Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Tragedia na ulicy Tuwima. Nie żyje 58-letni robotnik, osunęła się na niego ziemia w wykopie


Do tragicznego wypadku doszło na ulicy Tuwima w Szczytnie. Podczas prac ziemnych, budowy studzienki kanalizacyjnej, ziemia przysypała jednego z robotników. Mimo niemal godzinnej, dramatycznej akcji ratunkowej, 58-letniego mężczyzny nie udało się uratować.Na ulicy Tuwima trwa przebudowa miejskiej drogi. Cześć prac realizuje lokalna firma. W jednym z wykopów znajdował się 58-letni pracownik. W pewnym momencie osunęła się na niego ziemia. Mężczyzna stracił przytomność. Na ratunek ruszyli mu świadkowie tego zdarzenia. O godz. 9:40 wezwano też służby.


Reklama

 

Gdy na miejsce dotarli ratownicy medyczni, strażacy a nawet śmigłowiec LPR mężczyzna wciąż był przysypany ziemią.

 

- Bardzo trudno było dotrzeć do poszkodowanego, poprosiliśmy nawet operatora koparki, aby wykonał obok zwału ziemi większy otwór, abyśmy mogli sprawniej dostać się do tego mężczyzny – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

 

Po kilku minutach udało się wydostać 58-latka spod zwałów ziemi. Ratownicy medyczni oraz strażacy przez niemal godzinę próbowali przywrócić mu czynności życiowe. Cała reanimacja był prowadzona pod nadzorem między innymi lekarza z lotniczego pogotowia ratunkowego.

Reklama

 

- Niestety nasze działania nie przyniosły oczekiwanego skutku – mówi Grzegorz Achremczyk, szef szczycieński pogotowia ratunkowego.

 

Na miejscu tragedii pojawili się policyjni technicy oraz prokurator. Traw zabezpieczanie śladów i ustalanie przyczyn tej tragedii.

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama