Blisko miesiąc temu, bo 9 marca firma Safilin wraz z Zespołem Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego rozpoczęły współpracę w zakresie wypieku bułek przez praktykantów szkoły dla pracowników firmy. Inicjatorem projektu jest dyrektor zarządzający firmy Safilin, Marcin Uścinowicz.
Zależy nam na zadowoleniu pracowników, regularnie podnosimy wynagrodzenia, ale jesteśmy przy tym świadomi, że jednocześnie należy poprawiać warunki pracy i zwiększać zakres świadczeń dla pracowników, stanowiących najwyższą wartość naszej firmy. Od kilku miesięcy rozwijamy pakiet różnego rodzajów benefitów pracowniczych.
.
Jako jedna z największych firm w regionie chcemy także aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i budować sieci współpracy z podmiotami obecnymi w przestrzeni publicznej. Bardzo nas cieszy, kiedy możemy połączyć te elementy, tak jak w tym przypadku, gdy nawiązując wartościową współpracę ze zdolnymi praktykantami możemy jednocześnie zaoferować coś naszym pracownikom.
- To jest taki rodzaj relacji win-win, w której wszyscy są zadowoleni - podkreśla Marcin Uścinowicz. - Dzięki staraniom szczycieńskich uczniów do naszej fabryki przyjeżdżają ciepłe wypieki, aby cieszyć podniebienia pracowników. Zaręczam, że zapach bułek niesie się po całym korytarzu i poprawia nastrój w pracy.
Za organizację wypieku bułek odpowiedzialna jest Alina Niezgoda, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 wraz z Iwoną Pierzchałą, kierownikiem stołówki.
- Współpraca Szkoły z firmą Safilin i projekt „bułka DAY” to wspinała inicjatywa, niosąca wzajemne korzyści i nie chodzi tu wcale o korzyści materialne. - mówi dyrektor Niezgoda. - W każdą środę pracownikom firmy Safilin oferowane są słodkie wypieki przygotowane przez uczniów kształcących się w zawodach cukiernik i kucharz. Wspólne działania to doskonały sposób na promowanie zarówno szkoły, jak i lokalnego przedsiębiorcy. Młodzież w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania oraz nabywa doświadczenia. Zdobywa umiejętność tworzenia i realizacji oryginalnych pomysłów, co jest okazją do zaszczepienia twórczego stylu życia, nie tylko zawodowego, ale także w życiu codziennym. Ponadto wpajane są uczniom zasady współpracy, wzajemnej pomocy i solidarności. Młodzież ma świadomość poczucia społecznej odpowiedzialności za powierzone zadania i dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania pracodawcy.
Współpraca w środowisku lokalnym ma obopólne korzyści - z jednej strony to rozwój uczniów oraz promowanie szkoły jako instytucji, która dba o jakość kształcenia, z drugiej - zadowolenie pracowników oraz pracodawca, dla którego priorytetem są ludzie zasilający szeregi firmy.
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10
A o swoim kalendarzu wyborczym będziesz Pan Burmistrzu pamiętał? Może też coś się o rok przesunie do tyłu, albo do przodu? Skandal - to mało powiedziane. Dedykowanie uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego dla par, których jubileusz datowany jest na 2024 r. w 2025 r.? Co kto ma w głowie, aby takie tłumaczenie podawać? Obnaża to indolencję urzędników, nieznajomość środowiska miasta. Ale pan Och! nie ma o tym zielonego pojęcia. Może wymyśli jakąś uroczystość dla par, które jubileuszu 50-lecia nie dotrwały i się \"nie łapią\", bo roczek minął, a jedno z nich udało się do wieczności. Wstydu pan burmistrzu nie masz!
Taki sobie czytelnik
2025-07-06 16:06:04
Alkohol i wodą tak się zawsze kończy.
Lolek
2025-07-06 09:14:46
Do osobnika ukrywającego się pod pseudonimem „senior”: PO PIERWSZE – nie zasługuję na określenie „wszechwiedzący”, które wprawdzie mi schlebia, ale nie zasługuję na nie, nie musisz sprawiać mi przyjemności przez prawienie komplementów, PO DRUGIE – wyjaśniam, że termin na składanie wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wyznaczono na 28 lutego br. komunikując jednocześnie, że „zgłoszenie się po wyznaczonym terminie nie gwarantuje wzięcia udziału w ogólnej uroczystości w roku 2025” (patrz: https://miastoszczytno.pl/29133,Zlote-Gody-2025.html ), PO TRZECIE – z powyższego komunikatu wynika, że mój wniosek złożony 9 stycznia br., a więc przed 28 lutym, gwarantował uczestnictwo w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW w 2025 roku. Tak się jednak nie stało, PO CZWARTE – z przykrością informuję Ciebie - osobniku o pseudonimie „senior”, że swoją wypowiedzią to Ty udowadniasz, że nie znasz (cytuję Ciebie) „prostej i słusznej zasady, jaką stosuje UM”, i jaką zastosował w 2025 roku. PO PIĄTE - Z tym wstydem osobniku o pseudonimie „senior” trafiłeś „ jak kulą w płot”. Wyjaśniam Tobie, że wstyd to (cytat ze słownika języka polskiego PWN): „przykre uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego postępowania, niewłaściwych słów itp., zwykle połączone z lękiem przed utratą dobrej opinii”.
Krzysztof Połukord
2025-07-06 07:56:34
Pewnie zastanę zaraz skrytykowany ale przestanmy używać w takich sytuacjach słowa tragedia. To było po prostu nieodpowiedzialne zachowanie. Czy był alkohol czy nie to nocą ba kajaki nie wsiada się. Koniec kropka. Żaden tam przywilej mlodosci. Tragedia to jak jedzie normalna rodzina i jakiś pijak ich walnie samochodem i oni zginą. To jest tragedia. Jak ktoś jedzie po pijaku, jak ktoś dopuszcza sie durnej brawury itp to nie nazywajmy tego tragedia. To niestety delikatnie rzecz ujmując głupota.
Jan
2025-07-06 07:21:29
Glupie. tlumaczenie W tym wieku to każdy rok życia to prezent od losu Uroczystość powinna odbywać sie w danym roku
Joanna
2025-07-05 13:05:39
Brawo Trenerze. Wielki szacunek
Robert Częścik
2025-07-05 10:42:43
Hunter jak zawsze sztos, Pidżama Porno, Farben Lehre i Koniec Świata - świetny wybór, wreszcie dobra muzyka na scenie ????
Marcin
2025-07-05 10:09:15
Takie koncerty że za darmo bym nie poszedł a co dopiero za bilety. Już rok temu było słabo, wszyscy liczyli na zmiany i powrót koncertów na Plac Juranda. A jedyne co zmienili to nazwę i dali bilety.
Były mieszkaniev
2025-07-04 13:58:32
Na tej trasie prawie nikt. Nie trzyma odstępów. Jazda na zderzaku to oprócz wyprzedzania na ciągłej największe zagrożenie
M
2025-07-04 09:55:48