Miło nam poinformować, że po dziewięcioletniej przerwie powraca uznany wśród biegaczy i mający długą historię Maraton Juranda. Będzie to już w Szczytnie 28 edycja biegu na królewskim dystansie. Po raz pierwszy biegaczy gościliśmy w 1981 r. co oznacza, że jest to trzeci po Dębnie i Warszawie najstarszy maraton w Polsce.
Miło nam poinformować, że po dziewięcioletniej przerwie powraca uznany wśród biegaczy i mający długą historię Maraton Juranda. Będzie to już w Szczytnie 28 edycja biegu na królewskim dystansie. Po raz pierwszy biegaczy gościliśmy w 1981 r. co oznacza, że jest to trzeci po Dębnie i Warszawie najstarszy maraton w Polsce.
Chcąc zachęcić jak najszerszą grupę biegaczy do udziału w rywalizacji organizatorzy postanowili wytyczyć zupełnie nową, płaską i szybką asfaltową trasę. O atestowanie trasy zwrócono się do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, natomiast o prawidłowy i dokładny pomiar czasu zadba znana i doświadczona firma Domtel-Sport. Zapraszamy zatem chcących powalczyć o rekord, jak również tych, dla których będzie to pierwsze podejście do przebiegnięcia 42,195 km. Zarówno jedni, jak i drudzy powinni być usatysfakcjonowani. Zapraszamy także biegaczy, którym 42 km z różnych powodów nie odpowiada. Podczas gdy będzie odbywał się bieg główny, rozegrane zostaną zawody na dystansie 10 km – Dyszka Jurandówny oraz biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej - Biegi Jagienki.
Nie zapominamy także o rodzinach zawodników, kibicach, osobach towarzyszących, turystach, a przede wszystkim mieszkańcach Szczytna i okolic. Dodatkowe atrakcje towarzyszące wydarzeniu to między innymi: występy artystyczne, pokazy walk rycerskich, strzelania z łuku, wioska Juranda i wiele innych.. Dla najmłodszych dmuchany plac zabaw, a wszystkim chętnym (w miarę możliwości czasowych i organizacyjnych) nasz partner SKLEPBIEGOWY.COM przeprowadzi badanie stóp, które pozwoli jeszcze lepiej dopasować obuwie biegowe.
Pomysł wskrzeszenia Maratonu Juranda i organizacji jego 28 edycji zawdzięczamy zapaleńcom i miłośnikom biegania z Klubu Biegacza Jurund, który to klub jest głównym organizatorem wydarzenia i ma za sobą zorganizowanie kilku nieco mniejszych, ale udanych i zakończonych sukcesem imprez biegowych. Inicjatywa spodobała się lokalnym samorządom i instytucjom, które postanowiły czynnie wspierać Klub w trudnym zadaniu organizacji. Są nimi: Urząd Miejski w Szczytnie; Urząd Gminy w Szczytnie; Starostwo Powiatowe w Szczytnie; Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie; 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny.
Patronat honorowy nad Maratonem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Wszelkie informacje, zapisy do biegów, a także nowinki i aktualności można uzyskać śledząc profil Facebook maratonu.
Serdecznie zapraszamy!
Komitet Organizacyjny
28 Maratonu Juranda
Fot. Podczas Maratonu Juranda swoją karierę biegacza rozpoczynał najstarczy wśród szczycieńskich maratończyków Stefan Jankowski.
Szanowna Redakcjo! Mieszkańcy Gminy Dźwierzuty, wspierający uczciwość aktualnego wójta, pana Dariusza Tymińskiego, pragną poznać imiona i nazwiska osób i merytoryczną podstawę ich rzekomego niezadowolenia. Powyższy artykuł wykazał jedynie daleko idące szykany, a to już podlega pod paragraf. Pan Tymiński piastuje stanowisko wójta, więc jest osobą publiczną. Zostało naruszone jego dobro osobowe uczciwego człowieka. Czekamy na dalszy ciąg dywagacji.
Wiesława Kowalewska
2024-11-23 13:26:27
Jak wielu ojców ma ten sukces????
Tytus
2024-11-23 09:07:21
Czyżby Wójt zaczął zrywać się z paska?
Mieszkaniec
2024-11-22 20:35:39
Przecież to proste zatrzymać się rozejrzeć i przejechać nie zatrzymasz się to cię zdmuchnie z torów a jak są światła to jest super i pewno jest znak stop który większość olewa
Wąski
2024-11-22 19:52:26
I to się liczy, przynajmniej część młodych zostanie
Gość
2024-11-22 14:48:55
Poza tym dobre drogi dają impuls do rozwoju miast.
Gabi
2024-11-22 14:45:17
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15