Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Passa lekkoatletycznych sukcesów Juranda

W ostatnich dniach na arenach krajowych i międzynarodowych byliśmy świadkami wielu sukcesów lekkoatletów klubu MKL Jurand Szczytno. W Akademickich Mistrzostwach Polski karty rozdawali Marok i Borkowski, w Reprezentacji Polski pod okiem trenera Macieja Bukowieckiego wystartowali Marszelewska, Kijewski i Rodziak, natomiast rekordowo liczna grupa najmłodszych adeptów lekkiej atletyki reprezentowała nas na zawodach LDK w Olsztynie.

• Data:

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI, POZNAŃ, 20-22 maja.

W stolicy Wielkopolski pojawiła się cała krajowa czołówka - zarówno w rzucie dyskiem, jak i pchnięciu kulą. Wystartowało ponad 60 zawodników w każdej konkurencji, więc przeciwników było co niemiara. Obydwa konkursy zdominowali nasi miotacze - Wojciech Marok i Jakub Borkowski. Marok ustrzelił dublet i dwukrotnie był najlepszy - został Akademickim Mistrzem Polski zarówno w kuli (18.21), jak i dysku (52.45). Jakub Borkowski także dwukrotnie meldował się na podium - trzecie miejsce w kuli oraz drugie w rzucie dyskiem.

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH, KARPACZ, 28-29 maja.

W Kadrze Reprezentacji Polski na Turniej Nadziei Olimpijskich znalazło się aż czworo reprezentantów Juranda Szczytno. W pchnięciu kulą Polskę reprezentowali Joanna Marszelewska i Karol Kijewski, a w rzucie dyskiem Damian Rodziak. Trenerem odpowiedzialnym za Kadrę U18 był Maciej Bukowiecki, podobnie jak będzie to miało miejsce na Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie.

- Nasi zawodnicy spisali się kapitalnie. Karol Kijewski pewnie zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą, dając Polsce maksymalną liczbę punktów. Asia Marszelewska ustanowiła rekord życiowy (13.46) i zajęła trzecie miejsce, podobnie jak Damian Rodziak (56.26, rekord życiowy), który także stanął na najniższym stopniu podium – relacjonuje trener Maciej Bukowiecki.

MISTRZOSTWA LDK, OLSZTYN, 29 maja.

Rekordowa liczba aż 29 najmłodszych adeptów lekkiej atletyki pod czujnym okiem trener Danuty Bukowieckiej wybrała się na zawody do Olsztyna, by spróbować swoich sił w rywalizacji podczas Mistrzostw Województwa LDK. Ze stolicy Warmii i Mazur przywieźliśmy worek aż dziesięciu medali. Na szczególne uznanie zasługuje Antek Homoncik, który wygrał konkurs wieloskoku ze świetnym rekordem życiowym – 11.86. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U16.

Zwycięstwa bratu pozazdrościł młodszy Jan Homoncik, który również zwyciężył - w skoku w dal (kategoria U12). W pchnięciu kulą w kategorii U14 najlepszy był Antoni Strzemieczny. Drugie miejsca zajęli: Eryk Kryszyłowicz (pchnięcie kulą, U16) oraz Blanka Karabela (wieloskok, U16), a na najniższym stopniu podium stanęli: Maja Prusik (80m ppł, U16), Antoni Artych (skok w dal, U16) i Krzysztof Herman (skok w dal ze strefy, U12).

Ponadto dwa medale dołożyły sztafety 4x200 metrów - w kategorii U12 trzecie miejsce zajęli chłopcy w składzie: Alex Bukowiecki, Jan Homoncik, Kornel Kryszyłowicz i Nikodem Zbierzak; natomiast w kategorii U14 sztafeta 4x200 zajęła miejsce drugie, w składzie: Adam Herman, Aleksander Szczepanek, Igor Bzymek i Antoni Murek.