Poniedziałek, 23 Grudzień
Imieniny: Adama, Ewy, Irminy -

Reklama


Reklama

Słodka współpraca biznesu z edukacją


Blisko miesiąc temu, bo 9 marca firma Safilin wraz z Zespołem Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego rozpoczęły współpracę w zakresie wypieku bułek przez praktykantów szkoły dla pracowników firmy. Inicjatorem projektu jest dyrektor zarządzający firmy Safilin, Marcin Uścinowicz.


  • Data:

Zależy nam na zadowoleniu pracowników, regularnie podnosimy wynagrodzenia, ale jesteśmy przy tym świadomi, że jednocześnie należy poprawiać warunki pracy i zwiększać zakres świadczeń dla pracowników, stanowiących najwyższą wartość naszej firmy. Od kilku miesięcy rozwijamy pakiet różnego rodzajów benefitów pracowniczych.

.

 

Jako jedna z największych firm w regionie chcemy także aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i budować sieci współpracy z podmiotami obecnymi w przestrzeni publicznej. Bardzo nas cieszy, kiedy możemy połączyć te elementy, tak jak w tym przypadku, gdy nawiązując wartościową współpracę ze zdolnymi praktykantami możemy jednocześnie zaoferować coś naszym pracownikom.

 


Reklama

- To jest taki rodzaj relacji win-win, w której wszyscy są zadowoleni - podkreśla Marcin Uścinowicz. - Dzięki staraniom szczycieńskich uczniów do naszej fabryki przyjeżdżają ciepłe wypieki, aby cieszyć podniebienia pracowników. Zaręczam, że zapach bułek niesie się po całym korytarzu i poprawia nastrój w pracy.

 

Za organizację wypieku bułek odpowiedzialna jest Alina Niezgoda, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 wraz z Iwoną Pierzchałą, kierownikiem stołówki.

 

- Współpraca Szkoły z firmą Safilin i projekt „bułka DAY” to wspinała inicjatywa, niosąca wzajemne korzyści i nie chodzi tu wcale o korzyści materialne. - mówi dyrektor Niezgoda. - W każdą środę pracownikom firmy Safilin oferowane są słodkie wypieki przygotowane przez uczniów kształcących się w zawodach cukiernik i kucharz. Wspólne działania to doskonały sposób na promowanie zarówno szkoły, jak i lokalnego przedsiębiorcy. Młodzież w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania oraz nabywa doświadczenia. Zdobywa umiejętność tworzenia i realizacji oryginalnych pomysłów, co jest okazją do zaszczepienia twórczego stylu życia, nie tylko zawodowego, ale także w życiu codziennym. Ponadto wpajane są uczniom zasady współpracy, wzajemnej pomocy i solidarności. Młodzież ma świadomość poczucia społecznej odpowiedzialności za powierzone zadania i dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania pracodawcy.

Reklama

 

Współpraca w środowisku lokalnym ma obopólne korzyści - z jednej strony to rozwój uczniów oraz promowanie szkoły jako instytucji, która dba o jakość kształcenia, z drugiej - zadowolenie pracowników oraz pracodawca, dla którego priorytetem są ludzie zasilający szeregi firmy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama