Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Koszty przystąpienia do Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow. Szansa na milionowe inwestycje, ale czy Szczytno jest gotowe?


60 tysięcy złotych opłaty jednorazowej i 20 tysięcy rocznej składki – to koszty przystąpienia Szczytna do Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow. Taki projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie. Wcześniej tematem zajmowali się radni na komisjach. Udział w stowarzyszeniu ma pomóc w pozyskiwaniu milinów na inwestycje. Taki jest plan.Szczytno członkiem międzynarodowego stowarzyszania miast Cittaslow jest od 2020 roku. Ale środki unijne w Polsce będą dzielone właśnie przez Stowarzyszanie Polskie Miasta Cittaslow dlatego Szczytno tak bardzo zabiegało o przyjęcie do tej organizacji.

 

- Przez ten czas byliśmy obserwowani i oceniani – mówi Katarzyna Radziewińska, naczelnik wydziału promocji. - Nie bardzo mogliśmy też pokazać, że chodzi nam wyłącznie o środki, bo było to źle widziane – tłumaczyła radnym.

 

O koszty przystąpienia do stowarzyszenie zapytał radny Andrzej Dziuban.


Reklama

 

- To 60 tysięcy złotych opłaty jednorazowej i 20 tysięcy rocznej składki – odpowiedziała wiceburmistrz Ilona Bańkowska.

 

- Cieszę się, że zostaniemy włączeni do polskiej sieci, ale czy jesteśmy przygotowani na pozyskiwanie środków stamtąd, czy mamy jakieś projekty, dokumentacje, pomysły? – dopytywał z kolei radny Rafał Kiersikowski. - Co konkretnie będziemy robić?

 

- Nie potrafię panu w tej chwili odpowiedzieć na pytanie, bo konkretne działania będziemy mogli uruchomić dopiero po przyjęciu, wcześniejsze takie zabiegi byłyby źle widziane – tłumaczyła naczelnik Katarzyna Radziewińska. - Wiemy, że jest specjalna kwota zabezpieczona dla nowo przyjętych miast. A są to jedynie dwa miasta, my jesteśmy w tym gronie.

Reklama

 

- Jeden z członków rady, który opiniował nasze przyjęcie wprost zapytał, czy przystępujemy do stowarzyszania tylko po to, aby pozyskiwać pieniądze – dodała wiceburmistrz. - Gdyby to było zbyt oczywiste, to być może nie przyjęto by nas do tej organizacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama