po 30 latach, pozostawiając właścicieli gruntów z problemem utylizacji turbin. A jak ktoś nie daje wiary w to, co mówię, to proszę kliknąć w link poniżej. Jest tam wykład profesora Bartoszewicza, proszę obejrzeć do końca i samemu wyciągnąć wnioski. I teraz proszę się zastanowić, co po 30 latach zostawiamy dla swoich dzieci... https://www.facebook.com/wolna.brama.morawska/videos/941672928092394/ Jak link nie diala, to prosze skopiowac i wkleic w Goole.
Mariusz
2025-05-09 09:37:38
Odciąć prąd, niech przy lampach naftowych siedzą, wtedy będzie ekologicznie!!!!!!!
Jan
2025-05-08 11:31:47
Szkoda że wójt nie był taki bystry w działalności stowarzyszenia \"Helper\".
kozaostra
2025-05-08 06:28:24
W dziesiątkę Kozaostra, świetnie to napisałeś. W całym tym gronie, tzw. polskich kandydatów, jest tylko jeden Polak, i na niego właśnie zagłosuję. Zapewne wówczas \"rządzący wspólnie z miłościwie nam panująca UE, zorganizuje nam wariant Rumuński, ale już będzie po ptakach, jak w Rumunii. Szczęść Boże.
Polak
2025-05-07 21:18:42
a może wybieg dla kotów ?
goofi
2025-05-07 20:52:39
musze kupic bilety na koncerty na plazy czy na wejscie w ktorakolwiek ze stref?
MatiS
2025-05-07 20:42:53
a może na łące przy drodze wylotowej na Rozogi więcej miejsca i za miastem hałas
zdysk
2025-05-07 08:34:48
Prawdziwy kandydat na prezydenta będzie straszony sądami i więzieniem. Bo tak będą się bali rządzący tego zwycięstwa jego. Tu jest Polska!
kozaostra
2025-05-07 07:46:28
Wybór na kryterium najniższej ceny? To jak ten amfiteatr wykonają?...
Jan
2025-05-07 04:58:06
Mam nadzieję że nie znajdą chętnego. Chcą nam zniszczyć taki fajny park. W sezonie ludzie robią sobie tam pikniki, ćwiczą no i co najważniejsze zabetonują kolejny teren zielony.
Stop amfiteatrowi
2025-05-06 21:31:01